Pozor, vizita! (1981)

Rudolf Hrušínský jako nenapravitelný tulák - dnes by se řeklo rebel -a bavič, jehož smysl života se neustále mění, mě připoměl, proč nemám rád nemocniční prostředí. Vypočítavost rodiny Bartůňkových, naivita dědy Bartůňka - stále aktuální témata. Postava Manky byla na můj vkus příliš naivní a hysterická a vyvážilo to striptýzem a že měla co nabídnout :)

Terminator Salvation (2009)

S originálem to má společné už jen pár věcí. Už při prvním zkouknutí mě napadá spousta logických nejasností. Ale zase tak špatné to nebylo a já se bavil královsky. Film je dle mne podhodnocen a tak mu přidám. 4 x *

Jezero 2 (2007) (TV film)

Ježišmarjá, tragické digitální efekty a naprosto stupidní charaktery. Hvězdu tomu zachraňuje relativní zábavnost...

Protektor (2009)

Na český film nadprůměr, celkově však zklamání. Možná je to tím, že tempo bylo opravdu vlažnější a postrádal jakýkoliv náznak akce. Moc mi to nesedlo. 55%

Sherlock Holmes (2009)

Zimmerova hudební stopa není tak výrazná jak u Pirátů či Temného rytíře, ale jde hodně cítit. Co se mi však nelíbilo, tak to byl příběh. I když svým způsobem prostý, tak strašně rozevlátý na všechny strany. Ve výsledku jsem si to užil, nelituji toho času, bavil jsem se, navíc mám slabost pro Anglii. 75%

40 let panic (2005)

Až na tu stopáž a předvídatelný konec není moc co vytknout, i tak tomu scházelo trošku víc "šťávy".

Den poté (2004)

Totální Emmerichovina. Rodinné drama zakončené happy endem nasuperponované na katastrofu, tentokrát v podobě strčení Em. hračky do ledničky. Je to na jedno brdo a předvídatelné, si myslím, že 64% je až moc,

Až tak moc tě nežere (2009)

Nenáročná komedie s hvězdným obsazením. Svoji normu to splnilo, ale že by mě to nějak extra okouzlilo se už říct nedá, přitom herecký potenciál je obrovský. Přišlo mi to jako variace na Lásku nebeskou, jen tomu chyběl ten romantický nádech. Váhám mezi 60 a 70, stejný problém tu má asi více lidí, takže za Jennifer Aniston 70% :-)

2012 (2009)

No, bylo to dlouhé a bylo toho moc. Emmerich se asi definitivně zbláznil a u premiéry se musel ukájet. Některé scény jsou opravdu až moc na hlavu a nepůsobili na mě moc věrohodně a to se nebavím o spoustě logických chyb - zeměkoule vzhůru nohama a lidi si v klidu volají mobilem; zničehonic zjistí, že jediná Afrika to ustála atd. Být to kratší, dám 3 hvězdy, ale 2 a půl hodiny tohohle je až až.