Závrať (1958)

///Špirála ako ornament hypnotizačného kruhu, ako symbol závrate, ako určujúci druh pohybu v priestore, ale i v čase a vzťahu dvoch postáv. ///Pre mňa najmä film, z ktorého cítiť vášeň. Vášeň tvorcu pre svoje dielo.///

Juno (2007)

..to bolo šiši super..i like..

M (2007)

..uz pri Duelist som mala pocit, ze Lee Myung-se videl vela filmov a ma vela inspiracnych zdrojov..to osebe nie je zle..problem nastava, ked sa zo stylizacie stane samoucelna zabava, pri ktorej nie je jasne, PRECO to robi tak a tak..ako odputavanie od pribehu, ktoreho mustra je uz parodovana aj v TV serialoch?..bohuzial, to odputanie bolo az prilis uspesne a film ako stylizovane rozpravanie pribehu sa stratil..

Spartakus (1960)

..aj tak by to chcelo plnu verziu - aj s kupelom a dialogom o preferencii slimacikov a musliciek (pardon, ustric)..

Za humny je drak (1982)

..toto bol prvy drak, ktoreho sa moja segra v kine nebala..ono to asi bude tym, ze mal byt neskody..a cele to bolo take mile..a ja som mala asi 4-5 rokov, ked som to videla..to je v zasade vek, kedy som videla vela filmov.. :-)

Já, Claudius (1976) (seriál)

..a to som bola poriadne decko, ked sma to s pravidelnostou kantovych vychadzok pozeravali..niektore obrazy mam stale v hlave..a navyse, aky som bola frajer na dejepise, ked som vytiahla babicku liviu.. :P..

Podraz (1973)

..ano, su to dnes uz pani v rokoch..ale bobby a newmie su dvojka, ktorej sa tazko odolava..navyse, ked film, v ktorom sa stretnu ma svih, humor a vtip a iskru a je dobry?..no dajte menej :-)

Rapsodie v modrém (1945)

..pekne priamociare v ramci kanonov doby (v tom case, ak sa nemylim vznikol aj filmik o Coleovi Porterovi, ktory on sam neznasal)..stale vsak s par malickostiami (praca s rakurzom a vyhranie sa so strihom a la ruski montaznici v umiernenej nalade), ktore ho pre mna dvihaju nad priemer..