kajas

okres Rakovník

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 22.4.2017  20:57

Komediální filmy o tom, kterak se parta kámošů vydá ztřískat pod obraz, zrovna nevyhledávám, protože vím, že si v nich málokdy najdu něco zajímavého. První "Pařba" byla aspoň opravdu zábavná, další dva díly už ale pouze recyklovaly totéž. Stejný problém mám i s tímhle "Koncem světa". Úvodních dvacet minut dokázalo udržet mou pozornost a pobavit mě, ale vtipy se stále opakovaly a Pegg se svým klanem mi byli víc a víc protivní. Asi jsem měla začít jiným Wrightem.

• 22.4.2017  20:36

Ještě depresivnější než obdobné "Disconnect". Mozaika příběhů z jednoho města, kde se jednotliví hrdinové snaží najít způsob, jak žít s technologiemi 21. století. Vyrovnat se s rozvodem rodičů závislostí na počítačové hře? Chránit vlastní dceru před ošklivostmi světa napíchnutím jejího telefonu a počítače (Jennifer Garner budete v některých momentech ze srdce nenávidět)? Smutno vám bude ze všeho a ze všech.

• 19.4.2017  21:53

Když přežijete první tři ultrablbé minuty, čeká vás kouzelný pohodový zážitek (který si plně vychutnáte hlavně v případě, když se trochu orientujete v umění) s bezva herci a hezkou myšlenkou.

• 6.4.2017  23:32
    Temný Kraj (TV seriál) (2017)

Snaha dodat do prostředí českého venkova jakési mystično se děvčatům Bártovým moc nevyvedla. Asi největším problémem jsou doslova tragičtí kriminalisté (nebo raději karikatury na kriminalisty) v podání Zimy a Teplého. Na Vaculíka s Trnavským se ale koukalo celkem hezky a některé případy byly opravdu zajímavé (i když nepotřebovaly natáhnout do dvou epizod). A nebudu lhát, na třetí hvězdičku to docpal pejsek Egon ;).

• 1.4.2017  23:35
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

Ach jo, kdyby se aspoň tomu Vetchému dalo fandit v jeho aktivitách... ale ne. Ve "Spravedlnosti" se ukáže všechna černota světa, od nevěr, rvaček až ke chladnokrevným vraždám (třeba takový "Rapl" ale dokázal prosvětlit hutnou atmosféru suchými hláškami nebo sympatickými postavami). Milion dějových linek navíc vede k závěru-nezávěru, který vyloženě naštve.

• 30.3.2017  10:50

Prvních deset minut jsem absolutně nechápala, co se na obrazovce přede mnou děje, po největší šílenosti přišla další a další a... neskutečně jsem se díky fantazii tvůrců bavila :). Pravdou ale je, že ač má na celovečerák poměrně krátkou stopáž, v druhé polovině už "Panika v městečku" nedokáže moc překvapit. Krátkometrážní formát v tomhle případě asi účinkuje lépe. Zábava to je ale přesto veliká ;).

• 29.3.2017  23:58
    Red Nose Day Actually (TV film) (2017)

"Láska nebeská" je asi můj nejoblíbenější vánoční film, tudíž jsem se charitativního kraťasu nemohla dočkat. Nic originálního si sice Curtis nepřipravil, ale vidět staré známé postavy ve starých známých situacích (jen s čtrnáctiletým odstupem) bylo velmi příjemné i v mimovánočním období :).

• 27.3.2017  00:11

Popis idylického života rozvětvené židovské rodiny sice nemusí úplně zaujmout (a malilinko nudí), ale poslední třetina filmu zážitek bohatě znásobí a závěrečná dokumentární pětiminutovka mě až dohnala k slzám. Pan Winton byl zkrátka kabrňák a Mináčovi budiž ke cti, že se tomuto opravdovému hrdinovi ve svých dílech tolik věnuje. Výborní Bartoška, Abrhám a Labuda.

• 24.3.2017  21:58
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

Ač jsem byla z první epizody upřímně zděšená, nakonec se z "Četníků" vyklubala ucházející podívaná na páteční večer. Na počátku nevýrazní mladí četníci se postupem času vypracovali na sympatické vyšetřovatele, jejichž osud nám divákům snad nebyl úplně lhostejný. Jako hlavní pozitiva seriálu každopádně považuji výpravu a epizody s Karlem Dobrým jako nejlepším velitelem.

• 24.3.2017  00:16

"Tale as old as time..." Mé okouzlení trvalo od prvního záběru po doběhnutí závěrečných titulků (které byly tuze vyvedené). Zdařilá pocta původní disneyovce, dojemná, zábavná, vizuálně působivá (asi jsem ještě nikdy nezírala na zámecké lustry s takovým zaujetím). P. S. Emma báječná, Dan jako Zvíře taky, ale největší bouráci byli stejně Evans s Gadem. Doufám, že se jednou dočkám podobné předělávky "Malé mořské víly".

• 18.3.2017  17:05

Jak moc mě zklamal "Dech života", tak moc mě potěšilo "Povolení zabíjet". Po rádobyvtipných filmech s Moorem se tady dočkáme temnější atmosféry, více krve a celkově ošklivějších úmrtí, Bonda pohání osobní msta a vyzdvihnout zaslouží i dvě krásné Bond girl. Škoda, že Dalton nedostal ještě jednu šanci.

• 15.3.2017  18:29
    Masaryk (2016)

Pěkně natočený historický snímek opírající se o kvalitní výpravu a výkony Rodena s Kaiserem (minimálně on si Lva skutečně zasloužil). Takové typy filmů ale v naší zemi nejsou nijak ojedinělé a zrovna Ševčíkovo dílo mi nenabídlo žádný památný okamžik, díky kterému bych na projekci ráda vzpomínala. Scény ze sanatoria nezaložené na skutečných událostech spíš ruší (a není jich málo), zákulisí podpisu Mnichovské dohody bylo mnohem zajímavější.

• 12.3.2017  00:00
    Bídníci (1998)

Zručně natočená adaptace, pěkná výprava a kostýmy, v podstatě bezchybné herecké výkony (hlavně pánů Neesona a Rushe), ale emocionálně poněkud prázdné. Hooperův muzikál mě semlel mnohem víc.

• 11.3.2017  16:25
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Česká televize neměla od dob "Případů 1. oddělení" lepší seriálové pondělky. Několik dílů mi trvalo, než jsem si zvykla na psychedelické výlety hlavního hrdiny, ale postupem času se mi příběh Filipa Marvana víc a víc zarýval pod kůži, a to hlavně díky skvělému vykreslení osmdesátkové atmosféry a poměrů mezi všemi těmi soudruhy. A Trojanův Plachý největší hvězdou seriálu.

• 10.3.2017  17:06
    Specialisté (TV seriál) (2017)

Na podobné úrovni jako předloňské "Místo zločinu Plzeň", tedy stejně tragické. Štáfkovi a Adamczykovi (a vlastně ani Kajnarové) ty členy elitního týmu vyšetřovatelů vážně nesežerete.

• 10.3.2017  13:47

A o čem že to bylo? Nepřehledná podivnost s tragickými postsynchrony. (Dívat se na nějaký film tři dny, to už se mi dlouho nestalo. V kuse bych to ale nedala.)

• 7.3.2017  17:34

Jako jo, eRkový biják, ale stejně mě ty padající hlavy a usekávané končetiny hned v prvních minutách docela překvapily. Krev, pot a slzy. Výkon Dafne je asi nejlepší od dob Portmanky v "Leonovi". Taková depka, že jí nemůžu dát pět hvězdiček.

• 4.3.2017  23:23
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

"Já připomínám, že sledujete předávání cen pro film Masaryk... teda, Českého lva." Ačkoli jsem hodně proti postupu tvůrců Masaryka a lvíčky bych jim minimálně pro letošek odepřela, jinak nemám téměř žádnou připomínku. Adelčiny slovenštiny jsem se zpočátku docela bála, ale velkého úkolu se zhostila na výbornou (a lépe než Výborná, haha). Předávání krásně odsýpalo, hudební doprovod dvou sympatických Ondrů vynikající, zkrátka ceremoniál na úrovni. Abych to shrnula, nejlepší televizní přenos za hodně dlouhou dobu. (A z oceněných jsem měla největší radost za Kláru Melíškovou, její výkon mě zaujal... a moc jí to slušelo ;)).

• 3.3.2017  19:16
    Polednice (2016)

Ucházející snímek se skutečně dusivou (to vedro na mě z monitoru úplně sálalo) atmosférou, ale trochu mi chybělo lepší vykreslení proměny hlavní hrdinky. Stačí vidět jednou.

• 1.3.2017  11:48

Civilní první hodina mi vůbec nepřipadala zdlouhavá a nadbytečná, naopak jsme měli dost času se s hlavní postavou seznámit a pochopit důvody pro odmítání zbraně. Pak začne řežba, a jak zrovna nevyhledávám válečné filmy, v tomto případě jsem se v akci výborně orientovala a jenom jsem zděšeně zírala na některé realistické výjevy. Dost dobré.

• 28.2.2017  21:28
    Oscar 2017 (TV pořad) (2017)

Všechno špatně. Kimmel mě oproti minulým moderátorům o svých kvalitách nepřesvědčil (navíc je mi vrcholně nesympatický, ale to je jenom můj problém) a z předání několika cen (ok, ze všech pro "Moonlight") jsem měla zkrátka ošklivý pocit, že nebýt loňského "bílého" ročníku, ze sošek by se radovali povolanější. Závěr snad ani nemá cenu komentovat. Plusové bodíky zaslouží jako vždy velmi pěkná hudební čísla (v čele s Timberlakem, skvěle celý přenos rozjel) a někteří předávající.

• 26.2.2017  00:16

Na jedné straně barikády starý dobrý Jeff, na druhé straně dva týpci, kteří si vaše sympatie získávají jen těžko. Nedokázala jsem se naladit na tu správnou vlnu, takže po hvězdičce za šerifa a soundtrack. Oscarovou nominaci v kategorii Nejlepší film v tomto případě opravdu nechápu.

• 24.2.2017  01:11
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Sedláčkova práce mě obvykle zasáhne mnohem víc, s tímto tématem prostě narazil. Míchání smyšlených postav se skutečnými osudy filmových hvězd, podivné rámování dobou okupace 1968, tolik postav, že se při stopáži šesti celovečerních snímků (!) ani s jednou neztotožníte. Pánové Javorský a Dlouhý, ti jediní zaslouží za svoje výkony vyzdvihnout. Velké zklamání.

• 24.2.2017  01:03
    Lion (2016)

První polovina snímku zaujme hlavně výkonem hereckého představitele malého Sarúa (ty oči!), o kterého se upřímně bojíte, i když dobře víte, že se kvůli dalšímu vývoji děje určitě dožije dospělosti. Jakmile se ale v druhé části z chlapečka vyloupne Patel, kvalita filmu poněkud klesne (a to i "díky" unylé Rooney Mara, jejíž kouzlo mi nadále uniká). Pozitivní dojmy i přesto převládají a závěr mi vykouzlil úsměv na tváři. A tak slzopudné to vážně není.

• 22.2.2017  11:26

"Černobílý svět" nakřížený s "Kódem Enigmy". Tři hlavní hrdinky jsou zábavné, sympatické a mají geniální mozky, takže jim prostě musíte v jejich snažení fandit. Potěšil i Costner a chytlavý soundtrack.

• 19.2.2017  00:43

Po zhlédnutí tohoto filmu máte dvě možnosti. Buď budete soucítit a psychicky trpět s jeho hrdiny, nebo pokývnete hlavou a řeknete si "Ok, slušné, ale co dál?". Řadím se do té druhé skupiny. Affleckův výkon mě zkrátka úplně nepřesvědčil, snad někdy příště.

• 17.2.2017  16:57

Tatínek, šest šikovných dětí a... mrtvá maminka. I když se rozhodně neztotožňuji s takovým způsobem života, film mě velmi bavil, Viggo hrál skvěle, děti hrály skvěle a celý příběh přece jenom nutí k zamyšlení. "Co je to Cola?" "Otrávená voda." P. S. Když se Viggo oholí, vypadá na třicet. Jak to ten chlap dělá?

• 12.2.2017  23:22
    Humr (2015)

Na stupnici divnosti a bizarnosti se "Humr" vyšplhal až na nejvyšší stupeň. Film srší nápady (hlavně v první polovině), ale místo lesní dějové linky bych raději viděla zákulisí celé té dystopické společnosti. Závěr vyloženě naštve.

• 11.2.2017  21:40
    Nádraží (TV seriál) (2017)

"Podívejte se, pane redaktore, takhle mi to trhá žíly, že se nějakému Rusákovi ztratil vlak. Takhle mi to zouvá boty, že se nějakému Rusákovi ztratí vlak!" Gába Koloťuk toužící po neschopence, senior toaletářka paní Hana, a tak bych mohla pokračovat ještě dlouho. Každá postava mě svými výstupy dříve nebo později začala bavit a s nostalgií jsem vzpomínala na první díly "Tele Tele", fakt.

• 10.2.2017  23:28
    Moonlight (2016)

Celkem koukatelné drama o introvertním černošském homosexuálním (to je ale přívlastků!) mladíkovi, ze kterého vyroste nabouchaný drogový dealer. Ale Oscary? To přece ne.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54