Princezny (2005)

Výborný film - vtipný (obědy s matkou, vzájemné rozhovory a její reakce, scény v kadeřnictví), dojemný (vztah mezi hrdina a síla přátelství), o něčem vypovídají (jiný pohled na lidi na okraji) a něco sdělující (I ta poslední špinavá prostitutka může toužit po obyčejném štěstí). Krásný nenatahovaný otevřený konec, který přináší a říká vše.

Bez soucitu (2010)

Zklamání jak stehno. Všechny akční scény uvidíte v traileru, občasné vtipné repliky to nezachrání ani náhodou a konec mě tak naštval, že se mi chtělo vzteky plakat nad takovým kýčem, ve kterém hraje můj oblíbenec Jonathan Rhys Meyers. A Travolta jako plešoun v arafatovi už taky jde dolů.Prostě čistá slaběprůměrná oddychovka bez překvapení. Oproti tomuhle jsou všechny poslední trapné kýčovité konce mistrovskými díly. A Luc Besson se ještě uvádí v titulcích hrdě jako autor tématu, no hrůůůza. Sakra, dejte Jonathanovi konečně pořádnou roli, nebo se nám už definitivně složí!

Crash (2004)

No teda, to mě fakt dostalo - tolik otevřeného rasismu mezi národy a rasami jsem ještě nezažila - tohle že je Amerika? Ale no tak..... Skvěle použitá hudba a herecké výkony překvapivě i u Brendana Frasera i Sandry Bullock.

Eragon (2006)

Knihu neznám, ale celkově mi to připadlo takové odfláklé - postavy moc nevykreslené, herci tomu taky moc nedali - ten záporák byl fakt trapnej. Líbila se mi jen animace dračice a celkově triky. Takže pokračování asi nebude nebo ano?

Heidi, děvčátko z hor (1993) (TV film)

Naprosto výborný - skvělé obsazení - sice tam Heidi prohodí čtvery šaty, ale konec je tak krásně dojemný ach....

Modrý samet (1986)

No, viděla jsem horší filmy, ale celkově mi to připadá moc přepjaté a umělé. Nikdo se mi tam vyloženě nelíbil a nebavil mě, ale něco do sebe to mělo...

Opravdový život (2008)

Výborné typově přesné obsazení - to se jen tak nevidí! - a zároveň skvěle zahrané. Řídký děj to moc nerozvíjí, ale občasné vtipy a nádherná hudba mě moc bavily

Nebeské dny (1978)

Většina filmu se nese v nenuceném duchu (podbarvená výbornou hudbou pana Morricone, včetně podmanivé ústřední melodie, která zazní několkrát, ale vůbec to nevadí, naopak), ale velmi skvěle se kouká na mimořádné výkony, které předvádějí všichni hlavní představitelé - režisér představuje komentář v pozadí v naprosto skvělém civilním ztvárnění Lindy Manz (vypadá o hodně mladší), která působí svým vzezřením velmi zvláštně, o to víc však poutá pozornost. Brooke Adams s hlubším hlasem, než je na ženu obvyklé, hraje hlavně mimikou a mladoučký Richard Gere se pere sám se sebou. Sam Shepard trochu pokulhává, ale on je vlastně tou tragickou postavou a hybatelem celé "tragédie". Avšak přichází poslední půlhodina, která začíná naprosto nenápadně, ale o to větší má pak sílu. Tak strhující závěr, rychlé sledy událostí a společné rozuzlení celého příběhu je naprosto fascinující! No teda, jsem z toho hotová ještě teď, protože konec se vrací naprosto neočekávaně (nebo snad ano?) vlastně k původnímu předestíranému začátku. Dílo, které mě po dlouhé době naprosto dostalo.

Tenká červená linie (1998)

Rozvleklé téma a drama, které chce klid a náladu, ale velmi zajímavá přehlídka různorodých hereckých představitelů - takovou koncentraci jsem neviděla nikde jinde. Nejdříve jsem viděla Strom života od stejného režiséra, ale tohle je hodně v tom stylu, tím myslím kameru, střih i komentář v pozadí. Celou dobu čekáte, jestli Adrien Brody promluví a kdo se předvede nakonec. Hodně zajímavé také tím, jak (ne)byly američtí vojáci vlastně připosraní :-) Sorry, jinak to nejde.