• Fantasy

Sirotek: První oběť (2022)

Na tenhle počin jsem byl opravdu zvědavý. Může se prequel Sirotka vyrovnat původnímu filmu? Ve zkratce: Nemůže. Trochu podrobněji: K tomu je tady na mě zkrátka až moc věcí, u kterých po mně film chce, abych jim uvěřil, ale mně to prostě nejde (ať už jde o tak snadný útěk Leeny z ústavu, nebo o to, že by tenhle ostře řezaný obličej dospělé ženské někdo považoval za dětský). Nutno říct, že s (poněkud předvídatelným) zvratem (kdy zjišťujeme, že i matka rodiny má tajemství jak ze Zoufalých manželek) se několik zdánlivých nelogičností vyjasní, zároveň ale film dostává až komediální nádech. To mě zpočátku zklamalo, ale nakonec jsem na to přistoupil a docela jsem se bavil. A co se týká herců a postav: Isabelle je rozhodně talentovaná (což ostatně ukázala už v „prvním díle“), nicméně dítě v ní skutečně vidět nedokážu a ze všech postav, které jí na to skočily, to dělá nesmírné retardy. Myslím, že na úpravě jejího obličeje si filmaři mohli dát víc záležet. Kdo mě ale svým výkonem ohromil, byla Julia Stiles, kterou jsem s tmavými vlasy absolutně nepoznal, ale naprosto mě uhranula, zejména když její postava po onom zvratu dostala nový rozměr. Závěrečná scéna à la Psycho byla pro mě příjemným pomrknutím. Ve výsledku to byla poměrně příjemná podívaná, která se ale absolutně nemůže srovnávat s původním filmem.

Xena - Věčné pouto (2000) (epizoda)

Zatímco se Gabriela snaží zachránit raněného a otráveného Joxera, proti Xeně a jejímu dítěti jdou úplně všichni, a tak se Xena snaží, co může, aby je ochránila. Mimoto se také musí vypořádat s Áreem, který má nemístné návrhy a jeho balicí taktiky jsou... velice zajímavé. :)

Xena - Bohabojné dítě (2000) (epizoda)

Bohové v čele s Diem se dozvídají, že narození Xenina dítěte může pěkně zamávat s jejich osudy. A tak se tomu, přirozeně, snaží zabránit. Xena se tak musí vydat na nebezpečnou cestu, během níž nemůže nikomu věřit a musí zachránit obě své děti. V tom jí pomáhá i Herkules, který musí prodělat také určitý vývoj, kromě toho se setkáváme se spoustou bohů a jejich intrikami... Prostě pecka!

Xena - Pointy (2000) (epizoda)

Gabriela má tvůrčí blok a terapii (doslova) jí dělá moje milovaná Afrodíta. A tak jí vypráví o uplynulém dni, kde se setkáváme s dvěma dalšími dějovými liniemi - jednak o Gabrieliných trablích s bohem Lacrimosem, jednak o Xeně s Joxerem, která se za každou cenu snaží nevybuchnout. Všechny tyto tři dějové linie jsou zábavné a opravdu vtipné, mimo to je epizoda ale prošpikována záběry z minulých epizod, což nemám obecně rád, natož tady, kde už těch dějových linek máme až až.

Xena - Lyra, Lyra, srdce svírá (2000) (epizoda)

Silně stylizovaná muzikálová epizoda. Hudební čísla jsou zábavná a originální, je tu i pár vtipných scén, ale chybí tomu nějaká hlubší zápletka.

Xena - Sémě víry (2000) (epizoda)

V tomto díle se znovu setkáváme se starými známými: fanatikem Elim, frajerem Áréem a nebeskou Callisto. A tak přichází otázka, jestli se láska může postavit meči. S tím se musí nějak vypořádat i Xena s Gabrielou. V závěru přichází zajímavé odhalení (a další míchání věr), nijak extra zajímavá epizoda to ale nebyla.

The Gray Man (2022)

Předlouhá nuda s nepřehlednou akcí, nelogicky se chovajícími postavami, ale s celkem sympatickým záporákem a hlavně s vtipnou Prahou hrající asi padesát měst včetně sebe samotné... Dokoukat to ale bylo utrpení.

Hvězdná brána - Není cesty zpět (2000) (epizoda)

A mně se to líbilo. :) Konspirace spojené s trochou humoru, ale i záhad a tajemství, nabízí se i pokračování do budoucna. Jako výplňový díl proč ne.

Respect: Královna soulu (2021)

Mám pocit, že tenhle film (už jen námětem) měl velký potenciál, ale bohužel ho nedokázal využít. Postavy byly ploché, nezajímavé a bez vývoje (když už nějaká postava prodělala nějakou změnu, tak to nebyl vývoj, ale cvaknutí spínače), děj se zbytečně táhl, a přitom klíčové události tak nějak chyběly nebo se staly v ústraní. Byla to zkrátka nuda a zklamání. Jedinou kladnou stránkou filmu je tak ta hudební, nicméně ta by nebyla tak dobrá, nebýt Arethy samotné. Nutno ovšem říct, že se jí Jennifer dokázala skutečně hlasově přiblížit.

Xena - Drobný problém (1999) (epizoda)

To, co mi minule chybělo, se nám zase dostává a Xena skáče jako divá, vřeští jako šílená a bije se hlava nehlava, ať je zrovna těhotná, nebo v těle malé holčičky. To samozřejmě nemá na svědomí nikdo jiný než naše milá Afrodíta. A když už jsme u ní, Brun und Hilda byly naprosto skvělý! Zkrátka je to velmi příjemná humorná epizoda a musím ještě zvlášť ocenit dětskou herečku, která skvěle zvládá obě polohy.