Mnichov (2005)

Když jsem šel z kina, říkal jsem si, že to nebylo zas tak skvělý jak jsem čekal. Ale čím víc o filmu přemýšlím, tím víc se mě líbí. Je pravda, že jsem čekal něco trošku jiného a rukopis Spielberga jsem ve filmu skoro nepoznal. Není to film na jedno shlédnutí, zatím čtyři a půl hvězdičky, ale chci to co nejdříve vidět znova.

Hledání Země Nezemě (2004)

Nádherný film o tom, že věřit někdy stačí ke splnění snů a výletu do naší fantazie bez ohledu na věk. Výborní herci v čele s Johhny Deppem a Freddie Highmorem, podmanivá hudba a skvěle režijně zvládnutá práce dávají dohromady citlivý a velice působivý snímek. Jediné co bych snad vytkl je druhá polovina, která mě přišla trošku uspěchaná, jakoby se po volnějším začátku snažili tvůrci snímek rychle ukončit. Ale to nic nemění na tom, že jsem s příběhem chlapce který nikdy nezestárne strávil velice příjemných sto minut. Není to plných pět hvězdiček, ale nechybělo mnoho a mohlo jít o další film s u mě absolutním hodnocením.

Mulholland Drive (2001)

Tak toto dílko jsem jakž takž pochopil až po půlhodinovém vysvětlování od člověka, který to pochopil hned na poprvéteda aspoň to tvrdí:-) Obsahově to zatím hodnotit nebudu, chce to vidět ještě minimálně jednou, ale po technické stránce to bylo zvládnuto naprosto bravurně. Naomi Watts i když se mě třeba v King Kongovi nelíbila, tak tady byla naprosto fantastická a bezchybná. Atmosféra úžasná, třeba scéna s divadlem iluzí.zatím čtyři, ale myslím, že po další projekci to půjde nahoru.

Saw 2 (2005)

Jak tady píší skoro všichni, na jedničku to nemá ani omylem. Ale zase na druhou stranu jsem čekal mnohem horší zážitek. Jednička neměla v podstatě chybu. Tady už těch lidí bylo moc, bylo to lehce překombinované, ale pořád poměrně originální. Škoda, že i dvojku nenatočil James Wan, myslím, že by dopadla podstatně lépe. Ale i tak solidních tři a půl hvězdičky.

Válka světů (2005)

Mám moc rád Spielberga, mám rád Cruise, ale nemám rád film válka světů. Knihu jsem bohužel nečetl, takže nemám s čím srovnávat. Líbilo se mě, že katastrofa lidstva, je viděna očima normálních lidí. Hlavní hrdina je chlápek, který se jen snaží zachránit své nejbližší a nehraje si na hrdinu. Žádný prezident USA, žádná zničená socha svobody ani útok na bílý dům, díky bohu. Atmosféra před útokem, je špičková, magnetická bouře, silný vítr, vyděšení lidé koukající k nebi a plni nejistoty co se bude dítv tuto chvíli jsem si říkal, že půjde o další skvělý snímek od Stevena Spileberga. Bohužel první třetina, kde je aspoň nějaký náznak děje skončí se samotným útokem a pak už se film omezuje pouze na vizuální stránku. Celý další „děj“ spočívá ve zběsilém úprku před útočícími mimozemštany. A ten konec? Škoda slov, ten to pohřbil úplně. Řemeslně a režisérsky kvalitně odvedená práce, ale to už dnes na dobrý film nestačí a zvlášť ne u Spileberga.

Gauneři (1992)

Společne s Pulp Fiction jednoznačně nejlepší Tarantino. Vynikající Tim Roth, Harvey Keitel, Michael Madsen....prostě jednoznačně výborná záležitost.“když pan hnědý, to je skoro jako pan hovno“ :-)

Polární expres (2004)

Celé to je jedna velká kýčovitá reklama na Santa Clause. A to mě, jako velkého zastánce Ježíška moc nevoní:-) První polovinu filmu jsem se opravdu bavil a vychutnával si úžasné technické zpracování snímku. Ovšem s příjezdem na severní pól se dostavila nehorázná nuda a tak jsem závěrečné titulky přivítal opravdu s radostí. Ale i přes to, že film byl svým obsahem lehce stupidní, opravdu dokonalá animace, mimika obličejů a vůbec celé technické zpracování bylo tak perfektní, že mě to přesto docela bavilo. Ale myslím, že na tento film platí přísloví, jednou a dost.dvě a půl hvězdičky.

Hotel Rwanda (2004)

Filmy jako Hotel Rwanda by měly dostávat maximální hodnocení. Pár chybek tam určitě bylo a konec byl už možná moc zahraný na city, ale tady jde o něco jiného.poselství, které takové filmy přinášejí. O to jde hlavně a tento snímek byl navíc opřen o výborné herecké výkony. Samozřejmě Don Cheadle, ale i Nick Nolte a ostatní byli výborní. Není to film, který bych si v nejbližší době pustil znovu, ale to mu rozhodně neubírá na mimořádných kvalitách.

Schindlerův seznam (1993)

Kdyby byl jen jeden jediný film na světě, kterému bych mohl dát šest hvězdiček, byl by to právě Schindlerův seznam. Jeden z nejzásadnějších filmů historie. I kdyby už Spielberg nikdy nenatočil nic pořádného, tak pro mě bude stejně bůh.bravo mistře! 100%

Pravdivá romance (1993)

Až na ten naprosto dementní konec vcelku zábavná podívaná. Herci byli fajn, až na Slatera, který hraje bohužel hlavní roli. Škoda, že těm nejlepším bylo dáno tak málo prostoru. Mám na mysli hlavně Gary Oldmana, Christophera Walkena a Dennise Hoppera. Jinak fajn film, ale za týden už nebudu vědět o čem to bylo.