Hercule Poirot (1989) (seriál)

O poznání horší než filmy, ale pořád je Poirot, jak ho známe.

Krvavý trůn (1957)

Jedna ze středověkých Kurosawových balad. Pro někoho, tedy asi pro většinu normálních diváků těžko stravitelné. Děj je sice dobře vymyšlený, ale trochu moc brzo je všem jasné jak to dopadne. Kurosawovi klasické protahované záběry jsou krásné a na jeho filmy se nemůžete dívat stejnýma očima jako na Spider-mana. Tohle je skutečně umění. Ale k filmu: Film o závisti, hamižnosti a zlobě, ale také o hlouposti a následném trestu. Kurosawa si vychutnává každou scénu a herci jako by vykonávali jeho myšlenky zcela samozřejmě. Pokud překonáte pomalý začátek děj vás nemůže nevtáhnout. Vyhrocený konec jen podtrhuje emoční zážitek z filmu. Skvělé!

Pingu (1990) (seriál)

Seriál na kterém jsem vyrostl. A dokonce i když na něj kouká má sestra musím se připojit. Není na něm nic škodlivého a navíc je to zábavné a chytré. Plus hezká animace a zvukové efekty. U mě není co řešit.

Cesta do pravěku (1955)

Legendární klasika bohužel jen českého filmu. Efekty na svoji dobu a rozpočet nevídané. A dětští herci byli dřív zkrátka lepší.

Hoří, má panenko (1967)

Asi je zbytečné, abych se rozplýval nad všemi stránkami tohoto filmu po technické stránce. Miloš Forman zkrátka v Čechách skutečně umělecky tvořil a tenhle snímek je toho důkazem. Mám rád Amadea a Přelet, ale tohle je umění. Příběh o tom jak popsat lidskou povahu aneb jaká jsme prasata. Kromě skvělé režie film stojí také na vynikajících hereckých výkonech. Nejlepší stránka filmu jsem jednoznačně skvěle napsané charakteristiky postav. - Nádhera. Nejlepší scéna: ,, A jak k tomu přijdou ti co si nenakradli?´´ ,,To je jejich chyba! Měli si taky nakrást.´´

Žralok (2006) (seriál)

Shark = kriminální Dr. House II. Proč? Protože si utahuje z podřízených i nadřízených, protože ho víc zajímá práce než lidé, protože je sarkastický a protože se to rychle omrzí. Navíc scénáře jednotlivých dílů nejsou nic moc. Režie je mdlá. A stírání ostatních není vůbec tak zábavné. Dr. House by první. Shark je druhý.

Tropická bouře (2008)

Ben Stiller je typický komediální hollywoodský šašek, který bude donekonečna dostávat stupidní role v kterých v podstatě nemusí hrát, jen udělá ,,vtipný,, obličej a přečte repliku. Tedy mohl by tím být. On ale místo toho natočí ,,toto,,. Film, který v podstatě ničí vše, co ho živí a co on reprezentuje - Hollywood. A podle mě se mu to povedlo. Škoda, že neudržel četnost vtipů z první 30 minut. Jsem rád, že si ještě někdo umí dělat tak hezky srandu sám ze sebe. Ale možná, že takových lidí, jako já, co neholdují Hollywoodu, je na světě tolik, že už se vyplatí pro ně dělat filmy...

Spravedlnost (2006) (seriál)

Nevím přesně čím to je, ale tohle je ještě horší než průměrné kriminálky jako LA apod. Možná je to tím, co už tady psali jiní, tedy, nemožně získané a nemožně přesné důkazy. Ale asi to bude tím, že tenhle seriál si hraje na něco, čím není, na něco umělečtějšího a morálnějšího. A to je směšné.

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Není to CSI. Je to vtipnější a zajímavější. Jednotlivé epizody se také mnohem více liší a herci se přece jen také vyvýjejí. Celkově to ale vyjde na stejno. Nijak vás to neobohatí, ale alespon vás to zabaví a o to tady jde.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tak tímhle Tarantino skutečně ,,založil,, novou subkulturu. Už nikdy nebudu hodnotit film aniž bych k němu nepřirovnával Pulp Fiction. Pulp Fiction miluji už, protože Quentin dokázal skloubit relativně umělecky kvalitní kousek s popovou Hollywoodskou sračkou pro všechny na světě. A to se týká scénáře, reřie, kamery, hudby i výběru herců - svým způsobem je to geniální, ale nakonec to už to je trochu otravné. Takže se to prostě musí líbit úplně všem. Například jakmile někde někdo jen řekne jméno tohohle filmu, všichni hned spustí hlášky a dalších půl hodiny se nebaví o ničem jiném. Herecké výkony jsou u většiny herců(hlavně Travolta) jejich životním maximem. Ale mám ten film stejně hrozně rád.