• Fantasy

Xena - Nazpět v lahvi (1999) (epizoda)

Xena se trénuje ve svých laomáckých superschopnostech, a k tomu má ještě i vidění - delší a konkrétnější než kdy dřív. Nicméně souboje, kdy jenom stojí a míří rukama, mě moc nebaví, víc mě bere, když skáče jako šílená, ječí a ohání se mečem a šakramem. :) Takže vesměs docela nuda, terakotová armáda byla legrační.

Hvězdná brána - Vodní brána (2000) (epizoda)

Cestovat hvězdnou bránou na druhý konec vesmíru? No samozřejmě. Ale že se tady podíváme do Ruska, tak to bych opravdu nečekal. :) Navíc má tahle epizoda skvělou "aktaiksovskou" atmosféru, takže jsem si ji opravdu užil.

Xena - Čistota (1999) (epizoda)

Xena se s Gabrielou i Joxerem vydává zpět do země Čin. A ač těhotná, skáče a bije se jako za starých časů. Akce tu samozřejmě nechybí, přesto jsem se většinu času nudil (filosofování ve stopách Lao Ma mě moc nebralo). Nicméně zírám, jaký vývoj v poslední době prodělala postava Joxera! Nejen, že se chová jako člověk, ale je z něj i docela sympaťák. :)

Xena - Ty kosti, ty kosti (1999) (epizoda)

Xena se ani v těhotenství nevzdává své kovové podprsenky, a navíc opět začíná mít vidiny-předtuchy. Musí se tak vydat až k severským Amazonkám. S jejím dítětem je totiž něco v nepořádku a prsty v tom nemá nikdo jiný než Alti. A tak se Gabriela učí nové triky, aby se místo těhotné Xeny vydala na psychedelickou pouť za poražením Alti a záchranou Xenina dítěte. A to je teprve začátek téhle naprosto šílené, až mysteriózní epizody, která rozhodně patří mezi to nejlepší, co tahle show může nabídnout. Souboj Xeny s Alti je však bohužel spíš komický, kdo uvidí, jistě pochopí proč. :)

Hvězdná brána - Na rozcestí (2000) (epizoda)

Výborná epizoda, která prozrazuje hodně o Tok'rech i Goa'uldech. Otázka, komu věřit, přináší hodně napětí, i když je výsledek trošku předvídatelný.

Osobní strážce (1992)

Hlavní hrdina není žádný krasavec a hlavní hrdinka se po většinu času chová jako totální kráva, a divák má přesto fandit jejich romanci. Tato linka (přestože to byla linka hlavní) na mě moc nezabírala (závěrečná scéna mi přišla jako trapný klišoidní kýč), ale v ostatních aspektech film fungoval výborně. Detektivní stránka příběhu byla parádní (odhalení zhruba ve třech čtvrtinách super), napětí rozhodně nechybělo (přestože jsem v těch napínavých chvílích doufal, že ji odprásknou). Stopáž by mohla být maličko kratší, ale když to vezmu kolem a kolem, je to kultovní film a asi chápu proč.

Xena - Zvířecí přitažlivost (1999) (epizoda)

Kdo by to byl řekl, že se nám v jedné epizodě Xeny dostane westernu, romance, cvičení zvířat, a ještě záhady kolem Xeniny nevolnosti!

Xena - Následnictví (1999) (epizoda)

Znovu se objevuje Árés, aby nám zamíchal kartami. A kromě něj další z řady prsatic v sado-maso oblečku s takovým výstřihem, že zejména v bojových scénách, kde se hodně pohybuje, hrozí, že z toho bude show 18+. Nový obleček už si sehnala i Xena a nutno říct, že je o něco zahalenější (i když o nic míň sado-maso). Co se děje epizody týká, ten je velmi zajímavý, Árés se snaží, jak jen může. Xena už je vycvičená, jak mu odolat, ale co další zúčastněné osoby?

Xena - Charkam (1999) (epizoda)

Xeně po návratu ze záhrobí "něco" chybí, a tak si s Gabrielou velice působivě na čas vyměňují role bojovnice a slečinky. Kromě toho se setkáváme také s Áreem, kterému to s novou imagí fakt sekne. A jak už název epizody napovídá, dočkáme se i vytuněného šakramu.

V bublině (2022)

Bylo tam pár povedených vtipných scén, hlášek nebo narážek, ale jinak to byl spíš nudný a podprůměrný film...