• Thriller

Lisa Frankenstein (2024)

Wednesday a Edward v jednom filme. Na(ne)šťastie v tom nemal prsty Burton a tak vznikla podpriemerná gothic čierna komédia s pár horrorovými prvkami. Aj keď vizuálne sa to priblížilo k Tímovým filmom , čo je jediné plus tohto počinu.

Jak přežít svého muže (2023)

Náhodou celkom to ušlo, na CS pomery teda určite. Nebol to síce žiadny zázrak ale v čiernych číslach si to fakt nezaslúži byť.

Stopmotion (2023)

Škoda že väčšinu stopáže je to na zívanie a nezachránil to ani trošku akčnejší koniec , potenciál tam bol na väčšie rošambo. Ale inak nápad a anime časti a'' la Švankmajer oceňujem.

Ricky Stanicky (2024)

Perfektná komédia ,pochechtával som sa ako už dávno nie. To že z wrestlera vyrastie komediálna hviezda je neuveriteľné a naviac že to všetko dokáže s kamenným xichtom. Cena rulez ,Macy nemenej zabíjal svojími gestami, ostatné osadenstvo slabota na čele s Efronom, ktorý fakt vyzerá ako fotrík po kríze stredného veku.

S tebou nikdy (2023)

Ako nenormálne obohraný scenár a klišoidné prevedenie,ale o 2 hviezdy to dvíha sympatické herecké obsadenie na čele s podarenou hlavnou dvojkou.

Madam Web (2024)

Neviem čo bral scenárista keď písal toto ale chcem to tiež. To už aj Spidey paródia Superhrdina bola oproti tomu veľdielo. Len je mi ľúto Dakoty a v podstate aj Sydney ktoré majú herecky na viac a myslím že to už aj dokázali . Marvel R.I.P.

Duna: Část druhá (2024)

Audiovizuálny kinorgazmus - takto ako ja dnes určite s otvorenými ústami a nemým úžasom kukali v 70-rokoch na prvé Star wars . Už len ten zvuk zabíjal.Trošku dejovo ma viac oslovila jednotka,tu sa to pri tej stopáži niekedy tiahlo kecami o ničom,ale to je len drobučká výtka. Keď už moji synovia po tých všetkých Marveloch čumeli s otvorenými ústami tak už ďalej nie je o čom.

V temnotách (2022)

Za mňa sklamanie a to som sa po pár tunajších recenziách na to celkom tešil. Prehistorik tak ako ho nepoznáte a ani asi nechcete. Nesympatické postavy rad za radom všetky do jedného ,komorný dej , slabé gore atď,toto by sa s Prey veru nemalo ani spomínať v rovnakej súvislosti.

Land of Bad (2024)

Sympatická žánrovka, ktorá nenudí a poskytne všetko čo treba. Nemám problém ani s hercami, každý si zastal svoje so cťou a je mi jasné že Crowe nie je a už ani zrejme nikdy nebude ako Cruise v 60-ke pobehovať a skákať ako za mladi, celkom sa uspokojím ak bude herecky excelovať inak,trebárs aj s nákupným košíkom. Akcia efektná , krvavá a pekne nasnímaná takže tento mix Za nepriateľskou líniou a Na život a na smrť môžem len vrelo doporučiť .