Temný obraz (2006)

Od snímku jsem si sliboval trošku víc, ale přesto je díky hereckým výkonům, zejména pak Downey Jr., zajímavý. Na druhou stranu feťácké prostředí se mi ještě nikdy tak nelíbilo jako zde. No a kvůli tomu tvář a hlas měnícímu obleku půjdu asi k policii, je super.

Nesvatbovi (2005)

Po dlouhé době americká komedie, která mě opravdu rozesmála. Samozřejmě, některé vtipy balancovaly na hranici trapnosti, zejména pak v závěru, když se na scéně objevil Will Ferrell. Ale to mé hodnocení neovlivní. Celý snímek jsem fandil Wilsonovi a vůbec jsem se nedivil, že se z té spousty žen zamiloval právě do Rachel McAdams. Dokonce mi tentokrát sedl i Vince Vaughn. Určitě jsem Nesvatbovi neviděl naposledy.

Město bohů (2002)

Dlouho se mi město bohů úspěšně vyhýbalo, ale to nemohlo trvat věčně. Musím říct, že po jeho shlédnutí jsem si uvědomil, že jsem podobný film už dlouho neviděl. Přesněji nikdy neviděl. Život mladých lidí ve slumu v tomto filmu není nijak přikrášlován. Vždyť samotný hlavní hrdina Buscapé kouří trávu. V našich poměrech by ho společnost za to odsuzovala. V Riu je za slušňáka. A k samotnému ději? Nakonec si člověk uvědomí, že když se zbaví jednoho zla jeho místo okamžitě zaujme někdo další. V takovém místě to prostě asi jinak nejde.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Tohle je vážně děsnej seriál. Nova ho vysílá už pěknou řádku let a on se pořád najde někdo kdo ho žere. Před deseti lety, když začínal bych to možná chápal.

Podraz (1973)

Ústřední duo vynikající. Hrají si nejen s Lonneganem, ale i s divákem. Až sem se na závěr trošku lekl. Film uteče jako voda a já se u něj ani nachvíli nenudil. A když hrál Paul Newman opilost během partičky pokru nemohl jsem se nesmát.

Mr. Brooks (2007)

Zajímavý thriller, který však padá na linii kolem Demi Moore. Vždy když se objevila jsem počítal, kdy zas zmizí. Vůbec mi nesedla. S Kevinem Costnerem a Williamem Hurtem to byl pravý opak. Závěr byl solidní a překvapivý, jen ten sen by si možná tvůrci mohli odpustit, ale budiž. Slabší 4*

Eragon (2006)

Původně bych dal filmu asi tři *, ale poté co jsem četl knihu? To by mi svědomí nedovolilo. Tohle je snad ta nejhorší adaptace co jsem kdy viděl (a četl). Na obálce knihy je napsáno. "Těšte se na film." Já bych spíše napsal: "Nekoukejte se na film." Je až neuvěřitelně okleštěný, kostými vypadají levně a jediným tahákem filmu je Safira. Lepšího draka však naleznete třeba v Dračím srdci. Díky bohu, že se nedočkáme dalších dílů. Knihy jsou totiž delší takže by byly ještě víc zkrácené.

Poslední samuraj (2003)

Film je rozdělen do dvou částí. První ukazuje japonské samuraje, to jak mezi sebe příjmou životem zničeného Nathana Algrena, který se nakonec stane jedním z nich a bojuje po jejich boku. Druhá část je zaměřená na boj. Závěrečná bitva je efektní s několika srdceryvnými scénami. Takových scén ve filmu nalezneme celou řadu. Mě nejvíce v paměti utkvěl souboj v dešti s dřevenými meči. Od plného hodnocení mě odrazuje jedna věc. Film bych si klidně dokázal představit bez útoku ninjů, osvobozování Katsumota a další akční scény, které přidávají na napětí, ale nijak nezlepšují příběh. Protože pro mě je Poslední samuraj zejména filmem o střetu dvou různých kultur, o odpuštění a vnitřní vyrovnanosti a harmonii, kterou hlavní hrdina z úvodu příběhu postrádá a nalezne až ve vesnici samurajů.

12 kol (2009)

Když film srovnám se Cenovou první rolí a to ve vojákovi, musím odporovat zdejšímu hodnocení (51:59) ve prospěch 12 Rounds. Druhá filmová role tohoto populárního wrestlera je však mnohem povedenější a jestli přidá ještě pár druhů výrazů mohli bychom se dočkat nového ramenatého akčního hrdiny, poté co pověsí wrestling na hřebíček. A k samotnému filmu? Hlavní hrdina rozhodně není žádný ranař. (Tím myslím, že nerozbíjí jeden ciferník zadruhým) Vše co dělá má jediný cíl. Zachránit přítelkyni. Rozhodně mu to hlavní záporák neusnadní. Nakonec zjistíme, že podobně jako ve Smrtonosné pasti 3, kterou film zdáleně připomíná, nejde jen o vendetu. Celý film má příjemný spád a tvůrci nás neustále drží v napětí, což se jim určitě daří po velkou část příběhu. Až na lezení po autě a tramvaji mi ve snímku sedělo téměř vše.

Reportér v ringu (2007)

Solidní drama o jednom prolhaném bezdomovci (což mu nakonec odpustíte) a reportérovi, který chce překonat své jméno, které proslavil jeho otec. Díky výkonu Samuela L. Jacksona nakonec dávám slabší 4*, i když Vám v paměti nezůstane asi žádná výraznější scéna. Film je totiž postrádá.