Dům (2011)

Film jsem viděl v českém znění, což mě vůbec nevadilo. Role "zlého" tatínka, který to však myslel dobře, sedla Miroslavu Krobotovi naprosto dokonale. Ono celkově není tomuto filmu moc co vytknout, bohužel však ani ničím zásadním neoslnil. Každopádně se jedná o jeden z těch lepších filmů co u nás v poslední době vznikají. Čekal jsem sice nějaký větší zvrat, ale i tak mě Dům celkem příjemně překvapil.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Ze začátku se to trochu táhlo, ale jakmile přišla na scénu Panélope Cruz začlo to mít opravdový šmrc! Neodolatelná byla samozřejmě i věčně nadržená Scarlett Johansson alá Cristina a její kamarádky Vicky. Čekal jsem tuctovou romantiku, tohle mě ale ve všech ohledech překvapilo a jistým způsobem i inspirovalo. Z toho co jsem od Allena do teď viděl se jedná o jeden z jeho nejlepších počinů.

Would You Rather (2012)

Nebýt toho úplně zabitého konce, dalo by se hovořit o velmi nadprůměrném thrilleru. Těch 90 minut uteklo až neskutečně rychle a taková půlhohodinka navíc by tomuto snímku přinejmenším neuškodila. Když přihmouřím obě dvě oči a pominu všechno to nelogické chování postav, tak si film 4 hvězdy určitě zaslouží. Ocení zejména milovníci série Saw a dalších zvráceností.

Futurama (1999) (seriál)

Žádný kreslený seriál mě nedokáže rozesmát tak jako právě Futurama. Výborná animace a skvěle napsané postavy z nichž snad každá včetně těch záporných je něčím sympatická. Největším tahounem celého seriálu je bezesporu Bender. Osobně jsem si nejvíce oblíbil Fryie pro tu jeho naivní dobrosrdečnost a Dr. Zoidberga, kterej mi příjde jako nejvtipnější kreslená postava vůbec. A jen tak mimochodem, dabing tohoto seríálu se velmi povedl, mnoho postav se mi v češtině líbí ještě víc než v originálu.

Nevinné lži (2013) (seriál)

1. díl (Pod hladinou): Aňa Geislerová patří bezesporu k české herecké špičce a v této povídce to jen potvrdila. Téma mi sice moc nesedlo, čekal bych trochu více nějaké akce a méně zbytečných řečí, ale špatné to rozhodně nebylo. Jsem celkem zvědavej na další díly tohoto cyklu, které dle popisu vypadají hodně zajímavě. 2. díl (Lež má rozbité auto): Ten Dyk je opravdu příjemnej herec a spolu s Vilhelmovou to fungovalo dokonale. Velmi příjemná oddechovka s příjemnými herci, ve všech ohledech zábavnější než první díl tohoto cyklu. Jestli to takhle půjde dál, tak zvedám na 4 hvězdy. 3. díl (Druhý dech): Po třetím dílu už mi nezbývá nic jiného, než jít s hodnocením nahoru. Po celkem pohodové povídce o rozbitém autě na nás vybavili zase něco tak "trochu" depresivního a tentokrát zašli ještě mnohem dál než v případě první povídky. Téma chudoby, dluhů a vším co je s nimi spojené je pro tuto dobu velmi aktuální. A musím říct, že v této povídce se to povedlo zachytit dobře, jen škoda toho "šťastného" konce. Herci byli standartně výborní. Jediné s čím jsem však měl větší problém bylo, že když to celé začalo dostávat ty pravé grády, povídka již byla téměř u konce. Těch 70 minut prostě na některé příběhy nestačí. 4. díl (Hvězdička): Příjemná oddechovka s celkem originální pointou a sympatickými herci. Jen je škoda, že plno věcí zůstalo tak nějak nedořešených či neobjasněných. Měl jsem podobný problém jako u předchozí povídky, v momentu když to začlo být nejvíc zajímavé se již příběh blížil ke svému konci.

Poupata (2011)

Už mě vážně nebaví nadhodnocovat některé české filmy jen proto, že jsou české. V případě Poupat jsou však minimálně 3 hvězdy přinejmenším zasloužené. Tak depresivní, mrazivý a uvěřitelný český film jsem už dlouho neviděl a mít-li to nějakou hlubší pointu, respektive kdyby co celé nebudilo dojem několika dílů seriálu na pokračování, šel bych s hodnocením určitě výš. V každém případě pro mě byly Poupata spíše příjemným překvapením než zklamáním.

Na dno vášně (1997)

Začínám zjišťovat, že tenhle pan Almodóvar umí točit filmy. Gradující a promyšlené drama s typickou španělskou atmosférou, která vás chytne a nepustí. Líbily se mi i ty "umělecky" natočené erotické scény.

Exmanželka za odměnu (2010)

Místy tak nudné a zdlouhavé, že to ani sexy kočička J. Aniston s parťákem G. Butlerem nezachrání. Nemám tyhle akčně-romantické komedie rád a tenhle film mě v tom jenom utvrdil.

Hasta la vista! (2011)

Komediální drama o třech tělesně postižených nadržených panicích a jedné sympatické tlusté "hrošici". Navzdory tomu všemu se režisér v rámci mezí vyhnul veškerého neúnosnímu patosu, ke kterému toto téma přímo svádí. Příjemný, odpočinkový film s malinko zabitým koncem, ale i přesto překonal veškerá má očekávání.

Mistři švindlu (2006) (seriál)

Ze začátku výborný, oddechový seriál se skrytým "know-how" pro budoucí podvodníčky. Po přibližně 40-ti zhlídnutých dílech začínají být všechny lumpárny a podvůdky trochu stereotypní a tak jediným tahounem pořadu už je "pouze" krásná podvodnice Jessica. Některé triky a podvody je třeba brát s velkým nadhledem a u některých jsem se za ty lidi cítil vyloženě trapně. Jinak vcelku zábavné a ze začátku i dost chytlavé.