Elitní jednotka (2007)

To sa snáď ani nedá okomentovať. Extrémne surová záležitosť, ktorá nebiť miestami tak chaotická by si zaslúžila plných 5*. Skutočná esencia fráze "Žádný sraní".

TACHO (2010)

Tak ja som sa teda bavil ako málokedy. Tento film má hneď niekoľko čŕt, za ktoré stojí vidieť. Prvá je veľmi jasný kontrast medzi herecký štýlom česko-slovenských hercov a "zahraničných" (Angličania, Nemci a ja neviem čo ešte). Je tu pekne vidieť, že ten náš druh hrania je iný a v mojich očiach horší. Ale to môže byť môj problém. Každopádne k hercom nemám výhrad, zvykol som si rýchlo a potom to už bola len jazda. Havelka má výrazy jak dláždič, ale absolútnym salámizmom si to vedie celý film. Dvaja Briti posúvajú komédiu na vyšší level. No a zostáva ústredná dvojica, ktorá vnáša do tejto komédie drámu a iróniu osudu. Sám si nie som istý, či to žánrovo a počtom dejových liniek neprepískli, ale bavil som sa náramne. A sympatická vec je, že Landa to berie komplet: scenár, hudba, réžia, hlavná rola. A podľa mňa sa podaril veľmi fajnový oddychový film. Ja som veľmi spokojný a keby sa závodilo viac a tvrdšie, bol by som nadšený.

Na vlásku (2010)

Po druhej projekcii dávam plných 5*. Disney sa skutočne vytiahol a zasa priniesol prvú ligu. Fakt, že najlepšie postavy sú tie nemé nevadí, pretože každá ďalšia má svoje osobité čaro a nikto tu nie je naviac. Posledná vec je dokonalý soundtrack. A úplne na záver poviem, že Česi sú v rozprávkach doma a to nie len pri samotnej tvorbe ale aj dabing. A na tomto filme sa fakt vyriadili. Dokonalý český dabing.

Útěk ze Sibiře (2010)

Tak toto ma teda sklamalo. Čakal som depresívnu atmosféru cesty, ľudí na pokraji síl a zlomenia ducha a nedostalo sa mi nič. Až na úplnom konci tohoto nechutne dlhého filmu som mal pocit malého závalu emócií, inak som sa celý film skoro nudil. Žiadna atmosféra, oni fakt iba stále niekam idú. A keď začali postupne padať, bolo mi to jedno. A to je pri takomto filme veľký problém. Veľmi otrasené tri hviezdy.

Rango (2011)

Napriek dokonalému cameu pán dreveného z východu a dokonalému odkazu na Fear and Loathing (Vzhľadom na oblečenie a hlas chameleóna to tam proste byť muselo) sa to u mňa drží prudko v priemere. Dobré pasáže sú krátke a strieda ich nie moc zábavné sucho. Na to aké to má obsadenie jak herecké, tak hudobné a režisérske, je to dosť slabé.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Myslím, že pirátov už hádam aj stačilo. Tak nejak už to stráca všetok zmysel a síce sa nájde pár zaujímavých scén, tak ako celok je to obalené nič.

Rio (2011)

Priemerná pohoda, nebudem sa tu dušovať.

Jimmy Neutron (2001)

Priemerné až podpriemerné. Jediná vec, ktorá skutočne zaujala boli lietajúce lode z lunaparku, inak žiadny oheň a neviem, či tie roztrasené tri nie sú moc.

Mládí v hajzlu (2009)

Hodina a pol v hajzlu. Navzdory tomu, že pár naozaj kvalitných scén sa tu nájde, pamätám si hlavne tie, kedy som si chcel vystreliť mozog z hlavy. Ódy na nájdenie skutočnej lásky od Nicka Twispa mi veľmi rýchlo začali liezť krokom. No moc ma to nebavilo. Nie je tu ani jedna sympatická postava, iba hromada pofidérnych individuí.

Lovec trolů (2010)

Výborné! Je paráda ako plynulo nám osvetľujú pointu života trollov a všetko im to pekne baštím, až kým si jeden nepošmákne na jednom študákovi. To samotné užranie z bandy bezvercov mi nevadí, ale fakt že to je ostatným úplne jedno, je do neba volajúci. To bola jediná vec, ktorá mi v tomto inak výborne vymyslenom filme vadila. Stačilo málo, len trochu ukázať, že sa stalo niečo tragické a vedia o tom aj postavy, nie len divák. Inak je to paráda, celá story o troll huntingu ma zaujala na 100 percent.