Sněženky a machři po 25 letech (2008)

"...pamatuješ? ... a tenkrát ..." Na některé scénky z původního filmu jste, páni scénáristé, ještě zapoměli! A vznikl naprosto zbytečný film, od kterého jsem díky humbuku kolem očekával, co já jsem to vlastně očekával ... no alespoň nějaký humor.

Zničujicí láska (2007)

Násilí je téma vděčné, filmaři vyhledávané, a to, že i podobné filmy vznikají je záslužná práce. Velkým plusem tohoto snímku je jeho jednoduchost, nic komplikovaného. Tři hlavní postavy, kolem ženské hrdinky neúspěšné našeptávačky, od začátku je divákovi jasné, že neponaučitelná Lena se k Hannesovi vrátí. Ale co potom ... ?

Plán hry (2007)

Za vše hovoří záveřečná scéna při titulcích (otázka je jestli to až sem vydržíte). Už aby se v Bollywoodu začali bát!

Uvnitř tančím (2004)

O filmu jsem se dozvěděl víceméně náhodou - a byla jistě šťastná. Byla to pro mě emocionální smršť se skvělými hereckými výkony. Scénář není nijak komlikovaný, ale o to lépe zpracovaný. V určitých fázích filmu mě napadaly různé myšlenky, které se mi s odstupem několika hodin stále vracejí a obávám se, že jen tak se jich nezbavím. A to je jeden z důvodů, proč volím maximální počet hvězdiček - ten zážitek prostě jen tak nevyšumí.

My dva a křen (2006)

Tenhle film mě utvrdil v tom, že Wilson je absolutní tragéd. V kombinaci s dementním scénářem pak nelze čekat koukatelný film. Byla to ztráta času!

Čaroděj ze země Oz (1982)

Tuto pohádku jsem viděl jako dítě v kině - vzpomínky na ni se mi dodnes vybavují a doufám, že ji opět uvidím. Jsem přesvědčený, že kdybych to viděl poprvé teď hodnocení by nebylo tak vysoké, a nejde ani tak o zpracování ani o scénář jako spíš o ten prožitek v zaplněném kině v dobách kdy vrcholem dětské tvorby uváděné v tehdejším Československu byla imperialistická Biene Maja.

Strážce bažin (2007)

Strašně se to táhne a v podstatě to nikam nepostupuje. Konec je vysvobození a zklamání zároveň.

Americký ninja (1985)

To byl jeden z prvních filmů, které jsem viděl na videu. Kdysi dávno, ještě v dobách předrevolučních s takovým tím typickým jednohlasým "dabingem". Vždy se na to rád znovu podívám, je to pro mě těžká nostalgie. Nejde o žádný majstrštyk, ale znáte to - jsou filmy na které má člověk zvláštní vzpomínky.

Paříži, miluji Tě (2006)

Kdybych hodnotil jednotlivé "povídky" (což jsem měl z počátku v plánu) tak by to bylo asi nefér. Jako celek mě to ale nadchlo. Nebudu vyzdvihovat konkrétní herce či režiséry, pouze konstatuji - Více takových projektů!