Grindhouse: Planeta Teror (2007)

..tak ja neviem..hudobne to bolo ako carpenter s ozvenou (miestami) (to nie je vycitka) a celkovo po tejto stranke niet co vytknut..rose bola sexier than ever..a neverila by som, ze fahey este existuje..navyse, uz dlho som v kine nedala take kung-fu, ako pri tomto filme (reagujem velmi citivo na AKEKOLVEK lakacky a ihly a rezanie..a zombie-like creatures)..cele mi to prislo kanadske (l1970; ano, david c.), ale trochu ma rusili "akuality" (afganistan, usama a tak)..// ADRIAN: ako, aj ten rozjazd stal za to..prave tym, co si spoiloval ;-)..//ja som sa bavila najma sama na sebe..aj ked bolo par cool momentov a blondinka s rozflakanym make-upom (skoro ako ja teraz)..idem buvat..mam z toho este humbuk..snad to utrasem do rozumnej hodiny..

Babe - galantní prasátko (1995)

..a do toho deti vypytujúce sa rodičov, že čo sa teraz stane, vykrikujúce po zvieratkách systémom: ovečka - béééé!!.. ;-) ..

Miss Potter (2006)

..ostala som vykolajena z vlastnych emocionalnych reakcii pocas a po filme..aj ked, poruchy dychania a vzrusenim rozsirene zrenicky (chvalabohu) ma v poslednej dobe sprevadzali pri viacerych filmoch..ale toto ma prekvapilo..cosi s pomaly zabudnutych "klasikov" filmov z doby viktorianskej - merchant/ivory, cosi z malebnej krajinkomalby leeovho rozumu a citu..a zaroven nic z toho..maly pribeh, ktory ma emocionalne dostal, aby ku svojmu zaveru presiel do malej mediatacie..pravdepodobne ma nakazili prezitky hlavnej hrdinky..a uuzasny timing zaveru..(a skutocne som tuzila z celej svojej bytosti, aby vedla mna niekto sedel a aby som mohla svoje nadsenie predychavat v pritomnosti).. .. .. a este: ked tvorili prvu knizku, bolo to ako priprava uuuplne uzasnej narodeninovej torty, tajomstva sefkuchara..

Střelec (1976)

..malá filmová rozlúčka s legendou a hercom..tak trochu o snahe utrhnúť si kúsok slávy a priživiť sa na "práci prírody", hoci aj len streľbou do chrbta (najslávnejší je aj tak bruce dern), ale aj o zosadnutí ideálov na zem..a vzťah j.j. brooksa a b. rogers (wayne/bacall) tak trochu pripomina vztah j. stevensa a m. kenton (hopkins/thompson) z filmu Súmrak dňa..ale možno som zasa príliš intuitivistická ;-)..

Kurýr (2002)

..najviac sa mi lubil ten papundeklovy "domcek" na juhu francuzska, ktory vyzeral ako solidna kamenna staba..kym don nezacali strielat.. :-D..a Shu Qi ako Japonka?? :-D :-D..

Krotitelé upírů (2003)

..v zásade som po filme siahla najma zo zvedavosti, ze ako sa to ma s upirmi a ich lovcami v HK..trochu dost Blade-ovsky..ale ako jednohubka to bolo celkom fajne..miestami trochu nasilu humorne, ale uz si zvykam..a Donnie sa mohol ukazat..tak aby som si ho aspon jednym ockom vsimla..ale sympaticke junior obsadenie..(anthony wong je klasa)..len nechapem, kto robil tu popisku..je troooosku mimo..nie?..

V jako Vendeta (2005)

..maska ako anonymita..maskovany muz ako zastupna anonymneho davu "obcania", ktory sa krasne prezentuje v zavere filmu..(a ja som situsim zvolila velmi zaujimavy satum na pozeranie filmu, v ktorom moc sebaproklamujuca za statnu robi vsetko pre ochranu obcanov pred "teroristom")..a uuuuplne genialny stephan rea..s jeho uuuplne obycajnou vizazou, co ten chlap dokaze..

Třída číslo 402 (1999) (seriál)

..skuste si nejaku epizodu kuknut s tetou, ktora uci na zakladke.. ;-)

Mission: Impossible II (2000)

..pozrela som znovu a vobec som si pri prvom raze neuvedomila "vtipek" s Iko,Iko /a Souca Na Na ako parodia Iko Iko/ - piesen, ktora hra, ked ethan skalnickuje a v uvode Rainmana ;-)..a este par veci..najma vsak, MI2 ma zaujalo vyrazne viac ako vtedy, ked som bola mlada a zbrkla (teraz som uz aspon starsia)..aj ked, stale mi trochu vadili styloborne mometny postradajuce "spravnu" atmosferu (resp. postradajuce atmosferu obsiahnutu vo zvysku, ktory ma chytil)..choreografie sice trochu obmedzene "tanecnikmi", ale aj tak elegantne..aj ked, najviac mi moje srdiecko potesilo kruzenie Nyah a Ethana v uvode filmu..a potom zaverecna "prestrelka" - so zaporakom nevahajucim strielat odo chrbta..//flamengo (paso doble) ako leitmotiv pohybov..-pozn.//