Podfu(c)k (2000)

K tomuhle preciznímu dílku jsem se dostal až na popud čsfd a skutečně by asi z mojí strany zůstalo jinak naprosto přehlédnuto. Brad Pitt v komedii o cikánech. Po pravdě by mě ani ve snu nenapadalo, že se z toho vyloupne takový "briliant". Co charakter to naprosto vypiplaná postava se svými autetickými rysy. Cikánský boxer, Boris a mnoho jiných. Guy Ritchie předvedl, že jeho dílo sbal prachy a vypadní nebyl jen výstřel do tmy a vysoko nastavenou laťku dokáže s přehledem udržet. Brad Pit si u mě konečně trochu tímhle snímkem opravil renomé a sem tam ho už v nějakém snímku snesu. Víc takovýchto krimi komedií a můžeme jen doufat, jak nakonec dopadne nová adaptace Sherlocka Holmese.

Hrdinové (2006) (seriál)

Docela mě zarážejí komentáře, že Hrdinové začínají připomínat X-Meny s čímž naprosto nemůžu souhlasit. Téměř nulová akce v Heroes a začlenění sociálního tématu nekoresponduje ani s jedním prvkem akční okázalosti filmových mutantů. Heroes se mohou pochlubit velké variací "supernatural powers" a jejich využitím. Bohužel druhá série ztrácí dech a majestátnost příběhu s vypilovanou zápletkou napínající diváky do krajních možností, jak tomu bylo v první sérii, se také vytrácí. Nezbává než doufat, že třetí série se znovu pochlapí.

Druaga no tó - ~the Aegis of URUK~ (2008) (série)

První série se rozjíždí a já říkám bravo. Důležité je vědět, že tento příběh je spojený hlavně s počítačovou hrou Tower of Druaga a je nutné to i tak brát. Potom si také všimte jistých spojitostí i v seriálu. Nicméně jedná se o kvalitní záležitost z novější anime tvorby a jistě stojí za shlédnutí. Osobně se nemohu dočkat pokračování.

Fakulta (1998)

Náhodou jsem si to pustil jednou v televizi a světe div se, příjemně sem se bavil od začátku až do konce. Nevim kde se v názvu vzalo, že je to horor, ale rozhodně se nasmějete a pobavíte celkem na duchaplné úrovni. Spoustu okoukaných a profláknutých tváří, které nikoho neurazí a kvalitní režie rozhodně stojí taky za zmíňku. Pokud chcete nějakou popcornovku na posezení s přáteli a nechcete takhle večer zapínat mozel, je to jasná volba.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Stále nemohu uvěřit, že se podařilo natočit tak dokonalý film, který odpovídá Tolkienovskému světu s takovou přesvědčivostí, až to diváka/čtenáře zaráží. Kdyby byly všechny knižní předlohy tak citlivě a mistrně zpracovány jako tato vůbec bych se nezlobil. Společenstvo je brilantní napínavá podívaná s dějem který vás na svojí délku vtáhne do jiného prostoru a uteče jako voda nebo spíše rozvodněný potok. A ten Zéland... to je podívaná i bez digitálních triků.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Tam kde jsem se měl začít bavit, jsem se kupodivu nudil a bohužel lepší než průměrný zážitek nezachránily ani podprůměrné akční scény bez větších nápadů. Hulkova chování nedostálo žádné změny nebo vývoje charakteru, takže pokud spozorujete, že zezelená, připravte se na létající trosky a kácení lesa mariňáků. První díl měl nápad, děj gradoval a držel si diváka od první minuty až k závěrečným titulkům. Zde vás na konci čeká nejspatlanější mutant jakého jsem kdy viděl a zjištění, že pokud se Hulk zlobit, tak udělat SMASH.

2012: Soudný den (2008) odpad!

Omylem jsem se na to podíval v domnění, že se jedná o stejnojmený kino film Doomsday. Mnohem raději bych podsoupil měsíční výcvikový kurz na fakýra, než být znovu nucen shlédnout prvních 45 minut tohoto utrpení. Doufám, že to poslouží jako varování por všechny, kteří nechtějí přijít o drahocené desítky minut života. Lepší scénář má i němá groteska.

Hancock (2008)

Spousta očekávání, velkolepá show, skvělý trailer a Will Smith, který dokáže udělat pecku ze všeho. Otázkou je, stačilo to? Ruku na srdce, ani omylem. Trailer vykradl film takovým způsobem, že by se nemuseli stydět ani Dannyho parťáci. Klovatinou poslepovaný patos vtipných „ wanna be super hero“ scén s podtextem tajmného života dvou polobohů, kteří se pomaloučku polehoučku zabíjejí svojí přítomností. Zdá se vám to neotřelé? Ano to rozhodně je a skutečnost, že se z toho dá udělat tak mizerný film je odstrašující. Co jsem se na tenhle titul natěšil a jak moc jsem se v něm zklamal. Tohle se stávat častěji, tak obžaluji producenty z veřejného ohrožení na zdraví. Osobitý vtip některých scén se skutečně upřít nedá, ale pokud shlédnete trailer, bude o mnoho více nadšeni celkovým dojmem a nepříjdete o další hodinu života někde v kině.

Temný rytíř (2008)

Po shlédnutí Temného rytíře jsem měl zvláštní a pro mě unikátní nutkání shlédnout film znovu, vybaven znalostí děje a schopností věnovat se plně detailům, které film v celkovém konceptu dotvářejí. Tenhle pocit ve mně naposledy vyvolaly oku lahodící efekty Transformers a jejich i na tuto dobu přetechnizované ztvárnění. U Batmana to však bylo něco jiného, nekonkrétního. Tajemná moc vyzařující z celého filmu jako magnetická síla opačného pólu, než je ten váš. Vidět chronologicky vývoj, kterým comiksová postava prochází v průběhu let s přibývajícími díly je unikátní podívaná, která se svým začátkem a koncem liší jako savec od hlavonožce. Batman dospívá v dílo, které svým vystoupením daleko přesahuje typické vyjadřovací schopnosti komiksové smršti, která nás v poslední době zasáhla. Ale možná právě tímto originálním způsobem pojatý komiksový film pro nás představuje něco neotřelého a vyvolávajícího dojmy genielní podívané nad kterou plesá divákovo srdce div si samou radostí nepřivodí infarkt. Ač se snažím sebevíc, bohužel se nedokážu odprostit od svazujících okovů dokonalosti, které ve mně film zanechal a jedním dechem bych dokázal vypovědět desítky superlativ na adresu každého z herců. Ale ani v nejdivočejších snech se mi nezdálo o takovém ztvárnění Jokera, jaké nám ho naservíroval Ledger. Ach ano. Nesmírná ztráta pro nás pro všechny.

Iron Man (2008)

Čekal jsem náklep hned od samotnýho začátku a najednou kde nic tu nic. V jeskyních uprostřed rozžhavené pouště si důmyslný vědec staví létající popelnici. Už už jsem měl nutkání film nedokoukat, ale něco se ve mně hnulo a já tomu můžu jen poděkovat, protože od onoho okamžiku se konečně na moje gusto začíná něco dít. Tony Stark začne makat na něčem co má hlavu a patu a jednotlivé scény do sebe pěkně zapadávají. Finále je sice trochu klišé a hlavní záporák je mi velmi nesympatický, ale co se dá dělat, každý herec není ideál. Jsem zvědav co nám přinesou The Avengers. Celkový dojem a slabší začátek 75%