• Fantasy

Úsměv (2022)

Ano, rozhodně to má své mouchy. Hlavní postava (byť jinak sympatická) si někdy počíná dost zvláštně a některé scény působí spíše úsměvně (haha), i když by neměly. Celková atmosféra filmu mě ale natolik strhla, že nemůžu dát nižší hodnocení než plný počet. Do kina jsem šel bez nějakého většího očekávání a odcházel jsem zděšený v tom nejpozitivnějším slova smyslu. Jasně, část z toho byla způsobená lekačkami, ty tu ale měly své místo, neboť ukazovaly, co hlavní hrdinka prožívá. Kromě nich tu ale byla opravdu tísnivá, úzkostná atmosféra (podtržená podivnými, nepříjemnými záběry), která houstla čím dál tím víc a věrně odrážela duševní rozpoložení naší hrdinky. I díky tomu, že se většina postav chovala totálně nesnesitelně, byla po většinu času nebohá Rose na všechno prakticky sama. Ano, zápletka dost připomínala například Kruh, ale přesto byl tento film o dost jiný a samotný konec mě prostě úplně dostal.

Xena - Cesta odplaty (2001) (epizoda)

Amazonky soudí Livii-Evu a Xena s Gabrielou se jí snaží pomoct. Nebyl by to ale znovubůh Árés, aby do toho nebyl nějak zapletený. Epizoda, která nenadchne, neurazí, ani nepřinese nic moc nového.

Xena - Jste u toho (2001) (epizoda)

Zvolený způsob vyprávění přes televizní reportáž je zajímavý, přináší i spoustu vtipných momentů (včetně úplně závěrečné scény), ale nějak zkrátka nechápu, kde se v antice bere televizní štáb. Čekal jsem nějaké vysvětlení, ale tvůrcům to prostě asi jenom přišlo cool, a tak to víc neřešili. Přes veškerou vtipnost mi to tak prostě nezapadá do celkového konceptu. Vysvětlí se tu ale jedna zdánlivá nekonzistentnost, což cením.

Xena - Bůh, jehož znáš (2001) (epizoda)

Čas plyne, a tak se na římský trůn dostává nový císař a bůh v jednom - Caligula. Kromě jeho pověstného šílenství je tu s ním i Afrodíta a tajemné pouto mezi nimi. Podaří se Xeně zachránit nejen bohyni, ale i svou dceru a zbavit svět dalšího lumpa, když se jí do cesty postaví i sám archanděl Michael? Epizoda je to spíš průměrná, ale díky dost psycho závěru dávám slabší čtyři hvězdy.

Stud stranou (2022)

Jessica Fletcherová v latexu. Nečekal jsem od toho nic, ale je to ještě stupidnější, než si člověk dokáže představit.

Xena - Nebezpečná kořist (2001) (epizoda)

Kdo je lovec a kdo kořist? A přežijí to Amazonky? Není to ta nejlepší epizoda, kterou nám Xena nabídla, je ale plná napětí, akce, nelidských zvěrstev a taktizování.

Xena - Starý Áres farmu měl (2001) (epizoda)

Ach ne, Gabriela opět přišla nějakým záhadným způsobem o své krásné dlouhé vlasy. Každopádně to podstatné zde je Árés. Celá zápletka kolem něj a jeho smrtelnickém působení na statku je vtipná, nechápu ale, proč v jedné z předchozích epizod, která se odehrávala v budoucnosti, byl Árés stále bůh, když je nyní smrtelník, a jak to, že za těch pětadvacet let vůbec nezestárl (například v porovnání s Joxerem, ze kterého už byl stařec)...

Xena - Návrat valkýry (2000) (epizoda)

Závěr severské trilogie je z těchto tří epizod rozhodně nejlepší. Xena opět bojuje, nicméně tentokrát s amnézií. Nicméně stihne se během toho i vdát. Beowulf se konečně projeví i jako hrdina, avšak stále ne tak, jak ho známe z eposu. A z Gabriely je tu Šípková Růženka a konečně jí to zase sluší. :)

Xena - Prsten (2000) (epizoda)

Severské dobrodružství pokračuje a kromě dříve uvedených příběhů se nám sem promítá i Pán (nebo spíš Paní?) prstenů. Navíc raketově přibývá lesbických motivů, o lásce mezi ženami se tu dokonce explicitně mluví, takže z toho všeho dohromady je to docela srandykopec.

Xena - Zlato Rýna (2000) (epizoda)

Co jsme tu ještě neměli? Správně. Severskou mytologii. A tak za Xenou přichází Beowulf a Xena s ním odchází kamsi do neznáma, aby se opět věnovala něčemu ze své tajemné minulosti. Do toho všeho ještě motivy z Nibelungů - no nemilujte to! :D