Rebelka (2012)

Po vizuální stránce je to naprosto dokonalé, stejně tak jako dabing se sympatickým skotským akcentem a dobová hudba, která vyborně dokresluje celý příběh. Příběh samotný mě však velmi zklamal a to jak svojí ne/zábavností, tak i celková pointa. Snad se to líbí alespoň dětem, aby se nám Steve nezačal obracet v hrobě.

Pán much (1990)

Téma dětí-sadistů nikdy nezklame. Knižní předlohu jsem nečetl, ale co se týče filmu, tak se mi dostalo skvělého gradujícího příběhu, který však mohl zajít ještě trochu dál. Těch 90 minut mi přišlo hodně málo na to jaké má toto téma potenciál.

Buřtcajk (2012) (pořad)

S novou televizí se roztrhl pytel nových pořadů z nichž velké množství balancuje na hraně odpadu. Tento však patří mezi snesitelné ba dokonce zábavné. I přes nějáký ten více či méně trapný fórek si myslím, že se Izerův malý "comeback" vcelku vydařil.

Sbal si mě (2012) (pořad)

Moc nechápu hodnocení ostatních, ale tak trochu jsem to očekával. Nevím co od takového pořadu čekáte, ale pro mě je to zábavná, stručná oddechovka s příjemným moderátorem, dobrou hudbou a nápaditou znělkou.

Big Lebowski (1998)

Coenovi mi prostě nesedí a u tohoto snímku to platí dvojnásob.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Stydím se, že mi trvalo takovou dobu než jsem se k tomuto skvostu dostal. Dvanáct rozhněvaných mužů je přesný opak velkého počtu filmů, které se v dnešní době točí hlavně na efekt. Když pominu prvních pár minut spoudního procesu, tak celý děj odehrává v jedné místnosti a přesto dokázal na těch 90 minut upoutat moji pozornost takovým způsobem, že ani na záchod jsem si neodběhl. Potěšilo mě i obsazení Jiřího Voskovce.

MacGyver (1985) (seriál)

Macgyver je hrozně přehnaný a naivní seriál plný absurdních okamžiků nad kterými zůstává rozum stát. Třeba jak MacGyver poprosil matku přírodu, strčil trubičku do hlíny a začla mu téct voda. A já byl pak smutnej, že to nefunguje. Jako děcku se mi to ale líbilo a s mojí babičkou jsem hltal díl za dílem.

Joey (2004) (seriál)

Sice o trochu slabší než přátelé, ale na to, že to Joey táhne celé takřka sám je to více než dobré.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Od tohoto filmu jsem dostal přesně to co jsem od něj čekal. Dokonalé zpracování o trochu méně dokonalého námětu. Poetické filmy moc nemusím, ale v tomto případě to bylo více než stravitelné. Děkuju režisérovi, že mě na těch 100 minut dokázal odprostit od moderní uspěchané civilizace a vším tím špatným s ní spojené.

Prostředníci (2009)

Toto téma mě už po přečtení obsahu dost zaujalo a musím říct, že zpracování bylo ještě lepší než jsem čekal. Strhující krimi-drama nám krok za krok velmi zabávnou formou odhaluje počátky porno průmyslu na internetu a jak jinak než z pohledu těch nejpovolanějších. Při představě, že je tento film natočený na základě skutečné události jsem se nestačil divit.