Země bez zákona (2012)

90%. Máminy zavařovačky plný dvakrát přepálenýho chlastu z bukvic, javorový kůry, osamělejch chroustů a kukuřičnýho šrotu. Rezavej blatník u šerifova auťáku. Podříznutej brácha. Tak tohle já prostě žeru. Stylovej nářez, ani nepociťuji touhu zkontrolovat skutečný počet nábojů v zásobnících či bubíncích kvérů. Prostě si to užívám.

Proposition (2005)

91%. Šílené vedro, písek skřípající v zubech, voda k pití není, a když tak je smradlavá z bujícího bakteriálního života, nebo hořká z minerálních přísad nevhodných pro množení baciloušů. A nezaprší a nezaprší....Tvrdá realita staré dobré Austrálie let hodně minulých. Konstábl Stanley - oprava Kapitán - má duševní rozpětí, které dokáže posunout film až do závěrečných titulků, přestože v počátku vypadá jako mazanej civilizovanej saďouš.

Zabiják Joe (2011)

75%. To víte, byl jsem zpočátku vystrašenej jak malej bobr v temném suchém bezvodém lese, ale vše bylo dobré, do páté minuty filmu mne potkal větší bobr a po delší době menší bobřík nevlastní dcerušky Dotie. Rodinka bobrů a babráků potřebuje přísun hotovosti. Leč to není tak jednoduché. Kdyby se neobjevil pan Joe Cooper alias Metjů, nedopadlo by to tak zajímavě...

Divoká hranice (2012)

18%. Inu, peču si vepřové koleno na houbách a tak si v kebuli přemítám jestli bude přílohou žitný chléb, či poněkud avantgardní hrachová kaše...nudím se a pustím si americkou reportérku původním jménem Šaron St....Že já se raději nenudil - dám si to propečené kolínko.

Lore (2012)

Pěkné a citlivé, ale už pana Hitlera nechte v klidu spát. Máme pár dnešních témat, a pokud libo i budoucích.

Práskač (2013)

65%. Držka a svaly skály Dwayne Johnsona kinotyjátr prodala a přirozené herectví Jona Bernthala dílko udělala . Pár žen se tam potulovalo a dobrých herců též....

Switch (2011)

65%. Dvě čiperná děvčata ve zlém snu generálního ředitele spermobanky. Kterápak je ta hodnější?

Ztracené město (2008) (TV film)

15%. Poctivé céčko. Socha, dar francouzského lidu v roce 1886 odhalený, je pod hladinou mořskou. Úlisný Vatikán, oteplování kvůli zlým kapitalistům, Indiana Jonesové v rouše beránčím a v neoprenu lovců pokladů.

Metro (2013)

60%. Dal jsem sice o stálici víc kvůlivá rusáckým reáliím (všudypřítomné stakany, technické výdobytky sovětského metra, charizma a vzhled policajtů, et cetera ...), ale i tak jsem vcelku spokojen. Dokoukáno. Hydrodynamiku říčních průsaků, případně provalů, a reálie skutečných nehod, potažmo katastrof jsem neřešil.

Jack a obři (2013)

85%. Králové, princezny, ...džejkové, obři...mniši a chlapi ne-d-obří. Obvyklí podezřelí. Pohádkové, leč velice velmi dobré.