Hvězdná pěchota (1997)

S tímto filmem je to těžké, protože jde, zjednodušeně, o parodii na parodii. Už literární předloha si dělala srandu z fašistů, ale i přehnaných libtardů a hodně se opírala o satiru, parodii či sarkasmus. Verhoeven toto vše úmyslně ignoroval a věnoval se důsledně dějové lince a akci, přičemž hodnocení nechal na kriticích a divácích. A zato mu děkuji.

RoboCop (1987)

Film, který brilantně lavíruje na hranici geniality a debility, který si vytírá prdel s termíny umění a brak, což je ostatně trademark pana režiséra. Obehraná VHS-ka na níž jsem ho poprvé viděl navíc filmu dodala punc autentičnosti a skoro až dokumentární formy, což ještě umocnilo zážitek ze shlédnutí.

Žena na válečné stezce (2018)

Odporný film, který mi přimoměl svou ideologickou zaslepeností filmy z 50. let. Korekce ke dni 15.5.2023. Musím svůj komentář poupravit. Film zobrazuje ideologickou zaslepenost a já ho ze stejného pohledu kritizoval. Proto měním své hodnocení a zdravím uživatele/ku Wolfsmadchen, která mi připoměla, abych se nechoval jako debil.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Parádní film, jehož vizuální a přehnaně patetickou stránku oceníte zvláště po intoxikaci alkoholem či jinou omamnou látkou (vlastní zkušenost). Upozornění: nevhodné pro heterosexuály mužského pohlaví. Oprava ke dni 15.5.2023. Film je vhodný i pro heterosexuály mužského pohlaví, jen jsem chtěl být hloupě vtipny. Hezký den.

Red (2010)

Žádný film, který jste viděli více než jednou, nemůžete hodnotit méně než třemi hvězdičkami. Jedinou výjimkou jsou pornofilmy. To je obecný fakt, jinak též nazývaný jako Kondorova doktrína. U filmu jsem se bavil. Staříci a slečna si to užívali, rejža nic nezkazil, překvapil nejednoznačný záporák. V krátké době třetí shlédnutí.

Vysloužilí lvi (2003)

Moje stařičká maminka a tetička film milují (mám proto podezření, že film je primárně určen postarším dámám i s ohledem na herecké obsazení). Hezké čtyři hvězdičky si proto určitě zaslouží. Už i jen proto, že pan režísér co se týče schopností překročil vlastní stín.

Kameny na pevnost (2014)

Jen o něco málo lepší než původní film. Ty šílené prachy, které do toho Poláci vrazili, jsou znát, ale ani silný závěr neospravedlní to, že jsem se chvílemi nudil.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Kdyby nebyl tolik kladen důraz na dětskou či teenage linii příběhu bavil bych se víc. Rovněž překvapil slabý scénář, což jsem od scénáristy Děkujeme, že kouříte, nečekal (asi za to mohla literární předloha, nikoliv um Reitmana). Návrat starých hrdinů potěšil, ale jejich nástup a využití bych si představoval efektnější a organičtější. Dal bych tři hvězdičky, ale za tu otravnou Lízu Simpsonovou v hlavní roli strhávám na dvě.

Dexter - Série 4 (2009) (série)

Seriál miluji. Jednotlivé série ale mají mnohdy proměnlivou kvalitu a tak ohodnotím jen tu nejlepší. Pomalejší rozjezd ospravedlní první fyzická konfrontace mezi Dexterem a Trinitym a pak už je to jízda až do konce. Od dob Mlčení jehňátek zde nebyl lepší sériový vrah (teď mám na mysli Trinitiho, o kvalitách postavy Dextera jsem nikdy nepochyboval) a z jakékoliv konfrontace mezi Dexterem a Trinitym se mi ježily chlupy na těle. Potěšil i nekompromisní závěr.

Blok 99 (2017)

Starosvěstský, nekompromisní, před násilím neuhybající chlapácký film, který baví. Vedle všeho zaujaly esteticky a choreograficky netradiční bitky.