• Krátkometrážní

Sherlock Holmes (2009)

Jako každé malé intelektuálče jsem i já začínala na příbězích SH - tenhle Holmes je ale dočista jiný, než si ho pamatuji podle svých představ z Doylových knih! Takový o kapánek víc vzrušující... Dokonce jsem se zapomínala durdit nad svým vrozeným odporem k digitálnímu pozadí a počítačově vylepšeným barvám a se suchým polknutím jsem byla nucena konstatovat, že jde o zdařilý počin. Mouchy by se sice našly, ale k čertu s nimi, jsem snad Sherlock, aby mě vytáčely? (House + Rocky + digitální omalovánky+trocha toho prastarého londýnského feelingu)

Hvězdná srážka (1978)

Taky se vám zdálo, že Hvězdné války jsou málo sexy, že hrdinové nejsou dost opálení, že se málo usmívají a že vesmír není dost barevný? Pak je tu pro vás Hvězdná srážka! Místy vtipné, ale spíš trapné/úsměvné, s nějakou výstavbou příběhu či charakterů a kauzalitou si netřeba lámat hlavu, hlavně, že to odsejpá! (Ehm, o tricích a hudbě udělejme-to-jako-Williams-ale-aby-to-nebylo-poznat-jenom-aby-to-znělo-hodně-podobně-a-co-nejvic-pompézně raději pomlčím.) Nejvíc se asi budete jako já bavit tím, že budete odhalovat, které všechny slavné snímky se tímhle filmem "nechaly inspirovat" - a že tato hutná kaše vydala na několik skvělých scifek! :DD Dlouho jsem si myslela, že nekonečně dlouhé nohy / hluboké výstřihy a pobíhání po vesmíru Stelly Star nic nepřebije, dokud se na scéně neobjevil imperátorův onlyson - na Davida Hasselhoffa pobýhajícího se světelným mečem nemá ani Barbarella. Vesele naivní šok, který by mě bavil tak do deseti let věku - a věřím tomu, že hodně. Rozkošné. Zábavné. Sexy. (Pobřežní hlídka + Nástrahy velkoměsta + Hvězdné války + Flash Gordon)

Kick-Ass (2010)

Pětihvězdičkové zpracování. Z etických důvodů musím dát čtyři hvězdičky. To se týká prvních dvou třetin. Pak už to bylo jen do machrózna a drsňáctví a supernářezu (scénáristi krutě zlenivěli), což celkem film zhodilo. A míra násilí už překročila tu mez mezi vtipností a trapností (padá na tři hvězdy). Takovej Homo s brokovkou v paruce. Amorální film o tom, jak je třeba bránit morálku, což teda u mě moc košér nejni. Jak říká kick-ass: "to rači zhebnu"

Opus I (1921)

Některé věci hodnotit nelze, už pro jejich historický význam (spolu s Diagonální symfonií Vikinga Eggelinga stál tenhle snímek u zrodu Abstraktních filmů na počátku 20. let), hodnotím proto čistě subjektivně jako divák, z dnešního hlediska, bez nějaké historické zatíženosti

No Smoking (2006)

Velmi skvělé. I zde platí častý nešvar českých amatéro-nezávyslých filmů - herectví, repliky, které nezní přirozeně a film tak nedokáže diváka pohltit - ovšem jen ve smyslu, že děj nevnímá jako "skutečnost". Nic mu ale nebrání, aby se propadl do zábavné sofistikované hry (hry na film, hry na fiktivní realitu). Není to ostatně lepší? Tenhle film má totiž drajv, který by mu mohly "oficiální profi" filmy závidět. A super nápad! Za těch šest let se zdá být téma stále aktuálnější. Že by další sci-fi, kterému se podařila prognovat budoucnost? ;)

Graffitiger (2010) (studentský film)

Nápad, provedení, příběh.Tygr v nočním klubu, tygrova mimika! Nádhera!

Advent (2010) (studentský film)

Divný dokument o divných lidech

Hypermarket, jeho pán a otrok (2011) (TV film)

Naplno vyslovená krutá pravda, kterou každý, kdo někdy v supermarketech viděl ty mrtvolně bledé a vyšťavené tváře a hromadící se fronty na pokladnách tušil. Je mi o něco víc na blití a rozhodně se budu příště k prodavačům chovat o něco shovívavěji a budu chápat, proč se ke mě nechovají slušně. Dokument je zajímavý (ba přímo užitečný) spíš obsahově než svým zpracováním. Je mi smutno a jsem nasraná. Raději bych šla nakupovat k maloobchodníkům, kdyby je ty řetězce už neodrovnaly a nedohnaly je k vyšším cenám a omezení výběru nabídky. Kruh. Nikoli začarovaný, ale krvavý a ekonomický.

Půlnoc (2010) (studentský film)

Nejen vizuálně úchvatný dokument o něčem tak prostém a nedostižném, jako je tma!