Errementari (2017)

Myslím ,že se shodneme, že Španělsko patří mezi filmové velmoci už minimálně dvacet let. V Čechách je bohužel španělská filmografie notně opomíjená a dostat se k nějakému takovému skvostu bývá zpravidla jen náhodou. Film má skvělou temnou atmosféru, přirovnání k del Torovi je namístě. Vizuál mi ho hodně připomíná, dějově mi zase sedí k Burtonovým filmům. Pro mě skvělé překvapení, režisér Alijo má určitě slibnou budoucnost.

The Last of Us (2023) (seriál)

Hru znám, seriál jsem viděl, a popravdě ani trochu netuším, proč je oboje tak vynášeno do oblak, sklízí nadšené kritiky a každý, komu se byť jen trochu nelíbí, je okamžitě kamenován, přinejmenším vykleštěn na úroveň neznalého ignoranta. Seriál se mi líbil, ale na zadek si z něj nesednu, protože nenabízí vůbec nic nového. Bella Ramsey mi přišla otravná už ve Hře o trůny, a tady mi dokázala, že se nic nezměnilo. Jediný, kdo mi z postav přišel fajn, je Pedro Pascal. U toho jediného by mi asi vadilo, kdyby (v seriálu) zemřel. Ostatní postavy mi byly totálně ukradené. Paradoxně nejvíc se mi asi líbila ona propíraná kontroverzní třetí epizoda, která na českém internetovém poli pomohla odhalit další kvanta zaostalých homofobů. Shrnuto: nadprůměrný seriál, který ale nic nového nepřináší.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Na začátku jsem si myslel, že je seriál přeceňovaný, ale s každým dalším dílem to bylo lepší a lepší. Jestli něco stojí za vyzdvižení, jsou to propracované charaktery postav na obou stranách "barikády" a fakt, že seriál nasadí už od začátku vysokou laťku a dokáže ji udržet po neuvěřitelných pět sérií.

Co děláme v temnotách (2014)

Správňácký fiktivní dokument plný humoru, ironie, sarkasmu a sem tam nějakého toho vysátého chudáka, o partě čtyř upírů, prožívajících své "obyčejné životy". Nechápu, jak mě tohle mohlo minout, protože je to geniální!

Halloween končí (2022)

Končí? Opravdu? Moc tomu nevěřím. Je to značka, z které se dá ždímat ještě dlouho. Dokud bude zájem, budou se točit pokračování, která vlastně nikdo už moc nechce. Ale co kdyby to příště už konečně vyšlo...

Exists (2014)

Film jistý potenciál strašidelnosti má, ale svému staršímu bráškovi nesahá ani po kotníky. Nicméně se jedná zřejmě o nejlepší Sanchezův film od Blair Witche.

Seventh Moon (2008)

Film jsem viděl v originále bez titulků, takže jen odtud z anotace vím, o čem to vůbec bylo. Takových filmů je dvanáct do tuctu a nejsou ničím zajímavé, takže rok od premiéry o nich mluví maximálně sami herci. Nepočítám, že zítra si na něj vzpomenu.

Uneseni (2006)

Šokující to bylo, ale až potom, co jsem zjistil, že tahle blbost je od jednoho z autorů Blair Witch. Dalo se na to sice dívat, ale děj byl tak nezajímavý, že bych si to znovu nikdy nepustil.

Slunovrat (2008)

Nezáživný film s asi jednou zajímavou hororovou scénou, jinak těžká nuda.

Pod vodou (2020)

Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde... proč ale u tohoto filmu? Jasně, příběh není originální, příšery buď nejsou pořádně vidět, anebo jsou, ale vyjde to nastejno, Kristen je sice sexy baba, ale dívat se na film jen kvůli ženský v prádle fakt nebudu, všechny lepší filmy s touto tématikou byly už očividně natočené a nic nového se už asi natočit nedá, ale... dá se na to dívat, aniž by člověk protáčel panenky. Jediné, co mi asi vadí, jako fandovi Lovecrafta a Cloverfieldu, z nichž si autoři určitě vzali inspiraci, je ten konec. Měl být víc depresivnější, dávající najevo marnou snahu člověka čelit něčemu mnohem mocnějšímu, než on sám, ideálně s posledním záběrem na hrdinku, blábolící nesmysly ve vypolstrované cele, ale rozhodně ne takový, jaký byl. Moc jednoduchý, až mě vyloženě zklamal. Milí scénáristi, takhle se fakt nedá všechno řešit...