Nesmrtelní (2010) (seriál)

Hon na Legendu: 2,5*/5 OK, z filmu je jasná hlavná myšlienka a pointa. Ale čo z toho, keď scenár a réžia je opäť(bohužiaľ') poloamatérska a toporná. Prečo sa stále musím pri niektorých dialógoch a scénach v slovenských filmoch chytať za hlavu, rovnako aj pri výstupoch niektorých hercov. Nie je to prúser, ale dobré momenty sú väčšou mierou znevážené tými rozpačitými (prípadne do obrazu vbehne mikrofón, ach jaj). Celý projekt vyzerá zaujímavo, ale parádny nápad opäť tak trochu predbehol kvalitu. Chcem ostať optimistom a veriť, že ostatné časti série sú lepšie. Projekt Alfa: 3,5*/5 Na Slovenské pomery skutočne originálne dielko, čo sa týka vizuálu a techniky. Ten zvyšok je dobrý priemer. Oceňujem najmä snahu a odvahu- to sa cení najviac!

Můj nejmilejší bar (1996)

4,5*/5...Presne typ filmu aké mám strašne rád (typu Jarmusch, DiCillo a pod). Zdanlivo jednoduchý film o obyčajných ľuďoch, ktorý je vtipný, smutný, inteligentný, citlivý a hlavne ľudský a úprimný. Steve Buscemi je skrátka frejer a neviem si predstaviť nikoho iného, kto by vedel zahrať "tragikomické" postavy vierohodnejšie ako on.

The Big 4 Live from Sofia, Bulgaria (2010) (koncert)

Akcia ako taká si svojou výpravnosťou, veľkoleposťou a atmosférou tých ***** zaslúži, hoci z môjho pohľadu vyšla z veľkej štvorky víťazne jednoznačne Metallica. Je fajn po dlhšom čase vidieť Hetfieldovcov v plnom nasadení a ako si koncerty opäť užívajú. A Am I Evil je naozaj skvelý "mejdan":)

Piraňa 3D (2010)

Aja má talent na atmosféru a gore to je jasné. No čo z toho, keď Piranha je len priblblý, lacný, chladne marketingovo vykalkulovaný produkt.

Město (2010)

Ben Affleck režíruje ako starý ostrieľaný macher a tak limonádkový debut GBG ostáva v nedohľadne. Ten chalanisko vie aj hrať, keď chce a dokonca vie byť presvedčivý. To sú mi veci... Ako celok je The Town veľmi príjemným (a nečakaným) prekvapením, jedným z tých filmov, ktoré by si zaslúžili aj dlhšiu stopáž (som zvedavý na SE) a jedným z tých filmov, ktorý majú drive, akciu, romantiku, sentiment, psychológiu- to všetko dokopy so správnou "holywoodskou" nadsázkou.

Zákon touhy (1987)

Pedrova "homo-romanca" na všetky spôsoby a smery, ako vždy vášnivá, farebná, fatálna a nekonvenčná. Film, ktorý dokáže natočiť len jeden človek a ten človek je empatický, úchylný, jemný a kreatívny zároveň. Všetky ingrediencie, ktorými nás tento nekonformný umelec obdarúva tu sú, no napriek tomu sú tu v menej konzistentnej a menej silnej podobe. Tento film, mi veľmi pripomína La Mala Educación, no v tomto prípade to so mnou nezamávalo. Btw- klobúk dole pred hercami v Almódovarových filmoch!

Záměna (1983)

Príklad toho, že nie vždy sa naplnia veľké očakávania. O nejakej super komédii v mojich očiach nemôže byť reč, skôr sa jedná o dobrý priemer. Netuším, čím by mala táto komédia vynikať a vytŕčať z radu, okrem pár podarených sekvencií a hlášok.

Johnny Suede (1991)

Johnny Suede je presne tým typom alternatívneho a nezávislého filmu, ktoré mám rád. Vôbec nevadí, že to poriadne zaváňa "jarmuchovinou", pre jeho fanúšikov je tento fakt len plusom. Kopec zábavných a (tragi)komických "coolových" postavičiek, pričom dominuje vyčesaný Bratt Pitt. Tom DiCillo opäť nesklamal...

Modrá ocel (1990)

VHS kultovka z radu "Intersonic uvádí"...

Srdce temnoty: režisérská apokalypsa (1991)

Apocalypse Now nebolo len zjavným aj metaforickým peklom Vietnamu a ľudskej individuality, viac krát som si pri pozeraní filmu vravel, že toto môže natočiť len génius/šialenec. Hearts of Darkness nám odkrýva postupne Coppolovu posadnutosť, pochyby, šialenstvo, suicidálne tendencie a hlavne vášeň (alebo aj to aká veľká sviňa vedel byť Marlon Brando:). Neuveriteľne zaujímavé scénky, ktoré ozrejmujú problematické natáčanie, celkový backround tohto veľdiela a vytvárajú tak hodnotný "doplnok" k filmu samotnému.