• Fantasy

Xena - Srdce samoty (2000) (epizoda)

Kdo usedne na uvolněný trůn v pekle? Seznamte se s Luciferem, ubohým archandílkem s extrémně slabou vůlí, a s Xenou, největší pokušitelkou pod sluncem. Luciho je mi vlastně líto a Xenino chování neschvaluju :D Vyskytuje se tu ale spousta skvělých momentů i vtipných hlášek. Ovšem triky kolem andělů za moc nestojí.

Xena - Prokletí Amphipolis (2000) (epizoda)

Xena se vydává za svou matkou do Amphipolisu, ale místo svého rodného města a domku nachází město duchů a strašidelný dům. Dostane se nám tak několika skutečně působivých hororových scén, ale i několika spíše srandovních. Dočkáme se nicméně i exorcismu a konce, který slibuje další tajemná a nadpřirozená dobrodružství.

Odebrat z přátel (2014) odpad!

Postavy možná v průběhu prožívaly utrpení, ale jsem si jistý, že mnohem větší utrpení jsem prožíval já, když jsem se snažil tuhle nudnou zhovadilost dokoukat.

Xena - Návrat domů (2000) (epizoda)

Šestá série nás přivítá novou znělkou. Ocitáme se ale ve světě, kde přestávají staré pořádky. Zvládne se Árés vypořádat se svým smrtelným životem? A jakou roli v tom hrají Amazonky? Rozhodně je tu pár dobrých nápadů a momentů, ale oproti konci páté série je to zkrátka sešup.

Xena - Série 5 (1999) (série)

Pátá série je zatím asi to nejlepší, co Xena mohla nabídnout. Díky Xeninu nečekanému a záhadnému těhotenství i tomu, co následovalo po porodu, jsou tady epizody provázané více než kdy dřív a myslím, že to seriálu hodně prospělo. Celou sérií se táhne téma osudovosti a možnosti ovlivnit nebo změnit svůj osud. Častý výskyt bohů a jejich zásahy tak pozvedají seriál na úplně jinou úroveň. A přestože některé epizody nebo místy i záměry tvůrců mi nebyly úplně po chuti, musím říct, že mě tato série rozhodně dokázala upoutat a pořádně napnout.

Xena - Mateřství (2000) (epizoda)

Eva si prochází katarzí a bohové se dozví, že je naživu. Strhne se tak osudová bitka mezi bohy a smrtelníky. Do té se konečně výrazněji zapojí i Afrodíta, nemalou roli tu má i Árés. Kromě toho tu dostáváme další paralely mezi Eliho učením a křesťanstvím (ačkoli vycházejí z úplně jiného filosofického kontextu), už jenom čekám, až se dozvíme, že Xena byla ve skutečnosti panna Maria.

Xena - Eva (2000) (epizoda)

Xena se musí chtě nechtě utkat se svou dcerou. Jak do toho zasáhne Árés a pro koho bude tento boj osudným?

The Butterfly Circus (2009)

Tento film má bezpochyby hluboké poselství. Skvělá je i vizuální stránka a dobové zasazení, navíc se tu pracuje i se symbolikou. Přesto mi to přišlo takové naivní a hlavní „zachránce“ a jeho přístup mi byl krajně nesympatický.

Xena - Livie (2000) (epizoda)

Starý Joxer v předchozí epizodě měl své opodstatnění. Xena a Gabriela se probírají v Áreových ledových rakvích a zjišťují, že uplynulo dlouhých pětadvacet let, během kterých je všichni (včetně bohů) považovali za mrtvé. Xena se okamžitě vydává hledat svou ztracenou dceru, místo toho ale v Římě narazí na krvelačnou římskou vojevůdkyni Livii.

Xena - Pohled do očí (2000) (epizoda)

Starý Joxer vydraží svitek, který vypráví následující příběh (mimo to se ale i dozvídáme, s kým Joxer nakonec skončí :) ). Xena se snaží vypořádat se s bohy i s osudem. Využívá k tomu stará i nová přátelství a spojenectví, kromě toho ale i spoustu plánování - vždyť musí přechytračit i samotnou bohyni moudrosti! Dostaneme tak pořádně našlapanou akci i otázku, zda lze změnit svůj osud, a nakonec pořádný cliffhanger.