Není co ztratit (1997)

Příjemná komedie s vynikajícím Timem Robbinsem. Výborně jsem se při ní bavil a ne jen napoprvé. To se mi moc často nestává. Tancování s hořícíma botama je vynikající.

Crash (2004)

Crash je ten tip filmu, který se vám zavrtá pod kůži a své kořínky zapustí hodně hluboko. Lidské problémy, předsudky a náhoda. O to tu běží. Vynikající herecké výkony, hudba, scénář a několik nezapomenutelných scén.

Dračí srdce (1996)

Jen 70%? Tak to mi hlava nabere. Ono kostými možná nejsou zas nějak super, ne že by byly špatné, ale mohli být lepší :). Ale zbytek je skvělý. Děj, hudba, ústřední dvojice Bowen a Draco prostě vše.

Děla z Navarone (1961)

Děla z Navarone nejsou špatný film, některé scény i přes své stáří vypadají vážně skvěle. Za všechny například scéna na rozbouřeném moři. Některé části mě ale docela nudily. Navíc mě štvalo dohadování hlavních hrdinů ve chvílích kdy měli spíše jednat. Přesto mě však film nezklamal a výkony hlavního tria, na které jsem byl zvědavý více měně obstály.

Jak ukrást Venuši (1966)

Další úžasný film s Audrey Hepburn. Výkony ostatních herců byly též na vysoké úrovni. Při scénách s Hugh Griffithem jsem se vždy smál, jeho udivený pohled je prostě vynikající.

Kontrakt (2006)

Nakonec ani přítomnost Freemana a Cusacka nedokázala z tohoto filmu udělat nic extra. Zajímavá byla snad jen deštivá noc se slízáním hory. Pronásledovatelé jsou vskutku neuvěřitelní, bývalí vojáci a mají problém slézt pár šutrů. Nejsou schopní v noci přepadnout chatu s hlavními hrdiny, jednoduše nedokážou udělat nic co bych od vycvičených vojáků čekal. Pár zajímavých hlášek film nezachrání.

Ray (2004)

V úvodu jsem si říkal, přeci se Ray Charles neproslavil takovými pomalými písničkami. Když však přestoupí ke společnosti Atlantik vše se změní a i přesto, že jsem Ray nikdy víc neposlouchal písničky mi začnou být povědomé. Herecké výkony jsou vynikající, zejména pak Jamieho Foxxe, flashbacky do minulosti jsou povedené a odvykání heroinu je vskutku vkusně natočené. Člověk si pak hned rozmyslí jestli s něčím takovým začne.

Téměř bez šance (1999)

Dvě mladé američanky se vydají do Thajska na nezapomenutelné prázdniny a vskutku nezapomenutelnými se stanou. Proti své vůli se dostanou do vězení, které by jistě nechtěl nikdo navštívit. Čemuž nasvědčuje i několik drsných scén, kterých je sice málo, ale přesto dostatečně. Přátelství obou hrdinek se v průběhu filmu mění a dojde dokonce až k nenávisti. Filmu svým výkonem dominuje má oblíbená Claire Danes avšak ani Kate Beckinsale nehraje špatně. No a ponaučení? Rozhodně nepašujte drogy v Asii :)

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Russell si sice celý film vystačí s jediným pohledem, mě se přesto tohle akční béčko docela líbi. Důvod? Planeta odpadků je vážně sympatické prostředí. A k samotnému Toddovi? Byl vycvičen a vychován jako bezcitný voják tak jak jinak se má asi tvářit.

Andělé a démoni (2009)

Poučil jsem se z chyby a tentokrát jsem si počkal na film, knihu přečtu až po shlédnutí. (Už se na mě usmívá z poličky) U šifry jsem postup obrátil a ve filmu mi hodně věcí chybělo. Anděle jsem si chtěl naplno užit bez toho, abych věděl co mě čeká a co tvůrci vynechali. Zklamán jsem rozhodně nebyl. Závěr filmu je velkolepější než u šifry a během více než dvou hodin jsem se rozhodně nenudil. Herecké obsazení se opět povedlo, i když musím přiznat, že v předchozím filmu mi sedělo přeci jen o trošku víc. To nic nemění na tom, že Andělé a démoni jsou vynikajícím thrillerem se skvělým vyvrcholením v posledních minutách. Za zmínku ještě stojí úžasný soundtrack, díky kterému přidávám v hodnocení * navíc.