1883 (2021) (seriál)

O osídlování amerického Západu toho moc nevím, takže jen těžko můžu soudit, nakolik je příběh osadníků reálný, pokud však prožili při pouti do vysněného domova jen třetinu příkoří, které zažili hrdinové tohoto seriálu, tak klobouk dolů. Je vidět, že zlatá éra kovbojek s jasně danými hrdiny a padouchy je dávno pryč, tahle doba přeje realitě, špinavé a kruté historii, tak jak to skutečně bylo. A to je vlastně dobře.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Film má skvělou "evildead" atmosféru, ale mě tam ten Bruceův ksicht a humor prostě chybí. Přesto se jedná o důstojné pokračování.

Děcka proti emzákům (2022)

Gumoví emzáci proti šíleně sprostým a nasraným děckám, a to všechno v moderně pojatém osmdesátkovém stylu? Ano prosím.

Bláznivej tábor (2007)

Tentokrát už jen nehumorné a nechutné pokračování s nehumornými herci, snažící se přiblížit o trochu víc humorné "jedničce".

Bláznivá školka (2003)

Místy lehce nechutná, pořád však příjemná rodinná komedie.

Medvěd na koksu (2023)

Boha jeho, to byla blbost! Myslím to samozřejmě v dobrým. Navzdory jiným názorům mi nepřišlo, že by byl film nudný nebo zdlouhavý. Otravnost postav je taky irelevantní, protože většina z nich moc dlouho nežije. Prostě taková správná kravina, která si na nic nehraje. Jen pobaví a zapadne.

Gryf (2023) (seriál)

Taková moderní fantasy pro teenagery. Hlavní hrdina řeší typické puberťácké problémy a přitom, jen tak mimochodem, zachraňuje svět. Nenabízí nic, co nemají podobné americké seriály, snad jen masky a CGI efekty jsou na ucházející úrovni. To si tvůrci nemohli od Hohlbeina vzít něco jiného?

FUBAR (2023) (seriál)

Asi nejsem jediný, kdo si tenhle seriál pustil jen kvůli Arniemu. Myslel jsem si, že to bude taky jediné pozitivum, naštěstí jsem se spletl, protože Fubar nabízí víc zajímavých postav (i když někdy dost šablonovitých), slušný děj i akci, a scénář, na kterém se nedá nic zkazit. Hned při prvním díle jsem si vybavil Arnieho hit Pravdivé lži, který seriál určitě inspiroval, další díly (respektive některé postavy) mi zase trochu připomněly legendární animovaný špionský seriál Archer. Kdoví, kde všude se tvůrci inspirovali... suma sumárum, seriál je fajn oddechovka, ale (i když ho mám fakt moc rád) na takové akce je Arnie fakt už starej.

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Některé epizody byly mírně naivní až úsměvné, jiné naopak až překvapivě nadčasové, další výchovné nebo poučné. Každopádně je pro mě Star Trek (zároveň se Star Wars) nejoblíbenějším fiktivním univerzem, a Nová generace nejlepším počinem (nejlepší posádkou - což dokázala série Picard) celého ST vesmíru. A ne, nehodnotím jen nostalgií.

Kněžna Libuše (2008)

Ten film je tak špatný, že kdyby ho natočil Čech, byl by souzený za vlastizradu. Takhle se režisér může bát jen toho, že by při návštěvě Čech dostal sekeromlatem do palice od nějakého místního zapáleného pohana.