Lepší zítřek (1986)

A god is someone who controls his destiny. Sometimes, there's things you can't control. You win some, you lose some.

Will a Grace (1998) (seriál)

..he´s so gay that he became straight!..good evening, ladies and..gentle-ladies!..a podobne..a mozno aj preto, ze som väčšniu epizód pozerala z postele s teplým kamarátom, kombinujúc jahody, zmrzlinu a šampanské.. :-).. a veľa humoru vyplynulo z podobnosti s dámami, ktoré poznám(e)..

Láska s potížemi (1949)

..cca 7/10..síce hviezdne obsadenie, ale nie práve najvyrovnanejšie, čo sa ukazuje najmä v spoločných tanečných číslach sinatra-kelly..niežeby frankie nevedel..ide o to, že gen VIE..inak príjemné, živé, fajn..osviežuje príjemný humor - najmä klasický "genderový"..

Halloween (1978)

..sice som nemala úplne perfektnú "spectator´s atmosphere", ale čo už..a aj som som si zamammamiovala..ale ten ftípek s !bubákom", ktorý sa dobíja do skrine, teda miesta, kde zvyčajne bubáci sídlia..a vôbec..uaaa!..a najma..mám už veľmi konkrétnu predstavu, čo sa myslí pod pojmom "carpenterovský minimalizmus" a "carpenterovská hudba".. (napr. v Near Dark)..

Na prahu temnot (1987)

..bez ilúzií, úplné obyčajní, jedni z nás..a predsa iní..ich svet pohltila noc a denné svetlo je pre nich záhubou..Near Dark si popri nenápadnosti udržiava atmosféru na hrane medzi spánkom a bdením..a je skôr smutný než desivý..ideálny film pre daždivý deň..

Interview (2007)

..mal urobiť rozhovor s herečkou trápnych show a B-hororov..po nie práva najvydarenejšom úvode sa do týchto nuans dostal jeho celý večer..ich celý večer..//..malý filmík,ktorý na konci tak trochu vysvetlil, prečo mi miestami prišiel umelý, neúprimný (vo vyhranených momentoch)..do dokonalosti vsak tejto verzii hry "hupsneme na hostí" niečo chýbalo..//..never underestimate a blonde girl ;-)..

28 dní poté (2002)

..ja sa ale úplne prekonávam..uhm..aj tak to nebol dobrý nápad..takto na noc (je pol21)..sama doma..mno..

Královna prokletých (2002) odpad!

Dieter Bohlen moje oči!! .. tento film ma rozplakal.. Kráľovnú prekliatych považujem za skvelú knihu s tajomstvom..a inteligentným príbehom prepájajúcim geografické, casove (historicke) body ako i postavy a vztahy tiahnuce sa storociami ci uz ako jedna osoba, alebo ako potomok/kovia.. ani neviem, ako nazvat to, co z knihy zostalo..//pre Maria: S. Towsend je tu vsetko len nie sexi..a čo je to za Lestata bez arogantneho, sebavedomého allure, ktorý prešarmí jeho nadutú hlúposť - ani len náznak náväznosti postavy..a o Perezovi (ako Mariovi) radšej pomlčím..haló!! oni majú byť príťažliví a nie ošklbané kurence!! (a už som zasa dobrá).. :-)

Nuguna bimileun itda (2004)

..príjemná verzia britského About Adam, kde spolu s geografickým posunom došlo aj k posunu v humore..predsalen, britsky humor je britky..aj ked je to Everybody has a little secret, ktory je ladeny viac komediálne, otvorene ľahšie; niektoré momenty ale boli dosť na hrane smerom k trapasu..v konečnom dôsledku a výsledku je to milý film..a Lee Byung-hun sa usmeje a akékoľvek výčitky idú stranou..a ja do kolien..

Chun nyun hack (2007)

..volne pokracovanie Imovho filmu Sopyonje (1993) o dvoch nevlastnych surodencoch - spevakoch korejskych tradicnych piesni..patranie Dong-ho po jeho sestre Sun-hwe sa prelina s jeho osobnym zivotom, s jeho minulostou, s minulostou Sun-hwa, ale aj ich spolocnym momentoch..//..podobne ako Sopyonje alebo Chihwaseon ma aj Across the Years pitoresknu kameru s uzasnou kompoziciou ci uz hovorime o zaberoch krajiny (specialne zatoky pod Crane Mountain), alebo o interieroch a dvoroch..film je plny nostalgie, ale zatial co Sopyonje nieslo v sebe akusi nadej, Across the Years ma v sebe ovela vyraznejsie stopy smutku za stratenym casom, za miestami, ktore uz nie su, za zmiznutou krasou..miestami je smutok az bodavy..celkovo naozaj uchvatny film..