Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Ked pri pozeraní hororu ťa nič nevystraší, tak je niekde chyba. Ani v 80 tych a 90 tych rokoch ma nevystrašli Myers, Voorhees ani Krueger, ale týto zabijaci mali charizmu. Toto je taký priemerný slasher horor, ktorý nevystraší, ale aspoň sa to dobre pozerá a nenudí. To isté platí aj o druhej časti Ulice strachu 1978. tretiu časť som nevidel.

Heavy Trip (2018)

Kurva drát konečne poriadna komédia, alebo hudobná komédia? To je jedno, bavil som sa a mám rád Death Metal.

Batman (2022)

Oproti Nolanovým Batmanom je to úplne inak natočené a já sa s toho teším. V podstate ide o krimi thriller s temnou a ponurou atmosférou, kde je celý film tma a prší, čo vobec nevadí, práve naopak. Ved Batman je temný hrdina s temným príbehom. Ked som videl minutáž filmu, tak som rátal s nudnými pasážami, ale to sa nekonalo. Komixové filmy nevyhľadávam, ale toto ma príjemne prekvapilo.

V nemilosti (2021)

Parádne natočená dráma s mojou obľúbenou Sandrou, zahrala to úžasne aj ked to nie je môj obľúbený žáner.

Halloween zabíjí (2021)

Tak já nebudem kritický, lebo atmosféry v takýchto filmoch moc nebýva. Ide tu hlavne o masaker v podaní Michaela Myersa a to mu išlo dobre, srali ma len 2 veci, že od roku 1978 sa Myers pohybuje ako zombík na drogách, ale aj tak ho nikdy nedobehnú a druhá že sa stal s neho Terminator. Ale inak v rámci slasher žánru úplne v pohode, na rozdiel od posledného Texaského masakru.

Sedm (1995)

7edem je Kult a pre mňa najlepší film, aký som kedy videl.....a prečo? Lebo 7edem je len jeden.....SEDEM.

Zhoubné zlo (2021)

Som rád, že James Wan to natočil úplne inak ako som čakal, dokonca ma to bavilo viac ako V zajatí démonov. Pár krát som nevedel kto? prečo? načo? a začo? ale ku koncu sa to všetko vyjasnilo a potešili aj  gore efekty, ktoré som tu nečakal. Super HOROR.

Hra (1997)

Mohol to byť len obyčajný priemerný thriller, ale Fincher dokázal diváka dokonale zamotať a donútiť ho čakať na rozuzlenie celej hry. Super natočené, len ma troška otravovala hudba počas celého filmu, jednoducho mi nesadla.

Sázka na smrt (1988)

Filmy s 80 tých rokov mám veľmi rád, ani neviem prečo:). Táto kriminálka s Clintom Estwoodom patrí k sérii o Drsnom Harrym. Vo filme si zahrali aj začínajúci herci ako Liam Neeson alebo Jim Carey. Bavilo ma všetkých 5 filmov čo bolo natočených o Drsnom Harrym, ale táto časť bola iná vtom, že tam zaznela skladba " Welcome to the jungle" od GUNS Nˇ ROSES ( srdcová kapela na ktorej som vyrastal ) a samotná kapela sa vo filme aj objavila. Paradox je, že v čase natáčania mala kapela veľké problémy s drogami ( vlastne aj pred aj po natáčaní:) ) a Jim Carey ako Johny Squarese sa vo filme predávkuje heroínom. Takže ja dávam 4 hviezdy jak vyšité.

Věc (1982)

Najlepší Carpenterov film a jeden s najlepších scifi hororov, aký kedy bol natočený. Atmosféra, strach, efekty a hudba spravili s tohto diela kultový horor.