Hlavní výhra (1958)

Úsměvná záležitost se sympatickým hrdinou, plná vtipných scének, které vám chvílemi připomenou americké parodie, točené o nějaké ty dvě desetiletí později.

Brankář bydlí v naší ulici (1957)

Krásný dětský film. Otomar Korbelář jako moudrý mentor, snažící se kluky vést ke sportu a škole.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Příběh sice nenabízí nic, co bychom předtím už tisíckrát neviděli, je to nepokrytá vykrádačka (pocta) Star Wars, a na tak dlouhou stopáž se tam prakticky nic neděje - ale aspoň se na to pěkně dívá. Věřím, že kdyby tvůrci tak dlouho před premiérou nevyzdvihovali svoje dílo jako nový klenot sci-fi filmografie, neměl by tady (i jinde) tak nízké hodnocení.

Voskové muzeum (1988)

Slušné béčko, které si však z žánrů bere jen to nejnutnější, samo o sobě je žánrově těžko zařaditelné.

Upír v rodině (2023)

I když je na filmu vidět inspirace v amerických komediích s uřvaným hlavním protagonistou, který se snaží udržet pozornost (a tím i celý film) na své postavě, nesmíme zapomenout, že je to brazilský film, kterážto země je na tom s produkcí filmů jinak než USA (ale zlepšuje se), a že film nebyl točený pro věčně nespokojené kritiky tady na csfd (nebo imdb), ale pro drtivou většinu obyčejných nenáročných diváků, kteří od filmu nechtěli nic jiného, než se na chvíli pobavit. A to se, myslím, tvůrcům podařilo.

105% alibi (1959)

Zajímavý příběh i postavy, dvojice detektivů, jakkoliv jsou samostatně skvělí herci, ve scénách, kdy vystupují spolu, mi nepřišli jako sehraná dvojka.

Tenkrát o Vánocích (1958)

Vzhledem ke kvalitě filmu si divák nemůže vychutnat krásy slovenského pohraničí, ale užije si pohostinnosti slovenských horalů, kteří se o to málo, co jim zbývá, podělí s Čechoslováky, kteří přišli osvobodit jejich zem. Většinu stopáže poznáváme jednotlivé členy praporu, ať už charizmatického Otomara Korbeláře (kapitán Hloušek), mladičkého talentovaného Petra Haničince (podporučík Jílek), nebo spoustu obyčejných, ale důležitých členů-vojáků, Rudolfa Deyla ml, Jiřího Sováka, Jiřího Valy, Otty Lackoviče, Menšíka a dalších. Závěrečná bitva jen podtrhuje bratrské vztahy v praporu a odhodlání bojovat za svobodu. Film se, jako jeden z mála, nesnaží vyzdvihovat důležitost vládnoucí strany (KSČ), což bylo v době natáčení filmu běžné.

Zpátky do školy (1986)

Průměrná americká komedie, jakých se v osmdesátých let natočily mraky. Základní šablona (s menšími obměnami) je vždy stejná, jen herci se mění. Nápad s dědulou na vejšce je fajn, ale těžko dokáže utáhnout celý film.

Prázdniny v oblacích (1959)

Průměrný dětský film, který je zapamatovatelný snad jen kvůli knižní předloze.

Naše bláznivá rodina (1968)

Parádní rodinná komedie, ve které se obyčejné (bláznivé) rodiny mohly vidět jak před šedesáti lety, tak i dnes.