Jasmíniny slzy (2013)

Woody to i napriek veku dáva rok za rokom...tentokrát tradične "allenovská rýchlovka"... náhodné stretnutia, unáhlené a skratkovité konania postáv, dejové vyústenia..proste čo mám u Woodyho ráda, nik iný to tak trefne nepodá..cítiť, že kvalita už nie je to čo bývala, ale snáď sa ešte niekedy zadarí....Cate Blanchet som si užila.

Don Jon (2013)

Jednoduché a priamočiare rozprávanie o tom, prečo je ženská lepšia ako porno...či naopak? Joseph Gordon-Levit si to celé napísal, zahral a zrežíroval, pričom nepoužíva žiadne filmové a umelecké príkrasy. Len rozpráva a to štýlom určitých stereotypov, na ktorých stojí a padá úspech u divákov. Bonusom pre mužskú časť publika je Scarlettka a pre nás ženských zostáva pán režisér, ktorý si svoje ego explicitne masíruje vystavovaním svojho odmakaného telíčka. Týmito zábermi samozrejme nešetrí. Vtip a nápadité momenty sú zastúpené v dostatočnej miere ( sex versus porno, monológy v spovedelnici, odpustky...) až na postavu o dvadsaťrokov staršej študentky...a slaďunký záver...

Láska s vůní čokolády (2010)

Typicky milý francúzsky film o ľudských slabostiach. Ak romantika, tak takáto. a ešte o čokoláde...úplne vražedná kombinácia:)

Andělský podíl (2012)

Postavy ma presvedčili o svojom pôvode a film pôsobí ako sociálna dráma. No komediálna rovina sa z filmu vyparila ako "andelský podíl". Pre mňa najzaujímavejšou staťou bol výrobný proces whisky, to ostatné (hlavne scenár) malo amatérske kontúry.

La cara oculta (2011)

Jeden z najlepších mysterióznych filmov, aké som videla za posledné obdobie. Španielom sa darí geniálne skĺbiť nápad, zimomriavky, červenú knižnicu, napätie a všetko dokonale odviesť aj po technickej a hereckej stránke.

Vše je ztraceno (2013)

Robert Redford a jeho kocábka ala "starec a more". Len v kine, vypeckované na maximum, aby oko diváka bolo schopné zachytiť každú vrásku a ucho neskutočne vábne šumenie morskej hladiny.

Super (2010)

Preštylizované, zveličené, hyperbolizované a preafektované. Absurdný humor trávim len ak je z neho namiešaný lahodný kokteil. V tomto "super kontexte" som sa nedokázala zabávať na tom, ako si niekto svoje psychické boliestky lieči tým, že niekoho hasákom sfarbí do modra. Ellen Page mi liezla neskutočne na nervy.

Zmizení (2013)

Film ako z éry čias minulých. A vôbec nie na škodu. Výborný thriller, ktorý veľa kvalitných tromfov rozbalí v prvej polovici ( mix tajomných prvkov a latentného napätia), no udržuje si svoj atmosferický štandard až do samého konca. Scenár je nepochybne veľkou devízou.

Zlomené město (2013)

Tento film ničím neblyští - atmosféra ako z klasických priemerných thrillerov, scenár šlape v duchu policajno-politických pletiek ochutený dramatickými zápletkami, charaktery a celá psychológia postáv vykreslená dosť po povrchu a ani zápletka neposkytuje nadpriemernú dávku diváckeho adrenalínu. Všetko však ide ako má. Priemerne a fádne. A po chvíli tento film pre svoju nevýraznosť zapadne do zabudnutia.

Millerovi na tripu (2013)

Fiktívna rodinka Millerovcov má výbornú chémiu a ich trip ma skutočne pobavil. Jednotlivé scénky držia pohromade, vtípky sú nasmerované správnym smerom a herci dali príbehu tú správnu tvár. Ruku na srdce, nie je to žiadna komediálna pecka, ale humor tu naozaj funguje a to je v tomto žánri to najdôležitejšie.