• Krátkometrážní

Zataženo, občas trakaře (2009)

nápad rozhodně zajímavý, ale jeho zpracování po všech stránkách neuvěřitelně předvídatelné, dětinské a plné klišé..

Temné lesy (2003)

hodně nepříjemná (ovšem ne moc strašidelná) podívaná, která po celou dobu tak trochu postrádá hlavu a patu.. během závěrečného rozuzlení to pak sice začne dávat smysl, ale samotná pointa akorát podtrhuje celkovou průměrnost celého filmu..

Víkend (2011)

opravdově působící snímek o tom, že se i z náhodného setkání dvou na první pohled odlišných lidí může vyklubat něco většího.. samotný fakt, že v tomto případě jsou tito dva lidé gayové, zde není až tak podstatný, ačkoli to filmu rozhodně přidává na zajímavosti.. a právě díky tomu, že je zde homosexualita prezentována jako naprosto přirozená a běžná věc, mám po zhlédnutí pocit, že mám k "pochopení" čtyřprocentní menšiny zase o něco blíž.. slabší čtverka

The High Cost of Living (2010)

silný příběh, který se bohužel utápí v dost únavném zpracování.. ale závěr byl výborný.. lepší 3*

Sejmout zabijáka (2011)

fajnová mafiánská záležitost s charismatickým Rayem Stevensonem v hlavní roli.. akorát za ten českej název by si měl někdo dát facku.. slabší 4*

Bůh žehnej Americe (2011)

rozhodně zajímavý pohled na problém konzumnosti a zkaženosti současné společnosti, především pak dnešní mladé generace.. po svižné a originální první polovině, v níž je s nadhledem nastíněno elegantní "řešení" tohoto "problému" :) , ale přišla nudná a roztahaná polovina druhá, která celkový dojem z filmu dost kazí.. takže 3*

Lov lososů v Jemenu (2011)

moc příjemná uvolněná podívaná s hodně netradičním námětem, v níž není nouze o vtip ani o romantiku.. Lasse Hallström tyhle typy filmů prostě umí, to se musí nechat..

Jeden den (2011)

jako celek veskrze příjemná podívaná, kterou ale ubíjí nespočet klišé a pěkně debilní konec..

Alois Nebel (2011)

nějak mi uniká, co má být na tomto filmu vlastně zajímavého krom té originální animace, které se alespoň úspěšně daří vytvářet jakousi magicky ponurou atmosféru.. po příběhové stránce je Alois Nebel totiž zoufale prázdný (resp. "nijaký") a povedený vizuál sám o sobě to prostě nezachrání .. slabá trojka

ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

podle názvu by člověk čekal film o fotbalových chuligánech, ale to zdaleka není pravda.. A.C.A.B. je snímek o těžkém životě italských policejních těžkooděnců a především o celkovém bordelu v dnešní Itálii (?).. jestli to tam takhle skutečně vypadá, tak to potěš koště.. slabší 4*