Rytíři nebes (2006)

Dlouho jsem film odkládal a nechal ležet v poličce. Nakonec, když sem přemýšlel co si zapnu, mi padl pod ruku. A musím říct, že zklamání se rozhodně nekonalo. Možná by mohlo být obsazení trošku jiné James Franco mi moc neseděl. Ale všechno ostatní, až na pár scén, bylo fajn. A celých 140 minut jsem se dobře bavil.

Reservation Road (2007)

Film pro mě byl trošku zklamáním. Herecké výkony se mi líbily a nezklamaly mě, děj byl též solidní, ale tvůrci se mohli soustředit taky trošku na hudbu, která by pomohla v některých scénách zvýšit napětí. I když v závěru jsem se trochu dočkal. Přesto pro mě právě hudba byla kámenem úrazu celého snímku. Být lepší asi bych přidal jednu možná i dvě *. Škoda

Legenda o opilém Mistrovi (1994)

První polovina filmu je dokonalá, zejména pak rvačka na ulici kdy Fei-Hong zostudí svou rodinu. Ve druhé když se vystřídali režiséři jsem byl z filmu spíš zklamán. Akce byla sice vynikající, ale stala se trošku drsnější a přestalo se vlastně hledět na děj. Závěr v továrně bych si tak nakonec dokázal klidně odpustit. Stejně Jackie předváděl podobné kousky jako v polovině filmu.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Jednoduše řečeno skvělý Aaron Eckhart a scénář. Scéna v nemocnici byla boží.

Schindlerův seznam (1993)

Dva měsíce mi doma film ležel a já se pořád nemohl dokopat k jeho shlédnutí. Příště už takovou chybu neudělám, protože se jedná o něco výjmečného. Celá řada vynikajících nezapomenutelných scén není ani zdaleka tím hlavním, co na filmu upoutá. Lidskot Oskara Schindlera, jeho postavení umožňující pomoci ostatním lidem a schopnost prosadit si své, si zaslouží pozornost a uznání.

Ztracené město (2008) (TV film)

Další příšerný film, který v televizi nazvali megafilmem. Po shlédnutí ukázek sem mu dal šanci, ale byla to opravdu chyba. Nechápu proč při akční scéně se zpomalí a roztřese kamera, asi to má přidat na dramatičnosti. Mě ale spíš přišlo, že se tím snaží tvůrci zakamuflovat trapnost celé situace. Jako například ta scéna s pastmi na začátku nebo honička na vodních skůtrech.

Manželská klec (2007)

Flm jsem chtěl vidět kvůli Rachel McAdams, škoda že neměla moc prostoru, i když její postava mi moc neseděla, takže možná naštěstí. Jinak film není špatný, i když jak už tu napsali jiní, chybí mu nějaká zajímavá scéna. Chris Cooper ale hrál docela zajímavě a v závěru mi jeho postavy bylo docela líto.

Dějiny násilí (2005)

Viggo se asi ze všech herců obsazených v Pánovi prstenů nejvíce prosadil. I když už před ním měl na kontě slušnou dávku filmů. Dějiny násilí jsou vynikající drama o muži, kterého nakonec jeho hříchy doženou. Násilí ve filmu je docela brutální, ale nadruhou stranu ho není moc. A Ed Harris? Ten je vynikající.

Tajemná řeka (2003)

Po shlédnutí filmu jsem měl ještě dlouho špatné sny. Říkal jsem si co kdyby se něco podobného přihodilo mé sestře. Vše je podtržené vynikajícími hereckými výkony, které neopomenula ani Akademie. Nejvíc na mě zapůsobil konec, při kterém sledujeme odhalení skutečného vraha a potrestání nepravého. To jsem dlouho rozdejchával. Přesto bych si po dlouhé době na film rád podíval znovu.

Město Ember (2008)

Nápad zajímavý. Film mi trošku připomínal Fallout, který jsem kdysi hrál. To byl i důvod proč jsem se po shlédnutí traileru na něj docela těšil. Nakonec jsem se ale dočkal vesměs zklamání. Film není moc napínavý a krom začátku nenabídne ani žádnou zajímavou část. Řádící přerostlý krtek mi moc neseděl. Přesto se mi ale líbilo obsazení Billa Murrayho a Tima Robbinse.