U Zlaté rukavice (2019)

Tento film doslova čpí smradem pochcaných alkoholiků, beznadějných socek, hnijícím masem šestákových kurev, a té správné atmosféry tehdejší hamburské spodiny. Fritz Honka je zrůda par excelence, nutno však podotknout, že zrůda, kterou stvořila společnost (jako vždycky) a Jonas Dassler, na to, že jako dvacátník hrál čtyřicátníka, zahrál svou roli dokonale. Jeden z filmů o masových vrazích, který doporučuju každému, kdo má o tohle téma zájem.

Titan (2021)

Tenhle film jsem viděl v originále bez titulků, takže vím absolutně prd, o co tam šlo. Hodnotím tak pouze vizuální stránku, která byla v tomto případě méně "blitkoidní", než u její starší sestřičky Grave. Přesto se jednalo o správnou francouzskou úchylárnu, a já už jsem zvědavej, co příště nám Julia přichystá.

Ils (2006)

Film mi připomněl Jezero smrti, a i když mě neohromil tolik, jako Jezero, jednalo se o kvalitní a napínavou podívanou, o to víc ohromující, že film natočili podle skutečné události.

Jezero smrti (2008)

James Watkins je bůh! I tolik let poté, co jsem film viděl, mě dodnes děsí představa, že to, co se tam dělo, se mohlo/může stát kdykoliv a kdekoliv mě, mé rodině, nebo komukoliv koho znám. Tenhle film si řadím do pomyslného top ten nejlepších hororů, které byly natočeny.

American Mary (2012)

Film dobře ukazuje nemoc dnešní doby - normálnost. Kdo je normální, je nemocný a musí se změnit. Musí vyčnívat z davu normálů... Je to snímek deset let starý, ale pořád hraje na citlivou strunu vývoje dnešní společnosti. Možná, že dnes víc, než tehdy. Kdoví, jestli by v dnešní době natočený obsahoval mnohem drastičtější scény, protože (jak jste si určitě taky všimli) možnosti plastických operací jsou na jiné úrovni a šílenství některých lidí taky... film ale splnil to, co měl. Zhnusil mě.

Amer (2009)

Tenhle styl filmů, potažmo hororů, šel vždycky tak nějak mimo mě. Nikdy jsem nedokázal plně docenit poselství, které tvůrci svým dílem předsouvají divákům, nicméně z komentářů mých kolegů usuzuju, že jde ve své žánrové škatulce o nadprůměrné dílo.

Dobrou noc, mami (2022)

Aneb jak Američani zase natočili zbytečný remake... Pustil jsem si film jen proto, abych viděl, jestli v této verzi nebude něco jinak. Nebylo. Nenadchlo mě to. Rakouský originál byl sice nudnější, ale původní a člověk nevěděl, do čeho jde.

Babadook (2014)

Před tímto filmem jsem viděl kraťas od té samé režisérky, kterým se inspirovala pro natočení Babadooka. Musím říct, že byl (ten kraťas) v něčem lepší, zároveň však ve své krátkosti nezaznamenal budování temné atmosféry a postupný propad do šílenství, tak jak to můžeme vidět ve filmu. Protože konec u obou verzí byl prakticky stejný, nebyl jsem už nijak překvapen.

Spare Body (2021)

Lekl jsem se, takže dobrý,

Drum Wave (2018)

Ne, horor to nebyl ani omylem. Určitě k tomu nestačí jedna scéna s tím obličejem v temnotě.