Cotton Club (1984)

Typický Coppolov rukopis, gangsterka s mladým R.Gerem, okorenená kabaretnými vstupmi, niektoré vsutku zaujímavé, iné mohli skončiť o čosi skôr. Na prvý pohľad možno zvláštna kombinácia, no vďaka réžijnému citu to dávalo do kopy vyvážený celok. Hlavný záporák ma chvíľkami dostával do úvah, či jeho herectvo brať s nadsázkou, ale ku koncu ma presvedčil, že to naozaj celú dobu hral dosť mimo. Postava mladého hudobníka, ktorú stvárnil R. Gere bola slabšie vykreslená a nevýrazne rozpracovaná, trochu na škodu, ale v podstate celý film fungoval a mne sa páčil. Príjemné retro.

Gravitace (2013)

Intenzívny zážitok z vesmírnych sfér, kde ticho, Sandra a krásne zábery hrajú prvé husle. To, že vo filme nie je skoro žiadny dej mi ani sekundu nechýbalo. Áno, som kritická k scénam, kde sa všetko metalo hlava nehlava a hlavná hrdinka to všetko víťazoslávne ustála, no ako celok to bol pre mňa nevýdaný zážitok. A to po stránke audio-vizuálnej, dynamika filmu bola výborne vystavaná a všetko to ubehlo tak rýchlo, že som sa ešte na chvíľu chcela vrátiť tam hore.

První den zbytku tvýho života (2008)

Nie je to filmová dokonalosť, ale je tu neskutočné čaro a číra jednoduchosť, práve to ma dostalo. Film ako zo života, polovážny, polokomický, so srdcom a hodnotami na pravom mieste. Francúzi mi už dlhšiu dobu lahodia a neustále si to len potvrdzujem.

Prodloužený víkend (2013)

Scenár môže pokojne konkurovať nemeckým srdceopantajúcim lahôdkam o ôsmej večer. Odmyslieť známe tváre a je to tam....ale nie je to obyčajná harlekýnka. Je tu Kate, je tu kamera a režisérsky cit pre detail. A preto to nie je až také obyčajné a predvídavé dielo, ktorým "treba" opovrhovať, lebo má lacný scenár.

Frances Ha (2012)

Nezávislý film v štýle intelektuálnych dialógov a potuliek životom, stojaci na tom, či pre Vás má alebo nemá ústredná postava charizmu.

NON-STOP (2014)

Je fajn si tento film pozrieť 2 dni pred odletom na dovolenku:) Všetko je od úvodu perfektne našliapnuté, tempo fičí a veľa nových informácii sa postupne s napätím odhaľuje až sa čaká na tú najdôležitejšiu chvíľu, ktorá môže dobrý dojem potvrdiť alebo úplne pokaziť. A keď k tomu došlo, zostal len úsmev na tvári.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Definitivny zanik generacie X-Menov? Banda uzasnych bytosti s vynimocnymi schopnostami sa tentokrat stretava ako partia starych dobrych priatelov, ktori sa spolocnym usilim snazia zvratit zlo namierene proti nim. Aj bez vyrazneho zaporaka dej funguje a herecke zoskupenie vytvara krasny esteticky zazitok:-) Trikovo a vizualne to nie je uplne prva trieda, za to iste sceny (najma ta ''kuchynska,,) sa zapisu do mojej kinematografickej pamati na dlhy cas.

Aféra Thomase Crowna (1999)

Nie som chlap, no aj zo svojho zenskeho pohladu mi je jasne, ze Rene Russo nebola ziadna femme fatale ani v 80-tych rokoch. V tych najdolezitejsich scenach, ktore naznacovali predviest vsetky zenske zbrane, zlyhava a ide z nej nulova chemia a sexualna energia, ktoru jej postava mala mat. Mezdi nou a Brosnanom to iskrilo tak na 60 percent, comu dopomohol najma Brosnanov bondovsky sarm a domyselny scenar. Film je o nahanani pointy a to sa mu prijemne dari.

Tajné hrátky (2013)

Nenapadny a dost nezavisle podany film, ktoremu najvacsiu reklamu spravil Tarantino, ked ho zaradil medzi svoje filmove potesenia roku 2013. Ironia v style Zufalych manzeliek, trochu inteligentnejsia, priamociarejsia a bez klise. Civilne herecke vykony a cele to posobi tak skutocne. Osobne mi Kathryn Hahn az tak herecky nereze, ale tu sa hodi, rovnako ako Josh Radnor, ktory sice hra stale toho isteho Teda z HIMYM, ale tu bol tiez na mieste. Nic narocne, skor prijemny tuctovy film na jeden vecer.

Nebraska (2013)

Zaradenie do žánrovej kategórie "dobrodružný" radšej nebrať vážne, ide skôr o sentimentálne road movie okorenené vtipom. Jeho cieľom je cesta a všetko, čo sa počas nej udeje, posilňuje vzťah otec-syn. Čiernobiele prevedenie oku lahodí a zároveň nerobí z neho artovku, len mu dodáva správny šmrnc, aby to celé ešte viac fungovalo. Obyčajný príjemný film s pekným vizuálom, dialógmi, v celku fungujúci.