Skrytá identita (2006)

Od režiséra Martina Scorsese a takto nadupaného hereckého obsazení bych čekal malinko víc než mi bylo dopřáno. Film je zbytečně natahovaný a dost scén mi přišlo úplně zbytečných. Klidně to mohlo být minimálně o půlhodinu kratší. Není to špatné, ale v rámci žánru ničím nevynikne ani neurazí. 70%

Bitevní loď (2012)

Největší zklamání tohoto roku. Vizuálně je to celé vypiplané do nejmenšího detailu a téměř dokonalé, ale to je asi tak vše, když opiminu celkem dobrý soundtrack. Působilo to na mě jako naprosto hloupý film, který byl stvořený pro hloupé lidi. Ano, několik opravdu dobrých okamžiků se tam najde, ale jako celek je to naprosto bezduché, místy nudné a postrádající jakokoliv hlubší pointu. Tím ale nechci nikoho odradit, za zhlédnutí to určitě stojí, ale od filmu s takto nafouknutým rozpočtem jsem prostě čekal víc.

Princezna Mononoke (1997)

Princezna Mononoke je moje první "dospělácké" anime a musím říct, že jsem hrozně rád, že jsem byl "odpaněn" zrovna tímto filmem, protože mě od tohoto žánru přinejmenším neodradil, spíš naopak. Princ Ashitaka je opravdu sympaťák a hrdina jak se patří a princezna Mono je fakt kost. Kouzelný příběh plný mýtických tvorů, krásné přírody a dobra se zlem. A kdyby tam nebyly ty usekané hlavy, ruce a nohy, tak by to možná mohlo být i pro ty nejmenší.

Na tuhle nemám (2010)

Jednoduchá a "nečekaně" předvídatelná komedie na kterou za dva dny zapomenete. Za Boruchela mi bylo spíš trapně až mi ho bylo líto než aby pobavil, ale několik dobrých scén se tam najde a film rozhodně nenudí, což se cení. / 55%

Můj otec je šílenec (2012)

Sandler mi vyloženě nevadí a občas ho mám i rád, ale v rolích jako je tahle mi prostě moc nesedí. I přesto mě společně se svým "synkem" a kumpánem Vanilla Icem dokázal po většinu stopáže bavit. Rozhodně nemůžu říct, že bych se nudil, ale některé scény mi přišli vyloženě trapné a přitažené za vlasy. / 50%

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Konečně se po delší době objevil seriál, který je zábavný, nepředvídatelný a u kterého člověk doslova hltá epizodu po epizodě. První sérii tohoto naprosto originálního počinu jsem zvládl za 72 hodin a musím říct že jsem nadšen. Samožřejmě se sem tam nějaké to hluché místo najde, ale člověk nemůže neustále napnutý jako struna. Po první sérii 95% a už se těším na další.

Domácí mazlíček (2008)

Jedna hvězda za Emmu Stone a druhá za to, že jsem se vyloženě nenudil. Jinak celkem o ničem, ale věřím že lecktrerý nadržený teenager si na něm to svoje najde.

Hledání Země Nezemě (2004)

Kouzelný film s trochu pomalejším rozjezdem, ale zato opravdu příjemnou druhou polovinou. To jakým tento film je dělá především skvělý námět i když si velmi těžko dokážu představit jaký by tento snímek byl nebýt tradičně skvělého Johnnyho, Kate Winslet, Kaczmarkovi hudby a Forstrovi režie.

Až tak moc tě nežere (2009)

Odpočinková romantika, která nás ničím novým, krom svělého hereckého obsazení a úžasně kouzelné Scarlett Johansson, ničím novým nepřekvapí. Pěkný průměr, který si určitě zaslouží pozornost.

Cosmopolis (2012)

Na tento film jsem se opravdu hodně těšil. Především kvůli dle popisu zajímavému námětu a Robertu Pattinsonovi, který mě za poslední rok hned 3-krát mile překvapil. Po velkém očekávání však přišlo velké zklamání a aby toho nebylo málo, zklamání se konalo již v prvních desítkách minut. 80% dialogů je pro diváka naprosto zbytečných a nepochopitelných. Vše je zbytečně natahované až nudné a k tomu všemu člověk kolikrát ani neví o čem se ty lidi vlastně baví a proč se to a tamto děje. Co bych naopak vyzdvihl je celkem obstojný výkon Roberta Pattinsona a vcelku dobrý závěr filmu, který byl jen tak mimochodem na tomto filmu asi to nejlepší.