• Krátkometrážní

Zachraňte pana Bankse (2013)

největší problém tohoto filmu tkví v tom, že hlavní hrdinka, kolem níž se točí celý příběh a které byste za normálních okolností měli tendenci fandit, je neuvěřitelně nepříjemná, protivná a otravná "mimoňka", takže si naopak přejete, aby ji někdo nakopal do zadnice a shodil ze schodů.. zároveň ale člověk nechce fandit ani postavě Walta Disneyho (která je zde děsně zidealizovaná, ale přesto výborně zahraná jako vždy skvělým Hanksem) se svým megalomanským studiem.. díky zmíněnému působí film tedy dosti neosobně, ale já se i přesto při sledování bavil a v závěru se dokonce nechal dojmout, takže z toho jsou nakonec přece jen ty nejslabší 4*..

Metallica: Through the Never (2013)

čekal jsem více filmu a méně koncertování a dostal jsem pravý opak.. hold nejsem fandou Metallicy a příběhová linka byla navíc naprosto o ničem a bez pointy, takže hodně slabé 3*..

Enderova hra (2013)

nevím, jak tohle všechno působí v knize (která je mimochodem skvěle hodnocená), ale film je neuvěřitelně debilní splácanina sraček všeho druhu.. od pohledu nýmand Asa Butterfield, který má neustále tupý výraz ve tváři a navíc váží 40 kilo i s postelí, umlátí spolužáka ve škole mimozemským dildem a je na základě toho vybrán a poslán do jakési vesmírné školy, kde pak s dalšími mladými pitomci hrají laser-famfrpál ve stavu beztíže.. a pak to pokračuje jaksi dál, ale to už je úplně jedno.. Enderova hra mě zkrátka svou hloupostí permanentně urážela takovým způsobem jako už dlouho žádný film.. až úplně v závěru se Hoodovi povedlo mě přece jen trošku zaujmout, což nakonec vytahuje moje hodnocení aspoň na ty nejslabší 2*.. další díly PROSÍM NE!!!

Oldboy (2013)

pro mě jednoznačně stokrát stravitelnější než Parkův originál, který jsem vůbec nepobral.. zde jsem alespoň po většinu času věděl, která bije, a přes počáteční nedůvěru a kroucení hlavou jsem filmu nakonec i vcelku přišel na chuť.. jen mi nejde do hlavy, jak se může z obyčejného chlápka během dvaceti let klikování kdesi v díře stát najednou Neo.. relativně spokojené 3*

Pryč od pece (2013)

ponurý thriller s výbornou atmosférou, kterému vévodí jako vždy jistý Bale a především pak ďábelský Harrelson.. jen škoda opadnutí tempa ke konci - ty 4* mohly být o poznání jistější...

86. Annual Academy Awards (2014) (pořad)

od svěžího úvodu se zpočátku zábavnou DeGeneres, hromadným focením, tweetováním a objednávkou pizzy k uspávajícím songům, nudným kecům předávajících a až na pár výjimek (např. McConaughey) stejně tak nudným děkovačkám.. takže nakonec pád do vod průměru.. P.S.: k Matthewovi mi jen moc nesedělo těch pár slov o bohu, mj. i vzhledem k jeho postavě realisty-pesimisty z True Detective.. ale budiž :)

Přerušený kruh (2012)

hodně "těžká" podívaná z Beneluxu, která začne na vcelku příjemné vlně zamilovanosti a bluegrassové muziky (palec hore!), aby se pak postupem času zvrhla v prvotřídní depku, jež se nemilosrdně zaryje pod kůži a jen tak odtamtud nevyleze.. Veerle Baetens je zde navíc hrozně zajímavá a ve finále ani celkově pomalejší tempo celého snímku, na které je třeba si místy zvykat, nemůže zkazit velmi silný filmový zážitek.. jisté 4*

Kámoši až na dno lahve (2013)

názvem poutavá nezávislárna, do níž jsem se pustil jen kvůli Olivii Wilde, která je zde hodně příjemná a sympaticky přirozená, a Anně Kendrick, která byla naopak nezvykle nudná a nevýrazná.. film jako takový vlastně nemá moc co nabídnout či sdělit, a tak jediným důvodem, proč dávám více než dvě hvězdy, je právě zmíněná Olivia Wilde s bonusem v podobě na chvíli odhaleného poprsí.. slaboučké 3*

Ona (2013)

námět výborný a herecké výkony (včetně hlasu Scarlett Johansson) rovněž.. jen je škoda, že závěr namísto nějaké gradace či pointy vyšuměl spíš tak trochu do prázdna.. trošku slabší 4*

Into the Mind (2013)

spousta krásných záběrů, ale to je víceméně všechno.. nesmyslně přepálená snaha o uměleckost totiž totálně zabíjí sportovní či adrenalinovou stránku, jako celek to prostě dost dobře nefunguje a rádoby dojemný závěr je k nevydržení.. slabé 3*