• Fantasy

Soví dům - Série 2 (2021) (série)

Tak tohle byla šílená jízda. Zvratů tu bylo nespočítaně. Máme tu odhalení druhé Luz, Císařovi totožnosti a mnoho dalších super tajemných věcí. Nic se však nevyrovná Králově původu. Králův origin v prvních epizodách byl opravdu emotivní a měl skvělou atmosféru. Finální zjištění o tom, kdo doopravdy je, je mega promyšlené a na spadnutí čelisti. První LGBT pár v dětem přístupném obsahu, co funguje naplno. Eda se konečně naučila žít se svou kletbou. A Luz odhalila své mamce těžkou pravdu. Finále tak emotivní a fenomenální, že se nejde dočkat dalšího. Koho nepřesvědčila "odlehčená" první série, tak si ovšem tady určitě přijde na své 🦉 70%

Soví dům - Série 1 (2020) (série)

Ze začátku to vypadá, jako odlehčená fantasy pro děti, ale dost brzy pochopíte, že se bude jednat o něco víc, a s každou další epizodou vidíte, jak naši přátelé rostou, stejně tak jako dospělost tohoto seriálu. Dost mile mně překvapil postupně se budující LGBT vztah, mezi původně znepřátelenými hlavními postavami, který byl uvěřitelný a milý na sledování. Nemůžu se na něj dočkat v druhé sérii 🦉 60%

Mezi živly (2023)

Překrásný příběh o lásce protikladů. Z hry bez příběhu, do světa plného živlů a romantiky, tomu já říkám umění 🔥💧 80%

Srdce dubu (2013)

Mimozemšťané?!🤷‍♂️😂 Existence tohoto "pokračování" mne minula. Ono se totiž spíše jedná o takové velmi lehké navázání v (hodně) dětském podání. Oh, jak já miluji oba krásné díly Tajemství Dračí hory. Patří mezi mé all-time nejoblíbenější fantasy/dračí filmy, takže i za tento levný návrat jsem rád. Přechod do 3D animace se jaksi nepovedl. Hold to vyšlo v době, kdy se bez rozmyslu, hodně přecházelo u 2D sérií na realistický rozměr. Akorát, že se téměř nikdy nepodařilo porazit původní vzhled. Hlavně, když tam pasoval, nebo nebyly dostatečné prostředky na to udělat to pořádně, jako zde. To, co se tvůrcům ale naopak docela povedlo, je minirozšíření o historii tohoto světa, což jsem si vždycky přál. Přes to všechno, jsem dostal alespoň trochu dračí historie, osvědčenou hudbu a pěkný pocit nostalgie 🌳 60%

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Když před lety dorazilo Království křišťálové lebky, tak se jednalo o úžasný návrat a zároveň úžasný konec, co byl natočený ve správný čas se správným příběhem, který byl sice pro určitou skupinu diváků nepochopený, i ti, ale jednou uznali, že jako každý díl, přinesl něco, co mělo svůj význam a důležitost v této velké skládačce. Pátý mohl být něčím ještě lepším. Mohlo se jednat o podobné "táta/syn" dobrodružství, jako ve čtvrtém díle, s tím, že bychom sledovali, už celou rodinu pohromadě, a třeba i potkali pár známých z minulých filmů. Poté, co vyplavalo na povrch, že si Shia Labeouf roli Mutta nezopakuje, mě to mrzelo, ale přesto se těšil se stoprocentním přesvědčením, že tato poslední Indiho cesta bude minimálně něčím báječným. Proto mne zničila skutečnost, že "poslední dobrodružství" našeho milovaného archeologa, je jen krátkým úchopem (či ozvěnou) kdysi dlouhého a majestátního biče. Ten největší problém je v návaznosti, kdy je objasněno, proč tam postavy minulé kapitoly nejsou nemyslitelně laciným způsobem, co ničí zasloužený konec minulého filmu. Jakýkoli jiný Indy měl svoji vlastní zapamatovatelnou sloku, díky které se v mžiku poznalo o kterého se jedná, tento však ne. Ani ústřední artefakt kolem sebe nepůsobí aurou tajemna a velkolepa, přestože je tím "nejmocnějším" ze všech dílů. Příběh je nulový a vcelku nudný, se zaporákem, který stojí za nic. Indiho "Na magii nevěřím." věta, je urážkou všech dosavadních Jonesů a jedním z mnoha nesmyslů tohoto filmu. Ultra podivné nefinále jen více ukazuje, proč jde pouze o bezduchou mezipříběhovou napodobeninu a ne film s Dr. Jonesem, co by patřil do série. Říká se, že některé artefakty by nikdy neměli být nalezeny, a mě trhá srdce, že jedním z nich je i nástroj osudu 🤠 40%

Ztraceni - Série 6 (2010) (série)

Fenomenální finále, které nikdo nečekal. Historie ostrova odhalena, k tomu perfektní rozuzlení vyprávění z "podivné druhé reality" našich postav. Důstojné, emocionální, úžasné 🌄 70%

Ztraceni - Série 5 (2009) (série)

Série o cestování časem? Davaj! 🌄 70% (recenze z 26.08.2023)

Ztraceni - Série 4 (2008) (série)

Překvapí svím zasazením, jelikož flashbacky, už nejsou tak úplně flashbacky 🌄 70% (recenze z 24.08.2023)

Ztraceni - Série 3 (2006) (série)

Chtěl jsem se více dozvědět o těch druhých, no, a tady mám o nich hned celou, brilantně sepsanou sérii. Perfektní! 🌄 90% (recenze z 19.08.2023)

Ztraceni - Série 2 (2005) (série)

Více zvratů a mysteriozity, než v minulé sérii. Všechny nápady, včetně bunkru, byli úžasně promyšlené 🌄 90% (recenze z 08.08.2023)