• Fantasy

Zámek a klíč - Loučení (2022) (epizoda)

Rozřešení přišlo nějak příliš rychle a snadno, potom už následuje jenom strašně zdlouhavý dojezd, navíc plný klišé.

Zámek a klíč - Opona (2022) (epizoda)

Za mě zatím nejlepší epizoda této série. Napětí by se tu dalo krájet, závěr je pěkně akční, a navíc vzbouzí očekávání, co asi bude následovat. S existencí Lockových je to díl od dílu více nahnuté. :)

Z každého konce (2022)

Nápad vyprávět dvě možnosti, jak by se vyvíjel příběh jedné postavy, je skvělý a nesmírně zajímavý. O to víc mě mrzí, jak to tady dopadlo. Dalo by se s tím tolik vyhrát, ale obě linky jsou žánrově v podstatě totožné (čti nudná romanťárna o ničem) a nepřinášejí vlastně nic nového nebo zajímavého. K tomu ještě připočtěte nesympatickou a blbou hlavní „hrdinku“, na kterou se vlastně koukáte dvakrát(!), a neúměrně dlouhou stopáž a skutečnými hrdiny budete vy, pokud to zvládnete dokoukat (já si to musel zrychlit, abych to měl dřív za sebou).

Zámek a klíč - Obležení (2022) (epizoda)

Napětí a kouzlo prvních sérií je konečně aspoň částečně zpátky (byť tu mám stále pár otazníků k chování některých postav). Závěr je strhující a přináší s sebou také jeden šok, jsem moc zvědav, jak to Lockovi vyřeší.

Zámek a klíč - Dobrá schovka (2022) (epizoda)

Jackson Robert Scott fakt válí a scény s ním jsem si naprosto užíval, jinak je to ale takové mdlé.

Zámek a klíč - Pět minut (2022) (epizoda)

Tyler nezapadá, Nina má depku, Kinsey a Bode řeší věci a zlí maníci jsou zlí. Epizoda je po většinu času poměrně nudná a nepřináší nic moc nového, až na posledních cca pět minut, kdy konečně nastane i nějaká akce a vše se nám „trošičku“ zvrtne. V závěru také vyniká velice slušné herectví J. R. Scotta.

Zámek a klíč - Nezvaní (2022) (epizoda)

Je tady svatba, ale nebyl by to Klíčov, aby se něco nestalo, zrovna když se to nejméně hodí. Napětí roste, klíčů a nebezpečí přibývá. Příběh se nicméně zatím pořád jen rozjíždí, uvidíme, co přinesou další díly.

Zámek a klíč - Sněžítko (2022) (epizoda)

Nová série se pomalu rozjíždí. Staré postavy se vypořádávají s novými pořádky, nové postavy a klíče se objevují.

Xena (1995) (seriál)

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů v neklidem zmítané zemi, v níž neplatí fyzikální zákony a vše si tu lítá, jak zrovna potřebuje, žila princezna bojovnice Xena. Co zpočátku bylo jen guilty pleasure, se postupně přerodilo v docela fajn seriál. S dalšími sériemi zde kvalita opravdu rostla a kromě zběsilé akce v kůži a kovových podprsenkách jsme se dočkali i epizod vážných, humorných (skvělé je, že si seriál umí udělat srandu sám ze sebe), a dokonce i hudebních. Vyvrcholením je pro mě pátá série, která je opravdu výborná, o to větší zklamání je potom série závěrečná, která nestojí ani za zlámaný šakram. Celkově vzato je však Xena docela fajn návrat nejen do dětských let, ale i do něčeho vzdáleně připomínajícího starověk s trochou toho sadomaso puncu.