Zděšení (1994)

U filmu jsem vydržel, protože jsem čekal na nějaké pořádné výbuchy. Těch jsem se bohužel moc nedočkal. Souboj hlavních postav mi nepřišel vůbec nervy drásající a ani moc napínavý. Film pak u mě zachraňovala dvojice Tommy Lee- Jones a Forest Whitaker.

Voják (2006)

Skoro hodinu a půl jsem čekal kdy John Cena předvede nějaký z kousků co má natrénovaný z wrestlingu. Nedočkal jsem se. Je patrné, že dnes už akčňáky s ramenatým hlavním hrdinou moc neletí. Voják na tom nic nezměnil. Jedná se totiž o opravdu špatný film bez nápadu.

Snowboarďáci (2004)

Komedie pro náctileté s pár povedenými vtipy, která se dá vydržet. Jinak však film stojí za zlámanou grešli. Dokonce mě ani nezaujalo dívčí obsazení. V rafťácích se už tvůrci polepšili.

Rafťáci (2006)

Až na nově jsem dal Rafťákům šanci a musím přiznat, že mě bavili víc než snowborďáci. Ne že bych podobné filmy vyhledával, ale při tomto jsem se opravdu hodně pobavil. Celá řada trapasů hlavní dvojice se povedla a například celá část na Kašperku (nebo co to bylo za hrad) se mi opravdu líbila a při jejím vyvrcholení na záchodcích sem se řezal smíchy.

Jeskyně (2005)

Začátek vypadal docela slibně, když se však přešlo na současnost kvalita začala upadat. Celé putování v jeskyni je dost zmatené a když už se něco začne dít, tak díky všudy přítomné tmě a zdřejmě roztřesené ruce kameramana vůbec nevíte co vlastně na obrazovce probíhá. Závěr trošku film vytáhl, tvůrci už nechtěli schovávat vraždící potvory a tak celou jeskyni trošku prosvítili a i kameramanova ruka se umoudřila. Záverečná scénka ve městečku je zajímavá, ale film na více než dvě hvězdičky nedostane.

Finty Dicka a Jane (2005)

Některé komedie s Jimem Carreym mám docela rád, při této sem se však docela nudil a pobavilo mě jen pár vtípků.

Tygr a drak (2000)

Film jsem viděl jen jednou v kině od té doby jsem se k němu nedostal, přesto si do dnes pamatuji některé dokonalé scény. A když tak na ně vzpomínám, říkám si, že asi někde vyhrabu starou kazetu a po dlouhých téměř devíti letech si ho opět zapnu.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Když přistoupíte na to, že se jedná hlavně o akční nářez a jen jádro je pravdou, na celkovou stylizaci filmu, tak vás 300 rozhodně nezklame. Po první shlédnutí bych určitě nedal více než dvě *. Po více jak ročním zatracení filmu, jsem se rozhodl na něj podívat opět. Teď už jsem věděl co mě čeká, těšil jsem se na to a film si královsky užil.

10 položek a méně (2006)

Povedený scénář dotažený ústřední dvojici k vytvoření příjemné, vtipné a téměř dokonalé komedie. Morgan Freeman jako vždy skvělý a Paz Vega? Ta její angličtina se španělským přízvukem se opravdu hezky poslouchá.

Kráska v nesnázích (2006)

Nepříjemné je, že když se zamyslíte nad filmem, dojde vám, že se tvůrcům podařilo docela věrohodně převést na plátno některé lidské vlastnosti, která upřímně řečeno, nemáme rádi. Hlavní hrdinka není moc chytrá, ale stačí jí to, aby si spočítala, se kterým z mužských postav se jí vyplatí být více. Což je bod pro zámožného a hodného muže s tváří Josefa Abrháma a pak zde máme druhého, který je kriminálník a který krásku přitahuje sexuálně. Nakonec si řeknete, to je ale mrcha a je Vám prvního zmíněného docela líto. Tak vidím hlavní dějovou linii já. O srandu se pak stará Jiří Schmitzer, při jehož výstupech sem se opravdu zasmál, ale mít takového dědka doma bych vážně nechtěl. Za zmínku pak ještě stojí vypočítavý kněz s tváří Jana Hrušínského. Sečteno a podtrženo je Kráska v nesnázích docela povedený film.