Polární expres (2004)

Celkově mám moc ráda animované filmy a tento není vyjímkou. Efekty prakticky v žádném filmu výrazně nesleduji, ale tady se mi líbili, animovaný Tom Hanks, i když ho skoro nesnáším, tady vypadá velmi věrně a hezky. Napínavý příběh mi nedal na chvíli vydechnout a nakonec jsem se radovala i s dětmi a chtěla takovou cestu prožít také. Pár klišé se najde, ale je to moc hezká pohádka, i když nefandím Santu Clasovi, ale českému Ježíškovi.

Addamsova rodina 2 (1993)

Ještě lepší než jednička-"To jsou tvoje plavky?" "A tvoje zbytky?" Chlapeček má plavé kučery- "Je nemocný!!!!"

MTV Movie Awards 2008 (2008) (pořad)

Na první minuty roku 2009 fakt pěkná legrace a to takovýhle sprosťárny dávají v televizi? To by mě zajímalo v kolik. Ale potěšil Edward a ostatní mí oblíbenci

Minority Report (2002)

Samantha Morton zde hraje i ve vodě, kde jinde a u koho jiného jste to mohli vidět? :-) Tom Cruise zde předvádí jeden ze svých nejlepší výkonů, hned po filmu Rain Man. Prostě pan 2 x S

Arthur a Minimojové (2006)

Krásná animovaná pohádka, která je napínavá až do konce, i když se vlastně skoro nic nestalo a neodehrálo. Plno vtipných a trefných hlášek a "hlodů", český dabing neskutečně přesný (i když originál s hvězdnými jmény by taky nebyl k zahození), zvláště v postavě malého zrzounka, který je prostě boží

Stmívání (2008)

Pokud mě k tomuto filmu navnadil klip od skupiny Paramore a v něm hezký výraz Roberta Pattisona, kterého přesně odhadla sestra, že se mi bude líbit, tak jsme opravdu ráda. Na velkém plátně v kině krásně vyniknou detailní záběry obličejů obou hlavních představitelů, takže se chvíli nevíte na koho se máte dívat ( Já jako holka samozřejmě na Roberta) protože role jim opravdu sedí, hlavně uhrančivému Robertovi, tedy Edwardovi, který mě bílou tváří nejdříve odpuzoval, ale pak mě v normálním světle dostal, když v některých záběrech zepředu vypadá fakt divně a divně se pohybuje. Podmanivá hudba s mým oblíbeným pianem přesně doplňuje vše, co se na plátně děje a vždy přichází v pravou chvíli. Kamera klouzající po přírodních scenériích, stíhající všechny zrychlené pohyby a ukazující překvapivé pozice Edwarda na stromě a zachycující lekajících scény jeho zjevení u Belly v pokoji či rozbitou mísu a napínavě přeskakující v závěrečné scéně souboje mezi různými pohledy postav. Vtipné hlášky představitelky Belly a klišovité scény pojaté nově a zábavně ("Popelka" scházející ze schodů),i když jich pár zůstalo v původní formě, naopak nový pohled na vztah dvou mladých lidí. Konec skoro jistý a předvídatelný, nakračující šikovně na další pokračovaní, paní Hardwicková, pokračujte. A vy níže pode mnou, nejsem emo puberťačka a klidně si to zkouknu i za pár desítek let znova. Přečtěte si a.kopeckou, jednou větou bych to takhle nevyjádřila ani já

Hlídač č. 47 (2008)

Bezprostřední dojmy po příchodu z kina při poslechu UDG. Ze začátku mě velice zaujala hudba, protože se mi líbí klavír a po celou dobu filmu se mi moc líbíla. Příběh tedy takový obyčejný, tak jsem čekala, až se něco bude dít a přemýšlela o tomto filmu v televizi, protože dialogy taky nic moc, i když pár pěkných se taky našlo. Rovněž se mi líbílo pár zajímavých záběrů (hlavní postava sama v zimní krajině, hrací skříňka v zákopu např.) Herecké obsazení taky velmi silné, Káju Rodena mám fakt ráda a zde byl opět skvělý, nerozhodná Lucia Siposová, zákeřný Václav Jiřáček, neuspokojený Vladimír Dlouhý a hned na začátku účastí potěšil i Jakub Kohák, opravdu hezky vybrané a pěkně zapadající. Konečné rozhodnutí pro 4 hvězdy padlo až v působivém závěru, kdy skoro i slza ukápla. Děkuji Filipe, možná si přečtu knihu. Ale mohlo to být o kapku lepší, kdyby se vše neprozradilo hned na začátku a jisté děje či skutky by zůstaly utajeny až do konce.

Top Gun (1986)

Možná blbost, jak dostat kluky do armádních letadel, jinak však příjemná oddechovka, kde je Tom Cruise pěkný "ucho". A ta písnička bude v rádiích asi navždy....

Hluboký spánek (1946)

Viděla jsem to napodruhý, ale v původním znění s titulky a vůbec jsem si to nepamatovala, trochu jsem se sice ztratila, ale atmosféra a herecké výkony s rychlými vtipy mě opět strhly a nakonec jsem se i našla. Prostě klasika, stejně jako Pryč od minulosti

Hladina adrenalinu (2002)

Rytmický příběh se skvělou hudbou a nečekaný, neskutečným, ale dokonalým koncem