Sněhulák (2017)

Rasistická kriminálka (v žádné z vážnějších rolí se neobjevil muslim či černoch, přičemž film se odehrává v  inkluzivním Norsku!) v níž není zastoupena ani polofašistická organizace Barnevernet (ne náhodou byli Norové po dlouhou dobu spojenci fašistického Německa). A už vůbec nechápu proč cynického alkoholika nahradil přemýšlivý a  kontemplativní detektiv bez koulí.

Raubíř Ralf (2012)

Moc pěkný a nápaditý animák, kterému odpustím tu maličko emocionálně vlezlou holčičku.

Legendy Polskie: Twardowsky (2015)

U nás na severu Moravy si rádi děláme z Poláků srandu, ale je to jen projev zoufalství a pokrytectví. Zatímco se u nás po revoluci (1989) pouštěla Planeta opic, tak na polských televizních kanálech jste se mohli koukat na Terminátora či Predátora. Poláci byli tehdy a i dnes úplně jinde a tento krátký filmeček (a jeho ještě lepší pokračování) to jen dokazuje.Twardowsky jako exemplární slovanský vyčůránek Boží.

Vyproštění 2 (2023)

Hrozně nudnej film. To neúměrně dlouhé čekání na první akci, absence krve (menstruace přítelkyně a můj hemeroid po dobu sledování filmu vyprodukovali více krve než film samotný) mě nutí dát filmu pouhých pět hvězdiček.

Americký sniper (2014)

Škoda, že film se více nedržel předlohy, v níž je Chris vykreslen jako skutečný sociopat, který si zabíjení skoro až užívá. Tím nechci nijak hanit jeho památku (ostatně nejvíce sociopatů je údajně mezi chirurgy a právníky (jímž mnohdy děkujem za život), protože jim jejich povolání umožňuje mít absolutní kontrolu nad našimi životy, což je jeden ze základních rysů sociopatie (vedle absence emocí)). Jednu hvězdičku strhávám za civilní složku filmu v níž se také nejvíce fabulovalo.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Mohl to být skvělý film, kdyby tam nehráli žádní bílí heterosexuální muži, samozřejmě s vyjímkou záporáka, toho MUSÍ hrát bílý heterosexuální muž, naštěstí vypadá a chová se jako gay a tak i tato komunita si zde najde někoho s nímž se může identifikovat. Staří známí z původní trilogie úplně zbyteční, tak jako film.

Pohádky z mechu a kapradí (1968) (seriál)

Metafyzické inferno Vochomůrky, který se po intoxikaci Muchomůrkou červenou ocitl v halucinogenním transcendentním prostoru ovládaném Božím hlasem Jiřiny Bohdalové.

Příběh opravdového člověka (1948)

Aktuálně Rusové okupují část Ukrajiny a za to je upřímně nenávidím, ale ten film je i přes svou oslavu hrdinného ruského vojáka prostě dobrej.

30 minut po půlnoci (2012)

Američané vychovali vojáka bojujícího proti Rusům (válka v Afgánistánu), který se jim odvděčil tím, že jim zboural Dvojčata a následně ocení průměrný film  v němž je zabit. Američané nejsou bystří. Ale Američané o tom nevědí.