Domov snů (2010)

Nieže by som film videla celý.. Nie, nezaspala som, ale rozhodne nepatrím medzi fanúšikov žánru. Akosi nemá pre mňa osobitné kúzlo a scény, ktoré "pravovarným" prídu vtipné, ma nechávajú v nemom údese. Ale tak oceňujem kreativitu, s akou ma tento tu udesoval. Btw. mám v HK vyhliadnutý byt. Trochu povyše China Ferry.

Viděl jsem ďábla (2010)

Otázka pomsty a jej (ne)zmyslenosti v kórejskom filme má silné postavenie. V tomto prípade je jej potenciál vyčerpaný niekde v polovici filmu, neskôr je artikulovaná jednou z postáv, a následne ide už len o "potešenie" z ubližovania, masakrovania a tak ďalej. Vlastne motivácia režiséra nakrútiť nejakú scénu prebíja už motiváciu postáv, ktorej hutnosť sa akosi vytráca. Ale tak tento Kim rád nakrúca na efekt, že áno. Navyše,dvojica Lee - Choi je herecky nerovná a akosi si nik nedal námahu s jej vedením. Poviem to tak, Lee je pekný chlap, vie stáť, ale hrá viac celou postavou /celým svojím zjavom/ ako tvárou. Mno a Choi je dosť živelný herec a vo svojich postavách sa vyžíva a vytešuje sa z každej ich polohy bez ohľadu na veľkosť záberu. (director´s cut)

De xian chao fan (2010)

Priznávam, že ten film sa mi z odstupom času páči viac a viac.V zásade sa opakuje téma zo starších filmov - materstvo, postavenie ženy v rodine a (patriarchálnej) spoločnosti, ktorá je debatovaná otvorene spolu s otázkou postavenia mužov. Momenty rôznej "spoločenskej závažnosti" sú prednesené s ľahkosťou a humorom, veľmi vtipne sa vyporiadava s "radikálkami". Dosť pomáha aj to, že Hui sa vlastne nikdy nechcela a neplánuje venovať sa ženským veciam, ide jej to tak mimochodom. :")

Expendables: Postradatelní (2010)

Dve veci mi vadili výrazne: 1/ Statham bol príliš naobliekaný; 2/ Sly si ponechal pre seba prehľadné (prehľadnejšie) scény a choreografiu Coreyho Yuana v praxi nechal rozstrihať na cimpr-campr..

Počátek (2010)

Prečo ja keď mám sen v sne v sne (občas to ani nepočítam), tak tam nie je ani len Leonardo (keď už nie On), ale prehováram duše ľudí, čo akurát zomreli pri dopravnej nehode (useknutá hlava, prerezaní v polke tela alebo iné masakre), aby prešli na druhú stranu a neostávali tu kvôli pomste. Alebo tam rovno behajú dlhovlasé devy v bielych nočných košieľkach. /// Neviem, či najoriginálnejší, najlepší, alebo neviem aký "naj..", ale páčilo sa. ♥♥♥

Karate Kid (2010)

不 坏 但是 不 非常 好..

You yuan jing meng (2001)

..miestami štylisticky síce pripomína Wonga viac než by bolo zdravé, ale zvolený štýl adaptácii Tang Xianzu pekne sedí a film príjemne (pomaly) plynie.. plus, má svoje silné momenty a Daniel Wu ledva prišiel, tak bol polonahý :")..

Anglický pacient (1996)

..am I K. in your book?.. I just can´t help myself loving this one.. when I swoon, will you catch me?..

Rozkaz (1968)

Tak, nezávidím, ale však aj SLováci boli sťahovaní do česko-nemeckého pohraničia (viz. Kamenického Ideály)