• Krátkometrážní

Komedie plná smrti (2010) (amatérský film)

wow, tak tohle má pořádnej drajv! nebojím se říct že jeden z nejlepších amatérských filmů, které jsem za posledních pět let viděla. Výbornej scénař. Super zpracování. Herecké výkony paráda (většinou) - Masner prostě výbornej! Jen jedna věc mě bolela: Možná je to autorský rukopis, na ten zmršený zvuk a několik bijících se stop si ale nikdy nezvyknu. Naštěstí to tady bylo méně strašné než v jiných H filmech, občas i "pasoval", navíc "drsný napětí přebudující efekt" dost zmínil symfonický orchestr. "Olomoucká nová vlna"? Proč ne!

Woodstroke (2011) (amatérský film)

Haluzovi bych zakázala používat v postprodukci zvuky. Pak by mohl konečně dělat dobré filmy. Pro mě zvuk dělá až 90 % zážitku a jeho necitlivé užití dokáže film pořádně shodit... a JH se to daří celkem pravidelně, začínám v tom pomalu objevovat autorský styl. Možná programový záměr. Až nakoukám všechny jeho filmy, možná konečně pochopím, že je to nějaká šílená vysoce sofistikovaná parodie ve třetím metaplánu. ... i když, zvláštní, že se mistr upnul zrovna k thrillerům, jeden by řekl, že mu to evidentně nejde... zvuk zvuk klišé klišé au au.

Noční jízda (2011) (amatérský film)

Snímek, který se zoufale snaží potlačit své přednosti... a bohužel se mu to daří. /// Škoda těch nediegetickejch "napětí budujících zvuků", který to zbytečně shazovaly. A pak to nedůvěryhodné silové vzepětí sraženého muže... a převrat, který změnil slušně začínající a dobře zvládnutou třetinu snímku v nebetyčnou nudu plnou nepravděpodobného vývoje, šokézních a přepálených zvukových efektů a orgie sprostých slov. A příliš mnoho klišé!

Těžký život dobrodruha (1941)

"My proti těm vašem dobrodružným románům nic nemáme, ale proč by měl být hrdinou vždycky dobrodruh - a nebo zločinec. Proč neuděláte hrdinou pořádného člověka!"

Blubberella (2011)

Snímek staví na základech totální šílenosti a stoprocentního kýče, kterou řádně vytěžuje. Ovšem s takovou zručností, že sám je sice kýčovitý a značně šílený, ale dokáže z toho vykřesat i vtip (jeho pokusy o citace jiných filmů a zesměšnění historických postav a stereotypů jsou dokonalým příkladem balancování na této hranici, kterou záměrně a s přehledem a celkem přiznaně překračují), dá se dokonce říct, že oplývá velmi sofistikovaným smyslem pro humor. Takže pokud nejste vysloveně homofobní, náckofobní, vampirofóbní a tlusťoškofobní, je dost možné, že vás to bude i dost bavit. Jisté je, že s takovýmhle typem filmů se dnes běžně nesetkáte, můžete to brát jako osvěžení běžných postupů.

Velký závod 2 (1984)

70. léta + všechny největší hvězdy z té doby. To jsou přednosti tohoto filmu. Bohužel je to to jediné, co je na tomhle filmu zajímavé, zápletka nestojí za nic, dílčí vtípky taky vůbec nefungují. Paradoxně nejlepší je Jackie Chan (jak jinak než ve voze Mitsubishi v přiléhavé kombinéze s třídiamantovým logem), jehož postava je nejzajímavější, nejživotnější a nejlegračnější - a to mluví jen čínsky. I na nějaký ten (pravda, chabý) stunt dojde. Jeho závodní automobil, který dokáže bez nadsázky snad úplně všechno (včetně seskoku z letadla, triskového pohonu, létání - a dokonce funguje i jako ponorka) považuji za jedinou trochu zajímavou a zároveň vtipnou věc filmu. Ten zbytek už je jiná věc. Dvě hvězdy - jednu pro Jackieho Chana, druhou pro jeho Mitsubishi (a sexy sedmdesátkový soundtrack).

Tower of London (1962)

až budete mít náladu na nějaký dvojexpoziční nářez...

Slepý pistolník (1971)

(Pro pár dolarů navíc + Sadomania + Esmeralda) Bravo!