• Pohádka

Nebe nad Berlínem (1987)

První půlka filmu by byla i za čtyři hvězdičky, to se dokonce dalo označit za jaksi poetické. Pak to začalo postupně upadat a bylo to...zvláštní. Náš učitel němčiny tvrdil, že Nebe nad Berlínem je pro "náročné diváky". Asi nejsem v tomto smyslu náročná.

Zkřížené meče (1998) (TV film)

První z "pohádek o mečích" a jediná, která za něco stojí...ty ostatní už jen čerpají z jakéhosi kouzla té první

Lola běží o život (1998)

Lola mě svým během chytla a nepustila. Moc hezky udělaný snímek, sympaticky ohnivá Franka Potente, hudba, která k filmu opravdu seděla a originální myšlenka...co víc dodat?

Andělé a démoni (2009)

Na "Anděly" jsem se, jako čtenářka předlohy, třepala už od doby, kdy jsem zjistila, že se vůbec natáčejí. Při odchodu z kina jsem ale cítila zklamání, které pramenilo ze všeho, co ve filmu změnili, nejvíc z konce. Ale když jsem se nad tím zamyslela, kdyby film ukončili stejně jako knihu, bylo by to asi příliš překombinované. Bylo to moc hezky zpracované, troufám si tvrit, že líp než Šifra (nelze se vyhnout srovnání), Tom Hanks místy nepůsobil tak šroubovaně jako v Šifře, hudba byla prostě perfektní a troufám si tvrdit, že z celého filmu ve mě nechala stopu právě ona...řekla bych, že to je boží, ale to se holt k tématu nehdí :)

Zázraky přírody (2009) (pořad)

Moderování je sice opravdu ubohé, ale u některých pokudů jde hlava kolem a člověk nevěří, že ně něco takového opravdu možné.

O třech ospalých princeznách (1998) (TV film)

Jako dítě jsem tuhle pohádku měla moc ráda, takže když se zase jednou objevila v programu, byla jsem nadšením bez sebe. Bohužel už jsem asi ztratila část z té dětské naivity a při dívání jsem občas nechápala mé někdejší nadšení. Nicméně příběh je to krásný, jen trošku hloupě zpracovaný.

Romeo a Julie (1996)

Nejsem si jistá, jestli dávám ty tři hvězdičky filmu, nebo jeho scénáři. Film byl zpočátku spíše výsměchem Shakespearovu nejznámějšímu dílu. Kdyby se na scéně neobjevili hlavní hrdinové, zůstal by fraškou až do konce, ale správně romantické scény, které k Romeovi a Julii patří, dialogy v téměř nezměněném původním znění a nakonec i celková atmosféra dokázaly zybtek filmu vykompenzovat. Některé postavy mi v tomto ztvárnění sice absolutně neseděly, ale naopak DiCaprio a Danesová byli na hlavní role jako ulití.

Milionář z chatrče (2008)

Nečekala jsem, že se z levně působícího Milionáře vyklube něco tak úžasného. Původně jsem čekala spíš soiální drama, ale nic moc zábavného pro mou patnáciletou maličkost. Byla jsem ohromená. Sice to mělo nesnesitelně předvídatelný konec, ale i tak....když jsem společně s Jamalem uslyšela poslední otázku, smála jsem se, stejně jako se smál on :)

Fišpánská jablíčka (2008) (TV film)

Měl to být vtip? Jestli ano, opravdu se nepovedl. (I když při prvním spatření Vojty Kotka s rezavou parukou jsem opravdu vybuchla smíchy XD) Jedna s "typických" pohádek dnešní doby, tedy nepovedená a lákadlem by měli být herci. Navíc je v celku o ničem.

Popelka (1950)

Kouzelná pohádka, na které mi trochu vadil český dabing, ale na druhou stranu to zbytek dokázal vykompenzovat.