• Pohádka

Agatha Christie's Poirot - Vraždy podle abecedy (1992) (epizoda)

Možná jsem byla příliš zasažena knižní předlohou, možná se na detektivky prostě jen neumím dívat, ale musím přiznat, že se mi to zrovna dvakrát nelíbilo. Kvůli tomu jsem se pak ani nedívala na jiné díly.

Hannah Montana (2006) (seriál) odpad!

Ne, něco takového opravdu psychicky nezvládám, možná jsem jen viděla špatné díly, ale ty které jsem vnímala (u kterých jsem neječela hrůzou) byly prostě příšerné.

Máj (2008)

Jediné poetické části Máje jsou scény se stromem na kopci, zvláště pokud u něj nikdo není. Na rozdíl od Kytice se Máchovo dílo panu Brabci zfilmovat nepovedlo. Vznikl kýč s původním dílem nesrovnatelný. Je pravda, že Máj samotný lze zfilmovat těžko, kdo četl, snad mě pochopí, ale snad lépe nefilmovat vůbec než takto.

Princezna ze mlejna (1994)

Podle mě relativně zdařilá snaha o udržení českých pohádek. Jako dítě jsem z téhle pohádky byla unešená. Navíc to byl jeden z prvních filmů, na kterém jsem byla v kině a stále v sobě uchovávám vztek na "dospěláka", který si sedl přede mě.

My Fair Lady (1964)

Nadabovat to by byl hřích, protože v málokterém filmu tak krásně vyniká anglický jazyk. Ve většině snímků to je pouze prostředek jak vyjádřit myšlenky, ale tady má mnohem vyšší význam...My fair lady je nezpomenutelný muzikál, nejen kvůli úžasným výkřikům Audrey Hepburn a úžasnému Rexi Harrisonovi, ale hlavně kvůli krásným melodiím.

Nevěsta pro Paddyho (1999) (TV film)

Když jsem byla menší, tahle "pohádka" mě děsila. Dnes mi k pocitu hrůzy stačí její název.

Třetí princ (1982)

Proč je ta pohádka tak nízko hodnocená? Že by to bylo tím, že Trávníček i Šafránková "vyrostli"? A nebo trochu temnější náladou? Vždyť Třetí princ je úžasný, přestože jsem ho jako dítě příliš nemusela.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Ať si říká kdo chce co chce, taoto zpracování mi nepřirostlo k srdci. Námět je vcelku hezký, ale vadí mi trošku uječené podání (Troška je na výšku hlasu herců mistr), někteří herci a temné prostředí...

Hrátky s čertem (1956)

Taková správně stupidní pohádka :D Princezna ostríhaná podle hrnce, blonďatý andělíček, který ani nemusí mluvit a stejně je tak mile hloupoučký, šílený pousteník a mladý Josef Vinklář...a to vše mi každé Vánoce ke štěstí stačí

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Jeden ze seriálů, na který mě přivedla máma, ještě v době, kdy měly první řada Humoresek premiéru. Od té doby si žádnou reprízu nenechám ujít a pokaždé mě to dokáže znovu a znovu rozesmát.