Sunset Boulevard (1950)

Hodně solidní spektákl; hlavně ta pošahaná paní teda!!! Všichni píšete, že jste přesně nevěděli, co to "film-noir" vlastně je; já taky ne. Ale tak stačilo pár záběrů na tu psychopatku a je tu paralela jak hrom: G. Swanson = Film-noir, aspoň pro mě teda.

Hvězdné války podle Turka (1982) odpad!

Ne, tohle ne! Tohle vážně nejde brát vážně! Je to síla, síla jako prase! Jako aby frajer s obřími balvany skákal desítky metrů jak na trampolíně a potom mohutnými nákopy další butry drtil o skálu, další pak tříštil holýma rukama, aby potrénoval na ty obludy jak za Čtyřlístku, to je masakr. Ale ze včeho nejvíc mě mrzí, že jsem po půlce usnul a jen z části viděl, kterak zabít obřího plyšáka papundelkovým mečem :-) Jinak nejde jen o sci-fi, dobrodružný bojový film, ale i horor, thriller, komedii, drama, muzikál, romantiku, sračku a neuvěřitelný paskvil!!! Jak už níže někdo psal, za střízliva to nemá grády - buďto se absolutně zhulit anebo náležitě nacamrat a ve větším počtu se těm debilitám vysmívat...

Million Dollar Baby (2004)

Budiž zdeci zatracen! Tak to si určitě budete myslet :-), až dočtete tento komentář. No já to nedokoukal, jak jí fikli ten špárek, šel jsem na kutě (už to dle mého nemělo šťávu, jen "slzy"). Co se emocí týče, silná věc, leč u Eastwooda poslední dekády mě napadá otřepaná fráze "ubulená limonáda". Ne že by to byla hra na city, ale jednoznačně vypozorovatelný průběh od začátku, tak sory no za ty 3 hvězdy. Určitě dám ještě jednou, aniž bych u toho usínal a třeba si ty 4 hvězdy zmrzačená Hillary vyboxuje...

District 9 (2009)

Po prvním zhlédnutí mě napadá jediné: AKČNÍ SLÁTANINA! Čímž nehci nikterak shazovat kvalitu zpracování atp., ale naklonovat Zoidberga (ten frajer z Futuramy) a narvat ho do kulis hodných Avataru (i ten avatarovský robotický zabiják byl takřka stejný), to vše nasadit do prostředí apartheidu; prostě NIC MOC! Akce dobrá, ale originalita mi tam díky výše uvedenému prostě chyběla. I když to mnohým půjde proti srsti resp. klepetům :-)

Donnie Darko (2001)

Neobyčejný, originální, ale taky divný, paranormální, nesrozumitelný! Tak by se dal tento snímek charakterizovat; leč nutné je bezesporu vidět (a ne jednou) a až posléze soudit. Nicméně funguje to, jak pan režisér asi zamýšlel, a sice - nutno trochu myslet a jak to vlastně bylo vymyslet. Za bezva králíka a prostor si udělat vlastní závěr uděluji 4 hvězdy. Asi na to ještě kouknu a třeba pochopím, jak je to s tou asexualitou Šmoulů (mj. teď jsem dostal kartičku Koumáka :-)

Život Briana (1979)

Velká pecka, zhlédnuto prozatím jedenkrát a určitě ne naposledy! Kvůli tomuto "filmu" jsem si koupil Bibli (samozřejmě že v akci za pár šekelů :-) a ku-po-di-vu o Brianovi ani řádku! V daším díle by mohl vyvést tak hrozně utlačované romské spoluobčany z Varnsdorfa (samozřejmě si dělám legraci) do Janova jako jeho starý známý soukmenovec Mojžíš, když tu partu flákačů vlekl zpátky do Judee.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Určitě jeden z lépe stravitelných (neříkám lepších) Allenů. Miliardy dialogů z ostatních Woodyho filmů byly do jisté míry nahrazeny Bardemem s podivně vykulenýma očima starosty Springfieldu (ze Simpsonů) a exteriéry (nejen) španělského venkova pod dosti otravným žlutým filtrem, jenž měl dát na romantičnosti asi. Nebýt těch ženských, nedokoukal bych, ale takhle jsem ani neusnul; však během odskočení na záchod jsem "pause" nepoužil. Asi tak, no, jak by řekl klasik: "Neslaný, nemastný, ale když je hlad."

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Všichni kolem říkali, ba hulákali: "To je skvělý, úplně super seroš!" Tož jsem na to teda kouknul, zatím jen 1 díl, kdy tam nějaký frajer jezdí metrem po NYC. A? Ale jo, neusnul jsem, asi i slušná práce v dané branži, leč prozatím jen 3 hvězdy - budu asi muset více sledovat a pak i na ty 4 možná dojde! Teď, po zhlédnutí cca 5 dílů se nic nemění - humor založený na narážkách na sex a blbost mladých Amíků, to teda nějak neberu, asi jsem to úplně nepochopil... Takže na ty 4 asi jen tak nedojde! Poslední věc, možná je to i tím, že jsem to viděl v překladu, ale kdyby tam nepouštěli smích, ani bych nevěděl, co je vlastně onen vtip, hmmm.

Fargo (1996)

Pokud thriller, tak komediální; pokud krimi, tak úsměvné; no a pokud drama, tak skoro jak od Shakespeara - prvky komedie jednoznačně nechybí a tragické vložky v podobě nevybíravých vražd jakbysmet. Celkově to funguje celkem solidně, trochu mi připomnělo In Brugges, kde si taky ty "záporáky" oblíbíte a nakonec zhebnou.