Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Premiérový scénář Svěkáka + Smoljaka měl zaděláno na slušný úspěch. Slušnej oddíl reprezentující navíc i Luděk Sobota, Oldřich Lipský, ale i Věra Ferbasová se svým Gregorkem znamená velmi slušnou zábavu. A na počátku všeho byl spolehlivý průvodce životem, kondiciogram pro Františka Koudelku (narozen 8.2.1956) za 15 Kč.

Jája a Pája (1986) (seriál)

Vtipné klukovské příhody v nádherném loutkovém provedení jsou jazykově vyšperkované. Ani ranní ptáčata nevytrhnou dědu Lebedu z přemýšlení. A než starý mariňák prokoukne do nového dne, tak Jája a Pája podnikají nové dobrodružství, které jim kazí trautenberkovsky nepoučitelný Krkovička. V podání Františka Filipovského heršvec saprlote nepřekonatelné. Výborně využity pranostiky - Na svatého Marka, sej oharka. - ale i exotika - semínko masožravky.

Já, Kajínek (2017) (seriál) odpad!

"Z osoby Jiřího Kajínka se stal celospolečenský fenomén ..." (TV Prima). Z osoby Jiřího Kajínka dělají média (bohužel) fenomén...

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Básníkovská série má štěstí, že se tandem Ladislav Pecháček - Dušan Klein doplňuje a že jim celých 34 let fungují zásadní body: 1) Pavel Kříž, David Matásek; 2) Pavel Kříž jako Štěpán Šafránek a všechny jeho partnerky; 3) animace Adolfa Borna + písničky (Ondřej Brzobohatý v 6. díle navázal na předchozí autory hudby); 4) další rázovité postavy v podobě Štěpánovy maminky, profesora chemie, řidiče sanitky/ pohřebního vozu, Nádeníčka nebo Vendulky Utěšitelky... V šestce potěšil návrat mistra saunaře :-); 5) hlášky - i ty, které odrážejí dobu (v šestce například hodnotící dotazníky); 6) veršování

Jak básníkům chutná život (1987)

Vítá vás Bezdíkov: skvělá Tonička, kouzelná Píšťalka a její potenciální manžel - plánovač. Tandem Dušan Klein - Ladislav Pecháček baví i ve třetím pokračování. "My tady na ministerstvu víme všechno."

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Vašek: "Heslo: Klokan přiletí v květnu..." Děda: "Tak co Vašek říkal?" Otec: "Ále chci jít do zoo." Zkuste z tohoto filmu vybrat jedinou nejlepší scénu, to prostě nejde. Ten film je jednoduše nejlepší a měl by se ordinovat proti chmurné náladě.

Jake a Tlusťoch (1987) (seriál)

Příjemná oddechovka, které zaručí koukatelnost především Max. Sice není tak akční jako Rex, ale zato podoba s páníčkem téměř dokonalá:-)

Jak chutná smrt (1995)

Mňačkovy příběhy mám rád. Knížka "Jak chutná moc" je nadčasová, byť zaznamenává smrt komunistického státníka. Příběh "Jak chutná smrt" naopak zapadl. Vymazlený sportovní střelec Robert (Ota Šrámek) má bezmeznou oporu v rodičích (Juraj Kukura + Miss 89 Ivana Christová), kteří ale řeší problémy sami se sebou, takže nedokážou pochopit, že jejich synáček je obviněn z dvojnásobné vraždy... Marek Vašut si zahrál nejen detektiva Mortona, ale pod pseudonymem Jon Jorlim se spolupodílel na scénáři.

Jak jsem přežil (2009) (seriál)

Mezi deseti díly, které Prima odvysílala v lednu 2012, je většina průměrných. Na krátkém prostoru autoři rozvádějí příběh příliš stylizovaně, místy plytce - dokladem je toho především Stratený. Nelogické časové posuny, hysterické chování matky, ještě podivnější jednání zhrzené milenky. Ale z té průměrnosti vyčnívá příběh Dokonalý muž. Podobně jako v Soukromých pastech velice citlivé téma zobrazeno přesvědčivě. Z hereckých výkonů mě překvapila vážnou polohou i Betka Stanková - To dieťa nieje moje. A počuť slovenčinu, to se počítá:-)

Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka (2002) (divadelní záznam)

Nezbývá si než přát, aby Pavel Tesař stárnul pomalu a zvládl ještě pár let vyprávět vánočně laděný příběh z pohledu pětiletého Pavlíka Tesaře. V televizi jsem viděl jen jednou, ale v divadle hned třikrát (v zahajovací sezoně r. 2000, při 200. repríze r. 2006 a v r. 2007). V jedné recenzi poznamenali, že Pavel Tesař zpívá Neckářovy songy líp než Neckář. A s tím souhlasím:-) Strávit příjemný podvečer v Divadle v Dlouhé mohu jen doporučit. V nominacích na Cenu Alfréda Radoka za rok 2000 obsadila inscenace druhé místo, Pavel Tesař byl druhý v kategorii nejlepší mužský herecký výkon roku, druhé místo získal i Marek Zákostelecký za scénu, za kostýmy byla nominována Zuzana Krejzková, za scénickou hudbu Jan Vondráček a Milan Potoček. Režisér Jan Borna byl jedním z pětice nominovaných na světovou Cenu čestných prezidentů ASSITEJ (Mezinárodní asociace divadel pro děti a mládež) a za svůj přínos divadlu pro děti a mládež získal výroční cenu českého střediska ASSITEJ.