• Thriller

Osvícení (1980)

Huch! Absolutní nálož strachu, napětí, hnusu. Stejně skvělé jako předloha. Synáček brázdí na tříkolce nekonečné kilometry op-artového koberce, maminka je protivně neschopná a ukňouraná. Z toho by se možná pominul i skutečný Nicholson. Dobře jsem se bála.

Tři dny Kondora (1975)

PO nedávné repríze v TV jsem jednu * ubrala, všechno je skvělé, až na Faye Dunaway a pasáže u ní doma. To mě nebavilo.

Volný pád (1993)

Za tuhle dávku jsem moc ráda, hlavně když se mi podobně "daří" jako Douglasovi. Žel, nemám ten drajv :-)

Motýlek (1973)

Nejdřív jsem to kdysi četla jako čerstvý bestseller a pak do kina...Obojí velká síla. A prosím nesrovnávat se Zelenou mílí, to je přece pohádka o zlých a dobrých (taky s pěti hvězdami, pochopitelně). Hlavně nesrovnávat.

Rain Man (1988)

Furt skoro sranda, ne, blbej brácha, co se dá dělat..., ale jen do chvíle, kdy si Raymond má ohřát jídlo v mikrovlnce. Tak to je realita, vážení, když máte u sebe někoho trochu mimo výseč. Naštěstí takové momenty nedovolí, aby se z příběhu stal kýč o tom, jak se bratři dali do kupy. No a o skutečných autistech to není.

Stará puška (1975)

Protiválečný film nemusí vždycky začínat vyloděním v Normandii. Pro mne je Stará puška na špici. Tak strašné a krásné zároveň.