Amazing Spider-Man (2012)

Spidermanův zásadní problém je, že obsahuje až příliš mnoho styčných bodů s prvním dílem Raimiho trilogie. Než se prokoušeme přes "povinný" děj - šikana Petera ve škole, smrt strejdy Bena, proměna ve Spidermana, vtípky na adresu nově získané síly, výroba obleku, pátrání po vrahovy strýce - tak je více než polovina filmu za námi. Když už dojde ke střetu se záporákem, tak dostáváme slušně řemeslně zpracovanou akci, ale na žádné wow momenty nedojde. Herecky film potíže nemá, Andy Garfield je v roli teenagera přesvědčivý a Emma Stone je přesvědčivá všude. Amazing Spider-Man tedy není špatný film, ale neustála vyvolává pocit "tohle jsem už přece viděl". 70%.

Lip Service (2010) (seriál)

Výborné, ve srovnání s L wordem působí Lip Service přirozeněji, uvolněněji, se zajímavějšími postavami a výraznějším humorem. První sérii tedy nemám moc co vytknout, ovšem nevěřil jsem vlastním očím co se odehrálo v polovině druhé. Ještě se mi asi nestalo aby v nějakém seriálu odstranili během dvou dílů 3 ze 4 mých nejoblíbenějších postav. Díky tomu zbytek série nic moc a dál asi pokračovat nebudu. 1. série - 90%, 2. série - 80%.

Hněv Titánů (2012)

Asi jako TF2 - víc akce, víc všeho, ale děj nikde. A Rosamund Pike přeci jen imho není plná náhrada za Gemmu Arterton.

V moci ďábla (2005)

Zajímavé, místy působivé, ale jakou celek mě Emily nedokázala úplně vtáhnout. V každém případě ale jde o zajímavé skloubení hororu a soudního dramatu. 70%.

Útěk z MS-1 (2012)

Logicky děravé, laciné, ale prošpikované hláškami a akcí a hlavně po celou stopáž zábavné. Víc takových filmů, které nejsou sterilní, nehrajou na jistotu a ve kterých producenti nejedou na zaplacení rozpočtu a nalákání rodinek s dětmi příznivým ratingem, ale servírují béčkovou zábavu. 70%.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Opravdu mě zaráží zdejší hodnocení. Je dáno idiocií některých uživatelů, kteří vidí půlku dílu v televizi s dabingem, je tam blondýna co zabíjí upíry kolíkem, tak sem jdou rychle hodit odpad a napsat duchaplný komentář o tom jak v životě neviděli větší sračku. Jsem si téměř jistý, že kdyby se všichni, co hodnotili dvěma a méně hvězdama, podívali na celých sedm sérii v originále, tak tu bude hodnocení minimálně o 20% lepší. Teď k samotnému seriálu. To na čem Buffy stojí především jsou skvělé charaktery - nemluvím jen o hlavním trojlístku Buffy, Xander, Willow, ale především o vedlejších postavách, které jsou v Buffy napsané jako asi v žádném jiném seriálu - ať už je to vždy sarkastická Cordelie, mentálně narušená upírka Drusilla, nekonvenční ex-démonka pomsty Anya, problémová Faith, melancholický Angel či naprosto tupá Harmony. Nade všemi potom ční Spike, jedna z nejlepších seriálových postav vůbec. Jeho několik sérií trvající přerod z brutálního vraha v hrdinu ochotného položit život za ostatní, byl skutečně famózní. Kromě charakterů jsou pro Buffy specifické také výborné scénáře k jednotlivým epizodám, psané s nadsázkou a hlavně nabité obrovským množstvím hlášek. Další věc, kterou velmi oceňuji je, že Buffy nezapomínala na předchozí děj. To je velký problém řady dnešních teen seriálů (Pretty Little Liars, Vampire Diaries..), kde co se stane v jedné epizodě v té epizodě často také zůstane a události nemají vliv na pozdější děj, či vývoj postav. V Buffy je naopak vše krásně propojené a na minulý děj se často různě odkazuje + vše co se stane se nějakým způsobem promítne do vývoje charakterů. Samozřejmě Buffy není dokonalá, i zde se najde velké množství průměrných epizod, slabší je pak především první rozjezdová série, úvodní titulková sekvence je z těch bídnějších, efekty také nejsou z nejlepších, občas vykoukne na povrch patetická "devadesátkovitost". Osobně za největší Wheedonův přešlap považuji postavu Rileyho Finna, která se mi v průběhu času strašně zprotivila. Navíc Marc Blucas je herecký dřevo. To všechno jsou však jen relativně drobné vady jinak výborného seriálu. 1. Série - 70%, 2. Série - 80%, 3. Série - 80%, 4. Série - 70%, 5. Série - 100%, 6. Série - 90%, 7. Série - 90%. Čistých 5* to není, ale vzhledem k těm 51% co tu jsou zaokroulím nahoru.

Sněhurka a lovec (2012)

Nevyvážený film. Plno skvělých momentů a také dost... ne až zas tak skvělých. Vizuálně nelze nic vytknout, Sandersova režie byla poměrně jistá (btw plno vypůjčených scén z Pána Prstenů). Skvělá volba herců pro hlavní role. Charlize vynikající hlavně v první polovině, Hemsworth stále v "Thor módu" a i Kristen zvládla roli se ctí, ač jí scénáristé vydatně házeli klacky pod nohy. Právě scénář byl asi největší slabinou téhle jinak epické fantasy sněhurky. 70%

Pustina (2006)

Solidní slasher. Postavy i přes větší počet nesplývají dohromady, jejich charaktery jsou i na malé ploše dobře nastíněné a hlavně dostatečně různorodé. Nelogičnosti se sice najdou, ale není jich přespříliš, krve také tak akorát, zkrátka spokojenost. Britové na tomto poli vládnou. 70%.

Stud (2011)

V průběhu filmu pozorujeme jak se Brandon stává čím dál více otrokem své neukojitelné sexuální potřeby a závislosti. To má své vyvrcholení v závěrečné noční scéně, která kromě toho, že je režijním vrcholem filmu, skvěle zobrazuje jeho vnitřní boj, který zase prohrává. V kontrastu stojí vztah s jeho sestrou, který Brandon pod vlivem své neukojitelnosti a neschopnosti dosažení jakéhokoli stavu spokojenosti málem zlikviduje. Zkrátka se jedná o vícevrstevnatý film, který bezesporu patří k tomu nejzajímavějšímu, co jsme mohli loni vidět.

Temné stíny (2012)

Burtonovy filmy se začínají scvrkávat na druh líčení Jonnyho Deppa. Vizuálně jsou Temné stíny vývar ze všech předchozích burtonovek a žánrově vlastně taky. Samozřejmě jedinná rovina, ve které mohl film fugovat byla komedialní a právě v té žalostně selhal. Dva povedený vtipy jsou na komedii (téměř dvouhodinovou) značně málo. Trikové finále alespoň nenudilo, ale pocit z promarněných dvou hodin života přebýt nedokázalo. Jinak rozpočet 150 mega? To jako používali na natáčení stodolarovky místo toaleťáku či co?