Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

..len celkom nerozumiem, prečo slovenské televízie zásadne uvádzajú tú KDH verziu..sprzia pointu, jeden z dialógov, ktoré mám rada (ešte je to Garrethovo vyjadrenie o manželstve)..

Závod o zlato (2000) (TV film)

..ale dobre sa pri tom uci..tralala..

Xin xian hao shen zhen (1993)

..prepletenec dvoch línií..v prvej sa počas niečoho ako konferencie škôl bojových umení rozhodne majster jednej z nich uchvátiť moc len pre seba..v druhej je to súboj dvoch žien, Cloud a Blue Butterfly, motivovaný krivdou prameniacou v minulosti..a celé to vyvrcholí na planine..súboje nepostrádajú choreografickú zručnosť, humor a využívanie bleskov, zvukových vĺn, roliek plátna a, samozrejme umenia a energie kung fu.. jop, scenár písal tsui.. ;-)

Soupeři (2005)

..je síce milé, že sa režisér snažil vniesť závan čerstvého vzduchu do historických filmov, ale jeho spôsob namiešavania mu rozbil film..miestami totiž ako humor, tak i poetika obrazu, ale i mŕtvolkovanie rušili..rozhodne plus sa pekne odtancovaný záverečný súboj..

Operace Flash Point (2007)

jednoduchý príbeh ako základ filmu je väčšinou dobrý nápad..dá sa s ním pracovať v rámci choreografií, meniť tempo a rytmus podľa potreby bez obáv, že by sa nám divák niekde stratil..problém je, keď onen jednoduchý príbeh je (bezdôvodne a zbytočne) jednotvárne nakrútený..v prípade flash point je to len jeho cca prvá hodina, pričom následná 35-minútovka je pekný akčný nárez s premyslenými a premakanými choreografiami súbojov..ono, prvá hodinka chce uviesť do vzťahov a motivácií, ale robí to zbytočne rozvláčne, opomína akékoľvek obrazové skratky a vyjadrenia (viz stručne a jasne vykresleny vzťah medzi Tony Leung Chiu Wai a Anthony Wongom v Infernal Affairs)..a postavy možno poznať aj v (postupne gradovanej) akcii a ich vzájomnej interakcii (viz Invisible Target)..v konečnom dôsledku zostáva dobrá dojem - vďaka záveru..a na Donnieho je radosť pozerať..fakt..(ako praktickú ukážku môjho zvláštneho pozorovacieho "talentu" ponúkam zamyslenie nad podobnosťou pohybu donnieho a genea kellyho - silné, ale mäkké, ladné, presné; vyzerajú spontánne, ale je cítiť tvrdú prípravu)..(áno, mám pre kellyho slabosť)..

Vyvrženci pekla (2005)

..priznavam, ze som dvd spustala s viac nez miernymi obavami - po dome 1000 mrtvol..na rozdiel od menovaneho, devil´s rejects ma hlavu a patu, atmosferu, poriadok v style..a aj ked to vyznie dekadentne, milo ma prekvapil..najma realizaciou "mudra" z ineho filmu: ked tancujes s diablom, nezmenis ho. diabol zmeni teba.."..a haluzackym zaverom .. (ale aj tak mojim najnaj zaverom ostava modra electra glide)..(a to filmy o podivnych rodinach - tohto typu - nejako nemusim)..

Dům tisíce mrtvol (2003) odpad!

neefektívne efektné..dokopy dosť divný guláš s veľa mäsom..som vegetarián..

Jestřábí žena (1985)

..ladyhawk je pre mňa príkladom filmu s absolútne nehodiacou sa hudbou..viem, bola taká doba, ale prečo tá diskotéka ku krehkej legende?..prečo?!!