Marťan (2015)

Dokud byl Matt na Marsu, bylo to skvělé sci-fi, pak pak se z toho stala pravá americká srágora

Dobré ráno, Brno! (2023) (seriál)

První řada byla dost o oťukávání, seznámit diváka s postavami, prostředím, vytvořitt vztahy mezi nimi. Za to druhá měla hned od začátku grády a já jsem se výborně bavil. Ani mi nevadilo, že ke konci to bylo právě víc o postavách, vztazích mezi nimi a příhodách, které tvořily dějovou linii než o ranní televizní show podle které seriál nese název.

Řachanda (2016)

Jedna * za mladého Polívku

Grandhotel Budapešť (2014)

Vždycky jsem tvrdil, že obsah je absolutním způsobem podstatnější než forma. Ale tahle forma mě naprosto převálcovala. Vyprávění stylem směsi komiksu, grotesky a nadsázky stejně jako fantastický scénář, kamera a střih. Dovolím si tvrdit, že několik let ve mě film nezanechal tak hlubokou stopu.

Dobrý voják Švejk (2009) (TV film)

Přesně jak píše Aky, postrádá onen rakousko-uherský šmak. Ale britové prostě nemohou vycítit ty drobné narážky politicko národnostního charakteru. Proto zvolili groteskní pojetí a udělali dobře. Pro nás to ale vždycky bude jenom na půl cesty.

Zmizelá (2014)

I přes to, že zápletka graduje asi 1/2 hodiny před koncem, konec filmu nevyznívá rozpačitě a udržuje si tempo, to mě zaujalo - velmi příjemné. Celkově mi vztah dvou hlavních protagonistů výrazně připomněl Polanského Hořký měsíc :-)

Muži nestárnou (1942)

Jedna * za autentické záběry v Královéhradeckých lázních :-) Jinak pěkná břečka :-)))

Soumrak mrtvých (2004)

Humor chvílemi tak suchý, až se od něj práší :-) Nejvíc mě nadchla akce při písničce Queenů, to jsem se opravdu řezal smíchy!

Anatomie pekla (2004)

U filmů tohoto ražení není možné hledat smysl striktně v dějové nebo vizuální rovině. Je potřeba dostat se tomu pod kůži a hledat autorovo sdělení, které hovoří o člověku jako takovém. Každopádně já jsem byl spokojen